FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Standard Liege 2 - 1 (1 - 1)

«12313»
Virgil10.08.2006 05:39

Miercuri 23 august 2006 pe stadionul "National" din incinta Complexului National "Lia Manoliu",Steaua va fi gazda echipei belgiene Standard Liege,în cea de a doua mansa a turului 3 al preliminariilor pentru calificarea în grupele UEFA Champions League.

 

Dupa meciul tur,in care a obtinut o egalitate si a inscris 2 goluri,Steaua porneste ca favorita.

Puternic incurajata de un stadion arhiplin,Steaua si noi suporterii ei,suntem indreptatiti sa speram la o calificare asteptata de 10 ani.

 

Desi situatia nu ne permite sa evoluam cu 3 dintre cei mai buni jucatori ai nostri - Radoi,Ghionea si Iacob - stim ca Steaua este o adevarata masinarie de fotbal,in care piesele de rezerva pot inlocui cu succes piesele originale.Astfel incat,dupa 90 sau 120 de minute de joc sa atingem extazul,sa ne felicitam eroii si sa cantam de fericire pe stadion si la Piata Universitatii.

 

Steaua

uZy | @nDr3i10.08.2006 05:43

bate Steaua ;)

awp_kent10.08.2006 08:11

Bate Steaua !!

 

 

steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro

sorin_77710.08.2006 08:18

Sunt plecat din tara si nu vad meciul nu imi vine sa cred... Il da pe TVRi in direct? Stie cineva ceva? O sa fiu in Creta, Grecia la mare la soare dar pe 23, miercuri nu voi rata nici cea mai mica sursa posibila de informare in direct. Poate gasesc un TV...

 

Despre meci, sper la un 1-0 sau chiar 2-0...

steagcruce2

 

Oli vrea un stadion plin si ZGOMOTOS!!!

 

"Nu pot spune nici ca sunt multumit, nici ca sunt nemultumit de scor, dar acest rezultat imi lasa un gust putin amar, pentru ca, la 1-0, am avut toate atuurile pentru a inchide calificarea. Asa, returul se va juca pana la ultimul fluier si nu vom aborda meciul cu gandul sa obtinem un 0-0. Contez pe sprijinul suporterilor nostri în retur"

I.N.Money10.08.2006 17:54

Am cautat in statistici,iar ultimul meci European al Stelei in care a fost eliminata jucand meciul decisiv la Bucuresti,a fost cu St.Gallen,in urma cu 5 ani.

De atunci,cand s-a jucat in tara nu am mai fost eliminati.Inca o coincidenta sau nu,in 86 Steaua a eliminat pe Anderlecht,in 96 pe FC Brugges,oar in 2006 sa fie Standard?

Sper ca datele sa nu se schimbe si dupa acest meci.

se7en11.08.2006 08:26

Va bate Steaua cu 2-0, goluri marcate de Badea si Cristocea.

ktalyn11.08.2006 09:41

.......va fi o victorie la cel putin 2 goluri...n-au cum sa ne bata la Bucuresti...poate doar printr-un mare ghinion vorba lu' nea Gigi........

 

Trup si suflet pt culori/O echipa ce face furori/Daruiti'va k noi vrem sa fim mandrii de voi/Pt Steaua..ne dam viataaa...!

Hassan11.08.2006 10:05

Mi-as dori si eu mai mult ca orice sa vad pe viu echipa mea iubita facand ultimul pas spre Liga. Din pacate, ca si sorin_777 voi fi plecat din tara. Dar cred ca in seara meciului o sa dau buzna intr-un internet cafe si sa vad live ce pot, deoarece nu cred ca se prind posturi romanesti acolo unde ma duc. Sunt sigur ca imi vor tine locul 55.000 de stelisti nebuni, toti fluturand mandrele noastre steaguri ros-albastre si strigand:

TRIBUNELE : Steaua

PELUZELE: VICTORIE

 

Batem sigur, 1-0 sau 2-0. In cel mai rau caz, scoatem o remiza alba. NU NE BATE NIMENI ACASA! NICI MACAR IN "EXIL" pe LIA

 

Va salut, si FORZA Steaua

caniggia11.08.2006 14:39

spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl

waste11.08.2006 15:44
Am cautat in statistici,iar ultimul meci European al Stelei in care a fost eliminata jucand meciul decisiv la Bucuresti,a fost cu St.Gallen,in urma cu 5 ani.

 

Da, trebuie vazut cand a pierdut ultima data calificarea pe teren propriu dupa o infrangere. Cu St Gallen a fost 1-1, rezultat cu care Steaua se califica acum.

c0nVicT11.08.2006 15:59

sper sa il vad pe Saban pe dreapta si pe Marin pe stanga...inca un meci de acest calibru cu Nesu pe stanga nu mai vreau sa vad...

bijoux_bz11.08.2006 16:14

salutare! stie cineva cand se pun in vanzare biletele pentru meciu cu standard si cat costa? ms! forza Steaua!!! pe 23 august o sa fiu pe un stadion care o sa explodeze!!!

I.N.Money11.08.2006 18:50

@Waste

Ultimul meci in care am luat bataie pe teren propriu in meciul decisiv in Europa cred ca ultima data a fost acum 14 ani,in Cupa Cupelor.

George Stan11.08.2006 19:22

Vrei sa zici ultimul in care am luat bataie si am fost eliminati din cauza asta, nu?

Ca altfel putem spune ca si meciul cu Zelesnik era decisiv, si cel cu Heerenveen. Pana la urma decideau calificarea :)

Si da, ai dreptate, e vorba de meciul ala cu Anvers ( **** Czeniatisnki oriunde te-ai afla :) )

I.N.Money11.08.2006 19:25

Da George la asta ma refeream,se pare ca tot o echipa din Belgia ne-a scos,dupa un 0-0 la ei si 1-1 aici,Anvers daca nu ma insel. :?

iulia_s2111.08.2006 21:27

Salut! Eu sunt o stelista din Arad si din pacate voi viyiona meciul doar la TV. Eu sunt convinsa ca Steaua se va califica. Acum nimic nu-i mai poate opri. Forza Steaua! Am fost, suntem si vom fi mereu campioni!

mlacatus12.08.2006 08:11
Sunt plecat din tara si nu vad meciul nu imi vine sa cred... Il da pe TVRi in direct? Stie cineva ceva? O sa fiu in Creta, Grecia la mare la soare dar pe 23, miercuri nu voi rata nici cea mai mica sursa posibila de informare in direct. Poate gasesc un TV...

 

Hi Sorin_777,

 

pentru tine si toti cei care sunt plecati din tara la ora meciului puteti accesa pagina www.satfootball.com acolo sunt mereu date toate programele si orele meciurilor internationale cu programarea si televizarea de rigoare!

 

PS : Concediu placut :D

flo220312.08.2006 08:13
Sunt plecat din tara si nu vad meciul nu imi vine sa cred... Il da pe TVRi in direct? Stie cineva ceva? O sa fiu in Creta, Grecia la mare la soare dar pe 23, miercuri nu voi rata nici cea mai mica sursa posibila de informare in direct. Poate gasesc un TV...

 

Despre meci, sper la un 1-0 sau chiar 2-0...  

steagcruce2

 

Oli vrea un stadion plin si ZGOMOTOS!!!

 

"Nu pot spune nici ca sunt multumit, nici ca sunt nemultumit de scor, dar acest rezultat imi lasa un gust putin amar, pentru ca, la 1-0, am avut toate atuurile pentru a inchide calificarea. Asa, returul se va juca pana la ultimul fluier si nu vom aborda meciul cu gandul sa obtinem un 0-0. Contez pe sprijinul suporterilor nostri în retur"

 

 

remember me?

armanovici12.08.2006 20:53

Explicati-mi si mie de ce nu au jucat in tricourile noi in meciul de la Liege, ca sincer nu mai inteleg nimic...

***alex***12.08.2006 21:44

Erau tricourile noi de rezerva...

Agy_2312.08.2006 22:38

3-0 ca acum 10 ani , dupa 2-2 in Belgia cu Brugges . Acum a venit randul lui Standard. :twisted:

Dawson13.08.2006 05:11
Explicati-mi si mie de ce nu au jucat in tricourile noi in meciul de la Liege, ca sincer nu mai inteleg nimic...

Se pare ca asta e echipamentul de deplasare. In plus, belgienii aveau tricouri rosii.

Echipamentul de rezerva este un galben/verde fosforescent cu sorturi negre.

Pana la urma veti ajunge cu totii la concluzia ca, desi este mai deosebit fata de cum era in alte sezoane, tot neinspirat este si setul asta de echipament...

Important e sa mergem si sa jucam bine in grupele Ligii Campionilor, sperand ca de la anul si echipamentul sa se ridice la nivelul unei echipe ca Steaua.

armanovici13.08.2006 13:14

Confuzia mea...sunt similare cu cele de anul trecut si am crezut ca sunt aceleasi.

SteauaToronto14.08.2006 00:29

De ce noi romanii avem mereu ghinion...???

 

Incepand cu meciul de la Danemarca pana la Boro...

 

De ce acum cand putem sa ne calificam dupa 10 ani s-a accident Radoi si Iacob?

 

De ce Ghionea va fi suspendat?

 

De ce Goian s-a accidentat?

 

De ce Oli nu ii da incredere lui Saban pentru a fi un posibil inlocuitor pentru Nesu?

 

Sper ca aceste intrebari sa fie odata uitate si sterse din memoria noastra odata cu aceasta calificare pe care o asteptam de 10 ani?

Dawson14.08.2006 00:41

Hai sa renuntam la fatalismul asta!

Nu mai vreau sa vad defetisti!

Noi suntem Steaua! Invingatori prin definitie!

Batem pe Standard, mergem in grupe, iar acolo suntem tari!

Sa fie clar pentru toata lumea!

steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro

«12313»