BUCUREªTI, 18 aug
Președintele stelist, Gigi Becali, a declarat, vineri, cã le va mãri salariile jucãtorilor sãi dacã vor ajunge în grupele Ligii Campionilor, astfel încât sã câștige între 200.000 și 500.000 de dolari, și sperã ca viitoarele calificãri în prima competiție europeanã sã asigure autofinanțarea clubului.
Sursa : Mediafax.
Gigi repeta greseala de anul trecut cand a promis jucatorilor chiar inainte meciului cu Rosenborg prime fabuloase de 100.000 euro pentru fiecare in cazul unei calificari.
Nu se face asa ceva, intai munca apoi banii. Anul trecut le-a luat mintile cu teancuri de bani aruncati in stanga si in dreapta si au ratat calificarea. Nu stiu ce o fi fost in mintea lui Nicolita de exempu, care incepuse fotbalul descultz la Faurei si avea in fata promisiunea a 100.000 de euro. Nu vreau sa le stea gandul la bani decat dupa cele 90 de minute.


