FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Standard Liege 2 - 1 (1 - 1)

«13456713»
cristian01418.08.2006 12:01
BUCUREªTI, 18 aug  

 

Președintele stelist, Gigi Becali, a declarat, vineri, cã le va mãri salariile jucãtorilor sãi dacã vor ajunge în grupele Ligii Campionilor, astfel încât sã câștige între 200.000 și 500.000 de dolari, și sperã ca viitoarele calificãri în prima competiție europeanã sã asigure autofinanțarea clubului.

 

Sursa : Mediafax.

 

Gigi repeta greseala de anul trecut cand a promis jucatorilor chiar inainte meciului cu Rosenborg prime fabuloase de 100.000 euro pentru fiecare in cazul unei calificari.

Nu se face asa ceva, intai munca apoi banii. Anul trecut le-a luat mintile cu teancuri de bani aruncati in stanga si in dreapta si au ratat calificarea. Nu stiu ce o fi fost in mintea lui Nicolita de exempu, care incepuse fotbalul descultz la Faurei si avea in fata promisiunea a 100.000 de euro. Nu vreau sa le stea gandul la bani decat dupa cele 90 de minute.

korynna18.08.2006 12:48

eu am luat bilete la peluza 2 :lol: abia astept meciul.batem cu 2-0 steagsahmic

cristian01418.08.2006 13:35

Stirile sportive Pro TV au anuntat ca s-au vandut in jur de 22.000 de bilete in doar 3 ore si ca toate biletele de la Tribuna II-a s-au epuizat.

Imbulzeala mare la meci, un lucru imbucurator, si din cauza ca biletele sunt ieftine. :P

 

Forza Steaua !

steaua_forewer18.08.2006 13:54

pentru cei care se duc foarte des pe lia manoliu pe unde se situeaza sectorul 17 randul 37 de la tribuna a 2.e prin colt sau prin mijloc?prin ce zona?

***alex***18.08.2006 14:34

Tu crezi ca se respecta locul de pe bilet?

steaua_forewer18.08.2006 15:06

pey la meciu cu herenveen am avut surpriza ca un om de ordine sa se uite pe bilete , si ne-a asezat exact pe acele locuri

***alex***18.08.2006 15:17

Daca vrei neaparat sa nu te ridice nimeni de pe scaun, te duci si iti cauti locul si in caz ca e ocupat stai prin jur...

 

Uite aici o poza cu sectoarele stadionului Lia Manoliu: http://img251.imageshack.us/img251/5175/li...amanoliucd3.jpg

 

Sectorul 17 nu este reprezentat, dar iti vei da seama ca este in continuarea lui 19, deci primul care desparte tribuna 2 de peluza 1.

stelist_4_ever9018.08.2006 16:35

biletele de la tribuna a II-a s-au vandut toate sau or sa mai puna si azi la vanzare

cristian01418.08.2006 18:47

Conform GSP bilete mai exista in toate sectoarele stadionului, inclusiv Tribuna II-a. Pretul lor este de 20 RON. Programul de vanzare este sambata-marti : 10.00-18.00 (Ghencea) si 11.00-18.00 (Lia Manoliu) si miercuri : 10.00-17.00 (Ghencea) si 11.00-20.30 (Lia Manoliu).

Avand in vedere nr-ul de bilete vandute doar in prima zi, cred ca cel tarziu duminica vor fi epuizate toate biletele.

Exista si o alternativa : bisnitarii care si-au facut treaba si de data asta, insa pretul este de 3 ori mai ridicat..momentan..la ora meciului poate si de 10 ori. :roll:

stelist2518.08.2006 19:53

ACEST VIS VA DEVENI REALITATE!!!

TREBUIE SA DEVINA REALITATE!!!

 

 

 

 

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

el_kappa1818.08.2006 20:52

Batem cu 2-1!!! La pauza 1-1 sa fie tensiune mare ;)! desi prefer sa conducem cu 3-0 inca din primele 10 minute steagcruce2 steaua_ro :P [/code]

***alex***19.08.2006 05:16
Sîntem în stare de orice, sîntem în stare sã mișcãm ghereta de bilete ca sã ajungem primii de la coadã, dar ne e imposibil sã punem mai multe gherete. Uite o soluție la care nimeni nu s-a gîndit! Sã plimbãm un spital, un cimitir sau un hotel pe role prin toatã țara. Așa vom ajunge cu toții sã fim primii serviți.(blogsport.ro)

 

O mica parte din articolul lui Tolontan, aici are dreptate, ieri nu numai ca s-a miscat ghereta, dar era sa se rastoarne! Se puteau pune mai multe gherete, dar deh...

asolva19.08.2006 05:19

Salutare ! Vreau sa va zic ca mi`este fr frik la retur...si ca simt nevoia sa fiu incurajat,mereu am vut emotii la retururi.Dumnezeu sa fie cu noi si sa ajungem si noi in Liga ! poate sa repeta istoria si luam iar cupa !

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

steaua*forever19.08.2006 06:05

Sa dea Domnul!!! Steaua are valoare, trebuie sa mai fie si concentrata pe teren, sa nu se descurajeze si...ne calificam!!

 

FORZA Steaua!

MadFroG19.08.2006 08:39

Bai fratilor,acum am venit de la stadion,si spre mirarea mea am aflat ca s-au epuizat toate biletele la peluza a 2 :cry: :cry: !!!

Pana la urma mi-am luat la peluza 1,important este sa fiu langa echipa,nu conteaza in ce parte a stadionului o sa stau.

Forzza Steaua,prevad un 2-0 fara emotii steagcruce2

bodanelu19.08.2006 21:44

Cristocea, Badea, Bostina trebuie sa fie titulari miercuri. Fara Banel si Oprita!

MadFroG20.08.2006 03:49

Iti dau dreptate,Bostina s-a descurcat binisor pe partea dreapta.Nicolita e intr-o forma mizerabila,fata de sezonul trecut.

Daca avem careul magic in teren,nu ne sta nimeni in cale : Cristocea-Bostina-Dica-Badea ....de departe cei mai tehnici jucatori din lotul Stelei.

Sa joace Cristocea pe stanga,si Bostina pe dreapta.

Chiar daca nu alearga la fel de mult ca Banel,importanta nu e faza defensiva,ci cea ofensiva,pentru ca vom juca sa facem spectacol.

jasper4steaua20.08.2006 03:57

Bate Steaua :wink:

alex4steaua20.08.2006 04:57
Iti dau dreptate,Bostina s-a descurcat binisor pe partea dreapta.Nicolita e intr-o forma mizerabila,fata de sezonul trecut.

 

Nicolita a jucat destul de bine la nationala insa a fost obosit dupa acel meci sa speram ca isi revine pan la meciul cu standard

FanSteaua4Life20.08.2006 12:16
Mijlocaşul croat al formaţiei Standard Liege, Milan Rapaici, s-a accidentat în partida cu Racing Genk şi a devenit incert pentru meciul cu Steaua, din turul III preliminar al Ligii Campionilor.  

 

Rapaici a fost înlocuit în minutul 63, cu Kovalenko, din cauza unor dureri la coapsă. Medicul echipei belgiene a refuzat să dea un verdict, jucătorul croat urmând să fie supus unei ecografii. "Este prea curând să spunem dacă este vorba despre o mică ruptură sau o întindere", a punctat medicul Popovici.

 

Rapaici este autorul ambelor goluri reuşite de Standard în meciul tur cu Steaua din turul III preliminar al Ligii Campionilor, încheiat la egalitate, scor 2-2. Dacă medicii vor stabili că mijlocaşul croat nu va putea evolua în returul cu Steaua, acesta s-ar alătura, pe lista indisponibililor, coechipierilor săi Hakim Bouchouari, Igor De Camargo, Mustapha Oussalah şi Sergio Conceicao.

O veste buna, sa speram ca se va adeveri...

steaua_forewer20.08.2006 12:58

sunt curios cine o sa ne arbitreze ........apropo de acest aspect : in meciul tur mi-a fost FOARTE frica de Valentin Ivanov , dar desi nu mi-a venit sa cred , acesta a arbitrat impecabil , sa speram ca si cel care va arbitra returul sa fie impartial

mca20.08.2006 13:42

Cumpar 3 bilete pentru meciul Steaua - Standard la peluza 2 si dau 3 bilete la peluza 1, eventual la schimb cu cele de la peluza 2 plus ceva bani. Un PM ceva gen. Raman dator

ktalyn20.08.2006 14:20

nicolitza trebuie sa joace, alearga f mult, da centrari bune a demonstrat asta de nenumarate ori, asta e cea mai mare prostie pe care am auzito !!! si va asigur ca nicolitza va fi titular!!!

 

 

steaua_ro spre cl spre cl steaua_ro

 

4-1422262627dc2b83367ef_600_434_.jpg

LoveNesta20.08.2006 15:20

Doamne ajuta-ne sa ne calificam.De abia astept sa vina meciul. cheerfk7.gifcheerfk7.gifcheerfk7.gif

stelist_4_ever9020.08.2006 16:03

mai sunt bilete fratilor??

«13456713»