FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nationala Romaniei

«1101112131419»
uZy | @nDr3i07.10.2006 20:03

tot asa trebe :D...GG ROMANIAAAAAAAAA!!!!!!!

pisoias08.10.2006 15:31

Foarte bine daca nu mai vor sa joace in Ghencea sunt liberi sa le construiasca FRF stadion de fotbal. Acum Coman declara ca a fost injurat de mama(in paranteza fie spus, pacat ) dar uita oare toti dinamovistii si rapidistii injuraturile ,,celebre" aduse lui Mirel Radoi ? Uita cum jucatorii rapidisti si dinamovisti sunt chemati de galerie sa injure Steaua? Campania declansata de FRF impotriva Stelei(conducerea suspendata, faptul ca jucam fara spectatori) are ca efect reactia suporterilor la meciul de aseara.Sa stiti ca nu sunt de accord cu injuraturile aduse jucatorilor echipei nationale dar acum primesc toti ceea ce merita.

FANATIK RED-BLUE08.10.2006 15:41

Ma bucur tare mult ca am castigat meciul cu Belarus. Daca vom castiga sau vom remiza si cu Olana, 89% ne vom califica! steagro

uZy | @nDr3i10.10.2006 04:13
Ma bucur tare mult ca am castigat meciul cu Belarus. Daca vom castiga sau vom remiza si cu Olana, 89% ne vom califica!  steagro

 

va fi meci foate greu :)

martanu10.10.2006 05:02

Voi chiar mai credeti ca Romania se califica cu imbecilul de Piturca antrenor? Si cu atatia jucatori adusi aiurea la nationala? Haida-de.

 

Este normal ca jucatorii sa mai fie si huiduiti cum a fost cazul lui Coman(behaielile) sau C. Niculescu(care de prea multe ori sezonul trecut dupa cate o victorie a Stelei venea sa dea cate o declaratie idioata). De injurat nu trebuia injurat. Mutalaul sela di joaca pi la broscari ('talienii tata) plateste tributul meritat, ca a ajuns un clovn.

 

De remarcat din nou puradelu' hal mic vere, Muiecescu, care se da mare domn(aoleu!!! da cu asta parca m-a lovit in moalele capului), dar vine cu un limbaj deplasat sa vorbeasca despre suporterii Stelei. Huo papagalule!!!!!! Vorba lui MM are nodul de la cravata mai mare decat creierul.

 

 

Romania are o singura echipa nationala:Steaua!!!!!

(acesta afirmatie este justificata de numarul mare de suporteri in toata tara)

I.N.Money19.10.2006 21:42

Ma intreb daca Piturca s-a uitat la meciul Frankfurt-Palermo din Cupa UEFA,daca un asemenea jucator nu are loc aici inseamna ca talentul jucatorilor romani il depaseste pe cel al tinerilor de pe plaja din Copa Cabana. :roll:

***alex***20.10.2006 15:06

Auzi, da tu ai pe un perete puse numai televizoare si la geam antena parabolica care prinde 200 de posturi ca vad ca ai urmarit vreo 3 meciuri.. E.Frankfurt-Palermo, Liberec-Sevilla si rapid-PSG :lol:

I.N.Money20.10.2006 15:34

:lol: Ceva de genu ! Glumesc,bineinteles,dar imediat dupa meciul dintre Rapid si PSG pe Eurosport au inceput rezumatele unor meciuri din UEFA.

Trebuie sa spun ca am ramas impresionat de acest jucator,in prima repriza a evoluat pe banda stanga iar in a 2 a pe dreapta,trangand echipa dupa el.

cristian01421.10.2006 15:01

Se pare ca nationala lui Piturca va juca meciul cu Luxemburg la Piatra-Neamt. FRF-ul a cedat la insistentele lui Gheorghe Stefan si a acceptat sa dispute partida sub Pietricica.

uZy | @nDr3i21.10.2006 15:58
Se pare ca nationala lui Piturca va juca meciul cu Luxemburg la Piatra-Neamt. FRF-ul a cedat la insistentele lui Gheorghe Stefan si a acceptat sa dispute partida sub Pietricica.

 

SUCCESSS ROMANIAAAAAAAAA!!!!! :D..o sa batem :)

forever_STEAUA22.10.2006 16:50
Se pare ca nationala lui Piturca va juca meciul cu Luxemburg la Piatra-Neamt. FRF-ul a cedat la insistentele lui Gheorghe Stefan si a acceptat sa dispute partida sub Pietricica.

 

Foarte bine! In momentul in care nationala o sa redevina a Romaniei si nu a unui pitigoi, este bine-venita in Ghencea...

Phire22.10.2006 18:43
Ogararu a zdrobit pe Feyenoord

 

Astazi, echipa romanului, Ajax Amsterdam, a invins cu 4-0 la Rotterdam, mentinindu-se pe prima pozitie in clasament. Ogararu a intrat in minutul 25, in locul accidentatului Stam, si a avut o evolutie apreciata.

 

Nu-l lua, Piti, nu-l lua. :evil:

forever_STEAUA31.10.2006 15:11
Ogăraru convocat pentru Spania - România

 

sursa:gsp

 

Pitigoiule, fa economie si nu ii ma trimite fax-uri aiurea lui George... Nu are "valoare" de "nationala" ta.. :evil:

Virgil31.10.2006 15:59

De data asta cred ca o sa va faca în necaz si o sa-l ia.Ca asa e el,ambitios.

dica 10004.11.2006 21:52

Echipa tip la nationala:

Coman

Ogararu Goian Chivu P.Marin

Radoi

Nicolita Dica Rat

V.Badea C.Niculescu

 

Rezerve:M.Popa,Ghionea,R.Stefan,Paraschiv,C.Munteanu,

I.Ganea,C.Marica

forever_STEAUA07.11.2006 14:36
De data asta cred ca o sa va faca în necaz si o sa-l ia.Ca asa e el,ambitios.

 

Se pare ca nici in cazul asta, ca in toate de altfel, nu e suficient de ambitios!

Bogdan4Steaua12.11.2006 11:48

Se pare ca jucatorii convocati de la Steaua pentru amicalul cu Spania sunt:

 

Dică, P. Marin, Ghionea,Goian si Banel Nicolita.

 

Lista va fi definitivata dupa meciul din aceasta seara cu FC National.

Dawson15.11.2006 23:33

In loc de Banel a jucat Ov. Petre, in rest toti cei enumerati de Bogdan.

Nationala a jucat slab si a batut - datorita unei faze excelente realizata de Marica - o reprezentativa a Spaniei mai slaba ca niciodata. Si sa nu uitam de interventiile senzationale ale rapidistului Coman.

Bogdan4Steaua16.11.2006 03:05

Da, este o victorie importanta pentru palmaresul nostru, chiar daca ea vine intr-un meci amical. Daca ar fi sa apreciem evolutia jucatorilor:

 

 

Coman - excelent

 

P. Marin - bine

Chivu - excelent

Tamas - bine

Rat - mediocru

 

Maldarasanu - mediocru

D. Niculae - mediocru

Ov. Petre - bine

Cocis - bine

 

Marica - excelent

Niculescu - slab

 

Rezerve:

 

Rosu - bine

Goian - bine

Ghionea - bine

Dica - mediocru

Buga - mediocru

R. Stefan - mediocru

I.N.Money16.11.2006 13:17

E o victorie frumoasa,dar sa nu ne imbatam cum apa rece,nationala Spaniei este in declin total iar dorinta oficialilor din peninsula Iberica de al il mentine in continuare pe Aragones pe postul de selectioner este extrem de ciudata.

Ceea ce este cu adevarat bine pentru noi este ca am jucat mult mai bine fara Mutu pe teren,jucatorii nu mai bubuind mingea doar spre el,ci cautand mai multe solutii,iar acest lucru e benefic.

***alex***16.11.2006 16:55

De altfel si la victoria impotriva Germaniei, Mutu a lipsit. Insa la ambele meciuri, atat impotriva nemtilor cat si a spaniolilor, nu am jucat contra celui mai bun 11 advers.

Phire16.11.2006 18:24

Un joc bun al Nationalei, dar noi, ca de obicei, suntem "campionii amicalelor". Cu meciurile oficiale e mai greu... :?

E bine ca ne-am gasit portar care sa dea siguranta echipei, si e de aplaudat cresterea lui Marica.

I-am mai remarcat ieri si pe Chivu, dar si pe Cocis. Si-a batut joc de talentul lui incapatanandu-se sa ramana la Sheriff, in anonimatul campionatului moldovenesc, in loc sa vina la noi. :?

 

Cat despre stelistii nostri...mi-a placut in special cum a jucat Ovidiu Petre, care imi da sperante ca-si va reveni dupa accidentarea aia. Nici Petre Marin n-a jucat rau, dar parca tot Ogararu ar fi mai bun pe postul ala...

 

In sfarsit...sa vedem ce facem cu Olanda, care nici ea n-o prea duce stralucit, scotand un egal norocos cu Anglia ieri.

***alex***04.12.2006 07:48

Titular de drept la Eintracht Frankfurt si unul dintre cei mai buni pasatori din Bundesliga, Albert Streit ii transmite un mesaj selectionerului Victor Piturca. Mijlocasul nascut in Romania spune ca ar veni fara sa stea pe ginduri la nationala, daca ar fi convocat. Singurele vorbe in romana au fost cele prin care Albert si-a exprimat marele sau regret.

 

Dupa ce ne spune ca grecii din echipa sunt individualisti, incercam sa ducem discutia spre Romania: "Dumitru Dragomir?". "Ich habe von ihm nicht gehört", vine raspunsul fotbalistului. Mai incercam o data cu Mircea Sandu. Acelasi raspuns, in aceeasi limba. Nu a auzit de ei. Surpriza vine cind rostim numele lui Victor Piturca. Lasa capul in pamint si vorbeste pentru prima oara intr-o romana perfecta: "Piturca nu ma vrea! Eu as veni sa joc pentru Romania in secunda doi, in cazul in care as fi chemat. M-am nascut acolo, parintii mei sunt romani si mi-ar placea sa evoluez pentru Romania, dar nu cred ca este nevoie de mine".

 

Pina sa fie selectionat la echipa nationala, Albert face haz de necaz si spune ca vine in tara de Craciun, la "convocarea" tatalui sau.

 

Despre echipele romanesti, Albert Streit are numai cuvinte de lauda: "Am vazut si eu parcursul de anul trecut. Germanii au cam avut de suferit si nu le-a convenit deloc". Spune ca tine cu Steaua, pentru ca i-a bagat in cap un prieten de-al tatalui sau. De altfel, parintele lui Streit a fost coleg in liceu cu Giovani Becali.

 

spt.ro

 

Prin intermediul postului Sport Klub am putut urmari cateva meciuri ale echipe Eintracht Frankfurt si pot spune ca Streit este un mijlocas de creatie foarte bun, are suturi periculoase si este unul dintre oamenii de baza din echipa.

 

Nu inteleg incapatanarea lui Piti de a-l nu convoca macar la un amical sa-si faca o parere despre el. Lista se pare ca se mareste, Ogararu, Neaga, V.Munteanu, Streit sunt jucatori care merita o sansa! ( de fapt Oga ar trebui sa fie titular incontestabil dar... )

Lavy_*_04.12.2006 08:31

Nu poti sa zici nimic...noi nu putea rezolva nimic.Daca Pitzi nu vede....

***alex***15.01.2007 11:58

In ProSport-ul de azi un interviu cu Victor Piturca. Iata cele mai importante raspunsuri :

 

Ce veti face cu Mirel Radoi? Va fi convocat chiar daca nu a avut când sa joace?

 

Nu stiu, el a absentat o perioada lunga, trebuie sa vad ce face în pregatiri, cum se misca... Nu e usor sa revii asa repede în forma. De asta mi-am si trimis colaboratorii prin cantonamente, sa pot sa-mi fac o idee pe cine pot conta.

 

Ati spus ca va veti baza tot pe jucatorii consacrati, gen Mutu, Chivu...

 

Da, pentru ca au avut prestatii bune. N-am vazut acum, în aceasta iarna, sa sara jucatori noi... Voi merge pe acelasi nucleu deocamdata.

 

Ce spuneti de Dica si de Dani Coman? S-a tot vorbit ca pleaca la echipe mari, dar au ramas aici.

 

Eu as vrea ca ei sa joace acolo unde le este lor mai bine. Fireste ca le doresc sa ajunga la cluburi cât mai mari, ca sa câstige experienta. Dar ei sunt si acum la echipe puternice, deci n-au nicio problema.

 

Cum au însa Rosu, sau Contra, sau Ogararu...

 

Imi stiti parerea. Ca sa vii la nationala, trebuie sa joci, sa ai meciuri în picioare. Depinde de ei, daca nu joaca, eu nu pot face nimic.

 

Nici o schimbare in 2007 pt Piti...

 

Tot articolul aici: http://www.prosport.ro/articole/Piturca-me...si-nucleu/22431

«1101112131419»