FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nationala Romaniei

«18910111219»
Dawson06.09.2006 16:32

Cum se striga la noi?

Nicolaeeeeeeeeeeeeeeeeeee..............

***alex***06.09.2006 16:45

La primul gol numai Dica putea avea norocul ala sa primeasca pasa de la adversar. Desi am castigat am jucat slab. Nu remarc pe nimeni!

skorpio1506.09.2006 17:05

Nu mi-a placut deloc cum am jucat! Pana la gol n-am reusit sa legam mai mult de 3 pase. Si-ala a venit cu mare noroc, Dica era in ofsaid. Noroc cu albanezii saracii care ne-au dat pasa de gol.

Joc slab si transmisie de 2 lei. Bine c-am luat totusi 3 puncte.

Cu Belarusul se pare ca jucam in Ghencea.

predatorpulse706.09.2006 17:25

bravo Dica!!! bine ca a dat Dica gol si pasa de gol ca sa vada lumea valorile adevarate ale echipei nationale.

Sorin a evoluat foarte bine dar am o intrebare: nr sau de pe tricou,nr 4,nu e cel pe care il poarta tamas? daca e asa de ce naiba i-au dat tricoul lui tamas,un fundas de CL nu merita nr sau propriu?

Alex1406.09.2006 17:53

Au fost numerele de la 1 la 11 pe tricouri

uZy | @nDr3i06.09.2006 20:33

ce bine ca am castigat :)..GG Romania!!!!

Dan_BKL06.09.2006 21:02

e foarte bine ca am obtinut cele 3 puncte dar jocul a lasat de dorit.cat timp a fost 0-0 s-a jucat de la egal la egal.in halu asta am ajuns.

daca nu gresea pasa kastrati ala sunt convins ca nu mai venea nici acel penalty de la golul 2 si se termina 0-0.

urmeaza meciul cu Belarus si daca jucam in halu asta nu avem nici o sansa sa-i batem.doar din prostie.

Belarus nu e Albania.Belarus e o echipa super buna cu jucatori precum:Hleb,Kutuzov,Romaschenko,Hamutovski si inca cativa jucatori de clasa mondiala nu se compara cu Albania.

Belarusul dupa parerea mea este peste Bulgaria la ora actuala ca joc ma refer.

Virgil07.09.2006 01:13

România a fost echipa mai puternica.Albanezii parca jucau la trecerea timpului.Ce mult a contat traditia in acest meci.

Iata toate rezultatele din grupa :

 

Euro 2008 - Group G (qualifiers)

07:00 September 6

 

FT Bulgaria 3 - 0 Slovenia

 

FT Albania 0 - 2 Romania

 

FT Holland 3 - 0 Belarus

 

Suntem pe locul 3 momentan.La egalitate de puncte cu bulgaroii,dar cu un gol mai putin inscris decat ei.

Ah!Daca se mentinea acel 2-0 la Constanta,eram acum pe locurile 1-2,la egalitate perfecta cu Olanda.6 puncte,golaveraj 4-0.

c.ronaldo1707.09.2006 03:06

trebuia sa-l bage pe maftei in min.80 ca sa facem iar 2-2 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bogdan4Steaua07.09.2006 06:06

Vina principala ii apartine lui Piturca si a pornit de la alcatuirea lotului. In lot trebuia inclus Margaritescu si nu Maftei(asta in conditiile de acum). Si nu pentru ca Margaritescu ar fi mai valoros decat rapidistul, ci pentru simplul fapt ca doar dinamovistul este mijlocas "la inchidere" de profesie. L-a pus pe Maftei sa evolueze pe un post pe care nu a mai evoluat, intr-un sistem de joc total schimbat fata de cel de la Rapid si greselile sunt intr-o anumita masura(nu totalmente) scuzabile. Cand ai o varianta de rezerva pentru fundasii centrali(Ghionea) si nu ai variante pentru mijlocasii la inchidere, mergi cu Margaritescu nu cu Maftei. Sunt convins ca in prima faza Piti s-a gandit ca "vedeta" Tamas ar putea fi trecut drept inchizator(a facut-o de vreo doua ori pana acum si a evoluat si mai lamentabil decat a facut-o in dese randuri in aparare - nu toti jucatorii pot evolua pe mai multe posturi). Dar Piti trebuia sa se gandeasca la o eventuala accidentare/eliminare a ex-dinamovistului. Practic a fost o greseala tactica.

I.N.Money07.09.2006 07:49

Cred ca e timpul ca acest Tamas sa dispara din primul 11,cred ca lui Piturca ii trebuie amintit faptul ca in momentul in care a semnat a declarat ca vor juca decat jucatorii care sunt titulari si la echipele de club!

Pai Lobont,Tamas si in aceasta perioada chiar si Cocis,nu au ce cauta in primul 11,sau sa intre pe parcurs. :roll:

uZy | @nDr3i07.09.2006 20:18

Record : Germania vs SanMarino 13 - 0 :D..

 

e cam offtopic dar nu stiam unde sa-l postez :)

forever_STEAUA08.09.2006 08:47

Ce-ai lucrat iara, mutule?

 

Desi cand am citit articolul din gsp am ras, dupa declaratia lui Piti mi-a cam pierit zambetul...

 

http://www.gsp.ro/index.php?a=55192&shift=1

Bogdan4Steaua08.09.2006 08:48

O fi existand un sambure de adevar, dar sunt convins ca se exagereaza.

forever_STEAUA08.09.2006 08:55

@Bogdan4Steaua

 

Sunt de acord cu tine. Ce m-a socat a fost faptul ca in timp ce Mutu a negat prezenta chelnerului la hotel, Piturca a spus ca s-a intalnit cu acesta si l-a vazut intrand in camera la Mutu...

Si raman cuvintele lui Piti "Cum sa-l bata Mutu?" ... in loc de 'nu a existat nici un conflict'

ktalyn08.09.2006 11:07

Pe langa tamas care ar trebui sa'i lase locu lu Ghionea , alti 2 stelisti cel putini ar trebui sa intre in primi 11, ma gandesc la PMarin in locu' lu Contra, si Banel in locu lu fl. Petre !

Pitzi l'ar putea convoca si pe Cristocea care e intr'o forma de zile mari!

Motanu D08.09.2006 11:19
 Pitzi l'ar putea convoca si pe Cristocea care e intr'o forma de zile mari!

 

Si are si o inaltime potrivita pentru Piturca.

I.N.Money08.09.2006 13:33

Daca nationala,printr-o minune s-ar califica la Euro 2008,ma intreb cum o sa faca fata la duelurile aeriene,daca tinem cont ca in dubla cu Bulgaria si Albania,linia de mijloc a fost formata din "gigantii" Florentin Petre,Rosu si Codrea :roll: .

Motanu D08.09.2006 13:36

Simplu, nu o sa faca.

Sau Codrea o sa-l ia in spate pe Fl. Petre la cornere.

I.N.Money08.09.2006 13:41

Pai in cazul asta probabil vom castiga 5 cm in plus :lol:

RobYnho11.09.2006 07:32

N-avem echipa, N-avem valoare, EURO 2008 tot la televizoare ! ! ! :wink:

c.ronaldo1711.09.2006 07:45
N-avem echipa, N-avem valoare, EURO 2008 tot la televizoare ! ! ! :wink:

 

=))) ar fi trebuit sa zici ca n-avem anetrenor ca echipa am avea... daca Ogararu, Cristocea, Lovin, Nicolita, Goian, Ghionea ar fi astia titulari alaturi de Dica, Radoi Mutu si Chivu... si Lobont am putea intra la EURO .... da asa :(

I.N.Money11.09.2006 14:53

Ca fapt divers,o echipa nationala a Romaniei a carei prim 11 a fost format numai din Stelisti,a invins in urma cu multi ani marea echipa a fostei Iugoslavia cu 1-0.

Un numar mare de stelisti in momentul de fata in primul 11 al nationalei ar crea,din pacate,nenumarate scandaluri

uZy | @nDr3i11.09.2006 22:41

ne calificam:)..100% ...tre sa castigam tot ce vine acuma :D..cu Olanda va fi mai greu

I.N.Money21.09.2006 16:06

Ogararu a fost chemat pentru meciul nationalei cu Belarus,sa vedem si daca este folosit de Piturca.

«18910111219»