Cum se striga la noi?
Nicolaeeeeeeeeeeeeeeeeeee..............
Cum se striga la noi?
Nicolaeeeeeeeeeeeeeeeeeee..............
La primul gol numai Dica putea avea norocul ala sa primeasca pasa de la adversar. Desi am castigat am jucat slab. Nu remarc pe nimeni!
Nu mi-a placut deloc cum am jucat! Pana la gol n-am reusit sa legam mai mult de 3 pase. Si-ala a venit cu mare noroc, Dica era in ofsaid. Noroc cu albanezii saracii care ne-au dat pasa de gol.
Joc slab si transmisie de 2 lei. Bine c-am luat totusi 3 puncte.
Cu Belarusul se pare ca jucam in Ghencea.
bravo Dica!!! bine ca a dat Dica gol si pasa de gol ca sa vada lumea valorile adevarate ale echipei nationale.
Sorin a evoluat foarte bine dar am o intrebare: nr sau de pe tricou,nr 4,nu e cel pe care il poarta tamas? daca e asa de ce naiba i-au dat tricoul lui tamas,un fundas de CL nu merita nr sau propriu?
Au fost numerele de la 1 la 11 pe tricouri
ce bine ca am castigat
..GG Romania!!!!
e foarte bine ca am obtinut cele 3 puncte dar jocul a lasat de dorit.cat timp a fost 0-0 s-a jucat de la egal la egal.in halu asta am ajuns.
daca nu gresea pasa kastrati ala sunt convins ca nu mai venea nici acel penalty de la golul 2 si se termina 0-0.
urmeaza meciul cu Belarus si daca jucam in halu asta nu avem nici o sansa sa-i batem.doar din prostie.
Belarus nu e Albania.Belarus e o echipa super buna cu jucatori precum:Hleb,Kutuzov,Romaschenko,Hamutovski si inca cativa jucatori de clasa mondiala nu se compara cu Albania.
Belarusul dupa parerea mea este peste Bulgaria la ora actuala ca joc ma refer.
România a fost echipa mai puternica.Albanezii parca jucau la trecerea timpului.Ce mult a contat traditia in acest meci.
Iata toate rezultatele din grupa :
Euro 2008 - Group G (qualifiers)
07:00 September 6
FT Bulgaria 3 - 0 Slovenia
FT Albania 0 - 2 Romania
FT Holland 3 - 0 Belarus
Suntem pe locul 3 momentan.La egalitate de puncte cu bulgaroii,dar cu un gol mai putin inscris decat ei.
Ah!Daca se mentinea acel 2-0 la Constanta,eram acum pe locurile 1-2,la egalitate perfecta cu Olanda.6 puncte,golaveraj 4-0.
trebuia sa-l bage pe maftei in min.80 ca sa facem iar 2-2 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vina principala ii apartine lui Piturca si a pornit de la alcatuirea lotului. In lot trebuia inclus Margaritescu si nu Maftei(asta in conditiile de acum). Si nu pentru ca Margaritescu ar fi mai valoros decat rapidistul, ci pentru simplul fapt ca doar dinamovistul este mijlocas "la inchidere" de profesie. L-a pus pe Maftei sa evolueze pe un post pe care nu a mai evoluat, intr-un sistem de joc total schimbat fata de cel de la Rapid si greselile sunt intr-o anumita masura(nu totalmente) scuzabile. Cand ai o varianta de rezerva pentru fundasii centrali(Ghionea) si nu ai variante pentru mijlocasii la inchidere, mergi cu Margaritescu nu cu Maftei. Sunt convins ca in prima faza Piti s-a gandit ca "vedeta" Tamas ar putea fi trecut drept inchizator(a facut-o de vreo doua ori pana acum si a evoluat si mai lamentabil decat a facut-o in dese randuri in aparare - nu toti jucatorii pot evolua pe mai multe posturi). Dar Piti trebuia sa se gandeasca la o eventuala accidentare/eliminare a ex-dinamovistului. Practic a fost o greseala tactica.
Cred ca e timpul ca acest Tamas sa dispara din primul 11,cred ca lui Piturca ii trebuie amintit faptul ca in momentul in care a semnat a declarat ca vor juca decat jucatorii care sunt titulari si la echipele de club!
Pai Lobont,Tamas si in aceasta perioada chiar si Cocis,nu au ce cauta in primul 11,sau sa intre pe parcurs. :roll:
Record : Germania vs SanMarino 13 - 0
..
e cam offtopic dar nu stiam unde sa-l postez ![]()
Ce-ai lucrat iara, mutule?
Desi cand am citit articolul din gsp am ras, dupa declaratia lui Piti mi-a cam pierit zambetul...
O fi existand un sambure de adevar, dar sunt convins ca se exagereaza.
@Bogdan4Steaua
Sunt de acord cu tine. Ce m-a socat a fost faptul ca in timp ce Mutu a negat prezenta chelnerului la hotel, Piturca a spus ca s-a intalnit cu acesta si l-a vazut intrand in camera la Mutu...
Si raman cuvintele lui Piti "Cum sa-l bata Mutu?" ... in loc de 'nu a existat nici un conflict'
Pe langa tamas care ar trebui sa'i lase locu lu Ghionea , alti 2 stelisti cel putini ar trebui sa intre in primi 11, ma gandesc la PMarin in locu' lu Contra, si Banel in locu lu fl. Petre !
Pitzi l'ar putea convoca si pe Cristocea care e intr'o forma de zile mari!
Pitzi l'ar putea convoca si pe Cristocea care e intr'o forma de zile mari!
Si are si o inaltime potrivita pentru Piturca.
Daca nationala,printr-o minune s-ar califica la Euro 2008,ma intreb cum o sa faca fata la duelurile aeriene,daca tinem cont ca in dubla cu Bulgaria si Albania,linia de mijloc a fost formata din "gigantii" Florentin Petre,Rosu si Codrea :roll: .
Simplu, nu o sa faca.
Sau Codrea o sa-l ia in spate pe Fl. Petre la cornere.
Pai in cazul asta probabil vom castiga 5 cm in plus :lol:
N-avem echipa, N-avem valoare, EURO 2008 tot la televizoare ! ! ! :wink:
N-avem echipa, N-avem valoare, EURO 2008 tot la televizoare ! ! ! :wink:
=))) ar fi trebuit sa zici ca n-avem anetrenor ca echipa am avea... daca Ogararu, Cristocea, Lovin, Nicolita, Goian, Ghionea ar fi astia titulari alaturi de Dica, Radoi Mutu si Chivu... si Lobont am putea intra la EURO .... da asa ![]()
Ca fapt divers,o echipa nationala a Romaniei a carei prim 11 a fost format numai din Stelisti,a invins in urma cu multi ani marea echipa a fostei Iugoslavia cu 1-0.
Un numar mare de stelisti in momentul de fata in primul 11 al nationalei ar crea,din pacate,nenumarate scandaluri
ne calificam:)..100% ...tre sa castigam tot ce vine acuma
..cu Olanda va fi mai greu
Ogararu a fost chemat pentru meciul nationalei cu Belarus,sa vedem si daca este folosit de Piturca.