FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nationala Romaniei

«12319»
***alex***01.08.2006 18:19

Cu o luna inainte de debutul in preliminariile Euro 2008 iata ca se apropie singurul test inaintea meciului cu Bulgaria, amicalul cu Cipru.

Piturca a convocat urmatorii jucatori din strainatate : Bogdan Lobonț (Fiorentina), Cosmin Contra (Getafe CF), Gabriel Tamaș (Spartak Moscova), Cristian Chivu (AS Roma), Rãzvan Raț (ªahtior Donețca), Paul Codrea (US Palermo), Rãzvan Cociș (FC Sheriff Tiraspol), Laurențiu Roșu (Recreativo Huelva), Florentin Petre (TSKA Sofia), Adrian Mutu (Fiorentina), Ciprian Marica (ªahtior) și Daniel Niculae (AJ Auxerre), urmand ca ceilalti sa fie anuntati dupa etapa 3.

 

Propun sa discutam aici despre campania de calificare catre Euro 2008.

HAI Romania!!!

uZy | @nDr3i01.08.2006 19:24

in sfarsit a luat si el pe toti de la cluburile din strainatate

 

GG Pitzi :D

LoveNesta01.08.2006 20:29

Ok si Ogararu unde e?sau se face ca nu vede?

weeezer_2001.08.2006 21:00

Nesta, nu l-ai "prins" inca pe Pitzi? pai au tunat Gigi si Meme ca Ogararu ar tb chemat la Nationala, acuma cu atat mai mult o sa se ambitioneze si n-o sa-l mai cheme, la cat e de orgolios, si sa vada lumea ca "slectionerul are ultimul cuvant"... Nu lasa niciodata de la el, din pacate face treaba asta chiar si atunci cand e clar in detrimentul unei natiuni. Pai se compara Contra cu Oga? sau pretul lui contra cu cel al lui George? sau Getafe cu Ajax??

LoveNesta01.08.2006 21:16

Si se mai intreaba lumea de ce nu se califica Romania nicaieri.Pai daca nu convoci jucatorii buni ca nu ai chef ce naibii.....

Motanu D01.08.2006 21:18

Eu deja ma pregatesc sa sustin Olanda in meciurile de calificare !!!

Sunt mandru ca sunt Român, dar e o rusine ca sunt compatriot cu cei care conduc fotbalul si echipa nationala.

weeezer_2001.08.2006 22:10

Poftim domnilor. Pana si Gazeta.

 

http://www.gsp.ro/index.php?a=51140&shift=1

c0nVicT01.08.2006 22:15

ok...vreau sa stiu si eu ce cauta Rosu la nationala???

Joaca la vreo superechipa? e tanar si de perspectiva? are o mare experienta internationala?

Nu mai bine ar fi luat pe cineva de la Steaua/Rapid/Poli/Sportul sau CFR pe postul ala???

 

Deci Piturca nu cred ca are vreun plan pe termen lung...nu se gandeste la varsta jucatorilor? Dak il vad si pe Dorinel Munteanu la nationala atunci e clar... cu un asemenea antrenor nu avem cum sa facem performanta.

 

Inca o intrebare...postul de mijlocas dreapta la nationala ce concurenti are? Adica in afara de Florentin Petre care are si el o varsta si care nu e vreun mare jucator, cine mai intra in vederile selectionerului Piturca pentru acest post?

 

Banel la cum joaca acum nu cred ca poate emite pretentii...

weeezer_2001.08.2006 22:21

frate... sa mor daca stiu... sincer, cred ca Piti e singurul stelist pe care... l-am injurat vreodata. Si da, mi-e rusine ca am injurat un Stelist, dar nu mi-e rusine ca l-am injurat pe antrenorul Pitzi. Nici cand era la Steaua nu i-am inteles niciodata politicile, tacticile, schimbarile de dupa pauza... mi se pare de neinteles aproape mereu omul asta. Persevereaza in.. dracu stie in ce... in prostie, in ambitie, ma depaseste...

***alex***02.08.2006 06:04

Pana la urma o sa ajungem la vorbele lui nea Puiu : Olanda shâ Bulgaria porneste ca favorite! :lol:

cmt-steaua02.08.2006 06:57

vad k avem o echipa buna . Faza e k fiecare e de la alta echipa si... omogenitatea , sper sa se obisnueasca unii cu altzi si sper sa sa castigam.

Acum k nea Pitzi nu a apelat si la Ogararu... nu am ce zice . Am zis si voi zice mie nu imi place de pitzi si nu imi bat capu cu el...

HAI Romania

bodanelu02.08.2006 07:14
Deci Piturca nu cred ca are vreun plan pe termen lung...nu se gandeste la varsta jucatorilor? daca il vad si pe Dorinel Munteanu la nationala atunci e clar... cu un asemenea antrenor nu avem cum sa facem performanta.

 

Vrea sa refeca perechea de la Steaua, Munteanu-Paraschiv (Radoi si O. Petre accidenti, Soava nu are meciuri in picioare[ce bine ca nu are])

 

Inca o intrebare...postul de mijlocas dreapta la nationala ce concurenti are? Adica in afara de Florentin Petre care are si el o varsta si care nu e vreun mare jucator, cine mai intra in vederile selectionerului Piturca pentru acest post?Banel la cum joaca acum nu cred ca poate emite pretentii...

 

il ia pe Oprita :lol: :lol: :lol:

weeezer_2002.08.2006 08:49

@bodanelu

 

stai tu linistit, nush de ce nu cred ca o sal vedem pe Para titular... Probabil ca o sa-l bage pe Codrea...

***alex***04.08.2006 06:05

S-a stabilit un amical pe data de 15 noiembrie :

 

Spania - Romania

 

In sfarsit un adversar puternic, sincer nu mai tin minte de cand n-am mai jucat un amical cu o echipa de prima mana, daca nu punem la socoteala meciul cu Germania cand au lipsit multi jucatori importanti.

Motanu D04.08.2006 07:09
Spania - Romania

 

In sfarsit un adversar puternic

 

Spania e cea mai tare echipa din lume pe hartie. Ca performanta nu au reusit niciodata mai mult ca noi la un turneu final. Au avut si au jucatori dar nu au avut niciodata o echipa.

bodanelu04.08.2006 20:28

Piturca sa se dea cu capul de pereti...

Oga parca e de o viata la Ajax, joaca foarte bine..

Alex1404.08.2006 21:15

Cine s-a uitat la meci, a vazut cineva 2 greseli grave facute de nr 20 ? 8O

Parca asa zicea pitigoiul ca George face 2-3 greseli grave pe meci... :roll:

Dawson04.08.2006 21:52

Nu a facut absolut nici o greseala, daramite vreuna grava! A fost o singura neintelegere cu Rosales spre finalul meciului, mingea iesind in afara terenului dupa ce "olandezii" se invitasera reciproc s-o receptioneze, dar a fost mai degraba vina argentinianului, care a alergat inapoi catre balon in loc sa traga fundasul advers dupa el si sa-i creeze astfel spatiu romanului care venea in viteza pentru a prelua si a declansa un atac periculos dintr-o situatie destul de buna.

Oga a zburdat pur si simplu pe partea dreapta, cu dese urcari in atac, fiind foarte sigur si in defensiva, anticipand foarte bine fazele si interceptand multe baloane ale interistilor.

DTP-Ludacris04.08.2006 22:00

Natioanala numai e de mult ... :cry:

feanfan04.08.2006 23:53

Forza Olanda 8)

Forza Steaua :mrgreen:

FortuneTeller05.08.2006 03:32

Nu va suparati pe Piti, are si el tzacanelile lui... Ce ne trebuie Oga noua, mai bine jucam cu R. Lucescu in poarta (sa se evidentieze ei el undeva), P. Stoica in apararea celor ce nu prea joaca, Soava si Plesan pe la mijlocul magarusului, F. Petre si F. Dumitru pe la margini, sa se confunde cu tusa din cauza staturii, Tilinca si Gabor (ala de pe vremea lu' Lucescu senior) in atacul clonelor. Ofiter de presa D. Niculae (pt cei 7 ani lipsiti de acasa in copilarie, si afisati in public pe stadion, la ora de virf), caci oricum n-o aiba mai multa treaba pe gazon decit a avut colegul Bratu. Cu echipa asta cistigam garantat cu Olanda, poate doar daca baga Van Basten ala un 6-6 sa iasa altfel...

weeezer_2005.08.2006 03:54

Si tocmai mi-am adus aminte de bancul ăla cu Van der Sar care a jucat singur împotriva României, iar tricolorii au reuşit să egaleze în minutul 90 deoarece goalkeeperul olandez luase roshu înainte de pauză... :lol:

LoveNesta07.08.2006 11:56

Am vazut aseara o emisiune la cre era invitat Piturca si a fost intrebat(probabil ca nu m-am uitat de la inceput)de ce nu l-a convocat la nationala pe Ogararu.A inceput sa insire diverse motive si la sfarsit zice ca toate meciurile cu Ogararu le-am pierdut si cele fara el le-am castigat...vrand probabil sa insinueze ca numai si numai din vina lui Ogararu a pierdut Romania....

bodanelu07.08.2006 12:01

pai Ogararu a jucat doar un meci la nationala.. cel cu OLANDA...

 

asta e tampit...

***alex***08.08.2006 07:05

Piti e in criza de idei si pentru postul de fundas stanga si vrea sa-l naturalizeze pe Emeghara! Conform prosport : Presedintele Mircea Sandu si antrenorul Victor Piturca au recunoscut ca îl monitorizeaza permanent pe nigerianul Ifeanyi Emeghara, fundasul stânga al Politehnicii Timisoara. Piti i-a cerut deja lui Mircea Sandu sa demareze procedurile de naturalizare a nigerianului, mai ales ca activitatea internationala a acestuia nu împiedica cooptarea sa în lotul României.

 

Nu suntem un pic cam disperati? Sunt jucatori si in tara pe postul acela.. Pascovici mi se pare bun, Nesu e o speranta.. steagro

«12319»