FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1777879808189»
vlad08.02.2012 16:59
am gasit subtitrarea pe care o cautam pe titrari.

daca mi-ati mai spune cum se 'muta' subtitrarea inainte si inapoi in media player, astfel incat textul sa fie sincronizat cu filmul, as fi recunoscator. am incercat cu Ctrl + stanga sau dreapta, dar nu merge asa

 

In general folosesc subtitle workshop pentru sincronizari si corecturi subtitrari.

Ronnie10.02.2012 22:14
Warrior - 9.5/10

 

S-a terminat prea brusc.

blindica13.02.2012 19:48

Nu stiu daca-i offtopic sau nu,dar tot de filme tine.

E maine oferta asta ( click aici ) si parca l-as achizitiona.Ce parere aveti? Merita banii?

 

In rest,ultimul film vazut la cinema a fost Ides of March cu Ryan Gosling si Clooney.

TURQOAZ15.02.2012 20:01
axl15.02.2012 20:03

Ce-i cu el? L-ai vazut? E bun? Il recomanzi?

TURQOAZ22.02.2012 17:43

Eu zic ca-i bun aventura,nu stiu ce gust aveti voi ceilalti !!!

makaveli2steaua22.02.2012 18:38

Am vazut de curand : Incendies ( 2010 ) - The stoning of Soraya M. ( 2008 )

 

Recomand cu toata sinceritatea .

Daniel-Ionut22.02.2012 18:56

The adventures of Tintin, o animatie foarte realista, cu o aventura frumoasa.

Bogdan22.02.2012 20:28

Safe House- Un film foarte bun in care Denzel Washington isi arata clasa de actor. Recomand pt vazutul in cinema. E unul din filmele pentru care merita sa dai bani.

Daniel-Ionut04.03.2012 07:52

Machine Gun Preacher - destul de bun.

 

The Damned United - un film foarte bun despre viata celui mai mare antrenor englez.

Andon M.07.03.2012 10:20

Foarte mult imi plac dramele . The lake House este un film superb !

Ronnie09.03.2012 16:23
blindica11.04.2012 15:40

Ce-am vazut azi-noapte :

 

Goon : este un mix intre comedie,drama si dragoste in care ni se prezinta un moment din viata unui evreu care n-a avut minte sa urmeze traditia familiei sale si sa devina doctor, fiind un agent de securitate care va ajunge faimos in lumea hockey-ului datorita faptului ca se batea foarte bine si avea un spirit de echipa incredibil. Cica este bazat pe o poveste reala.

Dom'le , mie mi-a placut!

In film joaca ''marele Stifler'' ( Seann William Scott - cunoscut din American Pie si Calugarul antiglont ) , Jay Baruchel ( She's out of my league ) , Liev Schreiber ( Repo Men, X-men, Salt ) si altii.

Eu zic ca merita vazut.

 

GooN-2012-.jpg

 

Misiune imposibila - Ghost protocol

Tot ce are nevoie un film de actiune de calitate.

Bogdan13.04.2012 06:15

In ultima vreme am vazut urmatoarele filme:

21 Jump Street. O comedie porceasca ce te face sa mergi din 10 in 10 min la baie.. ca astfel faci pipi pe tine de ras.

Hunger Games - Idee buna, film ciudatel. Ma asteptam la mai multa actiune. La inceput plictisitor, pe parcurs interesant.

American Pie- Reuniunea. O comedie bunicica, faze frumoase.. razi destul de mult.

 

Recomand filmele la cinema. Eu mi-am facut card de membru la Cinema Movieplex din Plaza. Cu cardul asta poti face rezervari online (poti sa-ti alegi locul in sala) si ai preturi promotionale la bilete. Luni si Joi - 16 lei, martea 13 lei, Miercurea Orange film.

blindica13.04.2012 07:03

La TheLIGHTcinema ai Crazy monday si tuesday cu 10 ron la digital si 15 la 3D si Orange Wednesday . Preturile de mai sus sunt fara card. Mai merge cate un film si la cinema, dar tot acasa-i baza dpdv financiar, daca ai aparatura e si mai bine .

Daniel-Ionut13.04.2012 07:53

Cu toata aparatura, nu se compara un film vazut la cinema cu unul vazut acasa :P

zob7913.04.2012 16:26

N-am citit toate paginile threadului, deci scuze daca s-a mai discutat despre asta, dar as vrea sa va intreb ce parere aveti despre Terminus Paradis? Opinia mea poate e subiectiva, pt ca ma regasesc aproape pina la ultima tusa intr-unul din personaje, asa ca astept cu nerabdare parerile voastre.

gio_stgloria04.05.2012 20:12

Daca va plac povestile horror , eu tocmai am terminat de urmarit serialul American horror story. Destul de placut de urmarit , nu te face sa te bagi sub pat , dar are multe momente de tensiune. Are 8.3 pe imdb si poate fi gasit si pe vplay.

 

 

CITAT(zob79 @ Apr 13 2012, 07:26 PM)

N-am citit toate paginile threadului, deci scuze daca s-a mai discutat despre asta, dar as vrea sa va intreb ce parere aveti despre Terminus Paradis? Opinia mea poate e subiectiva, pt ca ma regasesc aproape pina la ultima tusa intr-unul din personaje, asa ca astept cu nerabdare parerile voastre.

 

 

De multi timp vreau sa ma uit la el , dar n-am apucat pana acum. Am inteles ca e un film bun. In general apreciez filmele romanesti, asa cum apreciez si filmele europene.

gigi345407.06.2012 11:36

Matrix,American Pie, The Grudge, Letters to Juliet,Case 39

Alintimofte08.06.2012 09:11

Sambata ma duc la cinema la The Dictator cu Sasha Baron, din Borat. E super comedie , am vazut trailere. va recomand :D

drvladyk09.06.2012 10:47

Cine imi poate da un torent cu serialul apocalipsa dupa S ~King? Pe fl si pirate am gasit o panarama dublata in spaniola si ma enerveaza. Sarumana frumos :yes:

vasilica15410.06.2012 14:41

Prefer comediile.dar imi plac si cele de groaza,dramele,romantice. cel mai mult mi-a placut Letter to Juliet si Meet Fockers

Daniel-Ionut14.06.2012 07:32

Am vazut Men in Black III 3D, destul de interesant filmul, dar nu m-a dat pe spate.

Marius15.06.2012 09:14

Trebuia sa te duci la 7d cum sunt gheretele alea la mare. Cadeai de pe scaun.

blindica23.06.2012 00:01

Tocmai ce-am vazut " Project X ". As face petrecerea asta la serviciu. Mother of God!

«1777879808189»