In sfarsit cei doi protagonisti ai francizei s-au casatorit. Au avut o nunta superba,ca-n filme( dooohh) : buchete, cadre de basm, invitati pe masura, cadouri pentru casa noua,perfuzii cu sange ("yammi!" ar spune Edward,adica delicios pe intelesul nostru).
Cei doi formeaza un cuplu inchegat si nu pot trai unul fara altul o secunda! Dar totusi Edward si Bella stau despartiti o saptamana pe luna exact cat tine ciclul Bellei! (bine ca nu trebuie sa-i suporte toanele in perioada aia) blablabla....
In concluzie: oare nu se mai termina niciodata aceasta serie?!!!!
Immortals - Oh My God ! Dupa dinozauri si filmul este pe cale de disparitie!
MikStelista28.11.2011 13:04
Bad teacher - oribil, m-a luat somnul
Horrible bosses - Bunicel, la asta nu m-a luat somnul.
Change up - idem ce am zis mai sus.
Vreau sa vad si eu un film bun. Sariti cu ideile, va rog....
Daniel-Ionut28.11.2011 14:04
Bad teacher - oribil, m-a luat somnul
Horrible bosses - Bunicel, la asta nu m-a luat somnul.
Change up - idem ce am zis mai sus.
Tu mereu esti pretentioasa la filme. Mie mi-au placut toate 3.
Uita-te la Sailor Moon
Le reseau pansant28.11.2011 15:49
Bad teacher - oribil, m-a luat somnul
Horrible bosses - Bunicel, la asta nu m-a luat somnul.
Change up - idem ce am zis mai sus.
Vreau sa vad si eu un film bun. Sariti cu ideile, va rog....
iti recomanda Stanici un film porno la ala o sa te ia altceva.
daca totusi vrei un film bun Louis de Funes sau Pierre Richard sunt solutia, nu scarboseniile astea americane de nu le mai cred nici copiii de clasa a 3 a
vlad28.11.2011 18:56
reau sa vad si eu un film bun. Sariti cu ideile, va rog....
Limitless
MikStelista28.11.2011 19:16
@LRP
Am vazut acum 2 zile la TV ceva cu frantuzul.
@Vlad
Nu mi-a scapat ala
Liviu: VPM28.11.2011 23:23
The McKenzie Break .. foarte frumos
gio_stgloria22.12.2011 18:51
un serial bun ? in afara de heroes , true blood, prison break , house , breaking bad .
Kellerman22.12.2011 19:12
Entourage (traiesti degeaba daca nu l-ai vazut), Dexter, Blue Mountain State, Homeland (tot SHOWTIME, demential).
un serial bun ? in afara de heroes , true blood, prison break , house , breaking bad .
Lost, Supernatural, Weeds, Lie to Me, Fringe, Friends.
ebonyc22.12.2011 21:34
Bad teacher - oribil, m-a luat somnul
Horrible bosses - Bunicel, la asta nu m-a luat somnul.
Change up - idem ce am zis mai sus.
Vreau sa vad si eu un film bun. Sariti cu ideile, va rog....
La Bad Teacher n-a apucat sa ma ia somnul ca l-am oprit.
La Change Up am ras cu pofta, dar e o comedie cu umor evident si vulgar. Subscriu la ce a spus LRP, dar de cate ori sa le vezi si pe alea.
In ultima vreme nu au mai aparut filme extraordinare...
Daniel-Ionut27.01.2012 19:45
Johnny English Reborn - 8.5/10 incomfundabilul Mr. Bean
Seeking Justice - 9/10
Real Steel - 9.5/10 - foarte tare
Warrior - 9.5/10
Jack si Jill - 8.5/10 doar ca a fost vazut la cinema, in rest mai slab.
vlad28.01.2012 06:38
The Girl With A Dragon Tattoo
The Girl With A Dragon Tattoo e facut ca la carte , spectaculos si consistent, iar acest lucru nu se datoreaza exclusiv bugetului urias fata de versiunea suedeza, ci si lui David Fincher, regizorul : Fight Club, The Social Network sau The Curious Case of Benjamin Button. Trei ore de thriller clasic, plin de substanta, iar ieftinele scene cu care ne-au obisnuit filmele americane sunt rare.
gio_stgloria04.02.2012 22:03
Entourage - un serial HBO foarte bun. Are 8 sezoane , dar partea buna e ca episodul dureaza 20-30 de minute . Merita vazut sau macar incercat .
vlad05.02.2012 17:19
ANONYMOUS
"Filmul propune un posibil răspuns la o întrebare pe care şi-au pus-o, de câteva secole încoace, minţi strălucitoare precum Mark Twain, Charles Dickens şi Sigmund Freud: cine a creat, în realitate, operele atribuite lui William Shakespeare?
Controversele privind paternitatea operei lui William Shakespeare au început în urmă cu mai mult de un secol, iar întrebarea a rămas fără răspuns până în ziua de azi. Este bardul din Stratford-Upon-Avon geniul din spatele tragediilor lui Hamlet şi Macbeth sau a iubirii dintre Romeo şi Julieta? Este, oare, posibil ca acest om simplu, de la ţară, să fie creatorul celor mai remarcabile personaje ale literaturii universale? Multora li se pare absolut imposibil ca fiul unui analfabet să fi scris capodopere ca "Neguţătorul din Veneţia", ,,Regele Lear" sau ,,Henric al V-lea". Educaţia dată de o simplă şcoală sătească nu l-ar fi putut înzestra cu vocabularul necesar pentru a scrie opere literare de o asemenea complexitate şi nu există nici un document din care să reiasă că Shakespeare ar fi călătorit pe alte meleaguri, cu atât mai puţin că ar fi vorbit limbi străine.
Niciun manuscris găsit
Singurele dovezi pe care istoricii i le pot atribui lui Shakespeare sunt semnăturile pe câteva documente oficiale, ortografiate în cel puţin şase moduri diferite: Shaksp, Shakspe, Shakesper, Shakespere, Shakspere şi Shakspeare. Nu s-a găsit nici măcar un manuscris al sutelor de opere şi nici o scrisoare scrisă de mâna lui Shakespeare. Ceea ce este şi mai straniu e că testamentul său nu menţionează nici o lucrare şi nici un manuscris, lăsându-le soţiei şi copiilor săi doar bani şi nişte mobilă.
Varianta lui Emmerich
Regizorul Roland Emmerich susţine că operele au fost scrise de fapt de nobilul Edward de Vere, un curtean din anturajul reginei Elisabeta, iar filmul lui ilustrează o epocă în care intrigile politice, legăturile amoroase secrete de la Curtea Regală şi uneltirile nobililor avari de putere şi dornici să pună mâna pe tron erau scoase la lumină şi înfierate în public, pe o scenă de teatru".
VIZIONARE PLACUTA!
axl05.02.2012 17:26
Intentionez sa-l vad si eu. Cu teoria asta m-am intalnit prima data citind Pendulul lui Foucault, unde Eco identifica, romantios, evident, pe de Vere ca autor, apoi pe Francis Bacon care de fapt era contele de Saint Germain si scria de fapt sub numele de Johan Valentin Andreae, pentru care scria, de fapt, John Dee.
vlad08.02.2012 08:23
Dream House- Subiectul filmului l-am intalnit oarecum si-n Shutter Island dar mai putin reusit decat filmul lui Martin Scorsese. Mie personal imi place mai mult Daniel Craig decat Leonardo DiCaprio asa ca nu pot spune ca mi-am pierdut timpul cu acest film. Din distribuite mai fac parte Naomi Watts si Rachel Weisz . Cea din urma a ramas in bratele agentului 007 si dupa filmari formand un cuplu cu acesta.
Harald08.02.2012 10:47
vlad, incerc sa ma uit la a girl with a dragon tatoo, dar nu gasesc o subtitrare coerenta. ai cumva sau stii unde se gaseste?
merci
pytycrys08.02.2012 10:53
In Time - Cu siguranta, actorul principal, Timberlake nu este cel mai nimerit, dar are o prestatie destul de buna. Idee originala, in mare, un film bun. 8/10
Primal Fear - Distributie foarte buna, Richard Gere si Edward Norton. De fapt, este chiar filmul care l-a propulsat pe Edward Norton, peste un an facand "istorie" cu American History X. Filmul este destul de liniar pe parcurs si putin cam previzibil, dar finalul face toti banii. 9/10
Take Shelter - Un film low budget, actori nu prea cunoscuti, insa se ridica peste asteptari. La fel , finalul este foarte bun. 9/10
Rescue Dawn - Film bun cu Christian Bale, de fapt cam toate in care a jucat au fost bune. Nota 8.5/10
@Harald. Incearca titrari, sau subtitrari regielive.
vlad08.02.2012 11:01
vlad, incerc sa ma uit la a girl with a dragon tatoo, dar nu gasesc o subtitrare coerenta. ai cumva sau stii unde se gaseste?
merci
Ce varianta ai ?
axl08.02.2012 11:12
In Time - Cu siguranta, actorul principal, Timberlake nu este cel mai nimerit, dar are o prestatie destul de buna. Idee originala, in mare, un film bun. 8/10
Ideea principala nu e originala de loc, este aceasi ca in orice distopie, de la Metropolis incoace, cei bogati traiesc pe spinarea saracilor. Ideea cu timp in loc de bani da, a fost promitatoare.
Pacat ca realizarea a fost ATAT DE IMPUTITA.
O lipsa totala de atentie la detalii, gauri imense in plot, neverosimilitate cat cuprinde, scenariu de toata jena. L-am vazut aseara, la munca. Mai bine munceam.
f234567k08.02.2012 12:19
The Girl With A Dragon Tattoo e facut ca la carte , spectaculos si consistent, iar acest lucru nu se datoreaza exclusiv bugetului urias fata de versiunea suedeza, ci si lui David Fincher, regizorul : Fight Club, The Social Network sau The Curious Case of Benjamin Button. Trei ore de thriller clasic, plin de substanta, iar ieftinele scene cu care ne-au obisnuit filmele americane sunt rare.
Nu stiam ca a mai aparut si in 2011 inca o versiune a filmului. Merci, abia astept sa o vizionez.
Seria suedeza The girl with dragon tattoo, The girl who played with fire si The girl who kicked the hornets nest, am urmarit-o asta vara, fara sa ma misc din pat pe parcursul celor trei filme care au legatura unul cu altul. Mi-a placut mult de Naomi Rapace care a jucat-o pe Lisbeth Salander, iar faza cand se razbuna pentru abuzurile sexuale mi se pare geniala. Cica pirce-urile alea si le-a pus in gauri pe care le avea din tinerete, cand era mai rebela.
Harald08.02.2012 14:45
am gasit subtitrarea pe care o cautam pe titrari.
daca mi-ati mai spune cum se 'muta' subtitrarea inainte si inapoi in media player, astfel incat textul sa fie sincronizat cu filmul, as fi recunoscator. am incercat cu Ctrl + stanga sau dreapta, dar nu merge asa