FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«12389»
***alex***31.07.2006 07:36

Filme...

Ce genuri de filme va plac?

Care sunt filmele voastre preferate?

Ce filme noi ati mai vazut si recomandati?

 

Totul aici!

 

Mie imi plac comediile, filmele de actiune, cele despre Al Doilea Razboi Mondial...

Am vazut zilele trecute Click cu Adam Sandler, desi la inceput pare comedie, pe parcurs se transforma intr-o drama si in final... va las pe voi sa vedeti :P

bebe_lazio31.07.2006 07:46

The godfather cel mai jmecher film ;)

greco31.07.2006 07:51

Filmele lui Kusturica, de exemplu "Pisica alba, pisica neagra" sau "Arizona dream". :-)

 

Alte filme tari pe care le-am vazut in ultima vreme sunt Shawshank redemption, Lola rennt, Der Untergang sau Goodbye Lenin.

 

Cele mai proaste sunt comediile americane cu studenti si negri, incepand cu toata seria Scary Movie.

gone31.07.2006 08:05

Filmele lui Tarantino sunt bestiale. Pulp Fiction, Four Rooms, Revervoar Dogs, Kill Bill toate sunt excelente. Alte filme care mi-au ramas in memorie Godfather, Scarface, Casino, Dog day afternoon, Goodfales, As good as it gets. Si mai sunt dar nu imi aduc aminte. Cele mai proaste sunt alea cu Cuck Norris.

skorpio1531.07.2006 08:06

Daca va tine stomacu va recomand "Requiem for a dream", cu Jared Leto si Jennifer Connely.

 

Pe linia mafiei inafara de "Godfather" (unul dintre cele mai bune filme facute) ar mai fi "Goodfellas", "Casino", "Scarface" si "A bronx tale".

 

Altele care merita vazute sunt "Reservoir Dogs" de Tarantino, "Trainspotting", "The machinist" - pt cei carora le plac flashbackurile - "Girl, Interrupted", "Se7en", "Blow" si "Rat race" (super comedie)

George Stan31.07.2006 08:27

Orice, cu Kevin Spacey: ca-PAX e favoritul meu dar mai sunt o gramada de filme extraordinare: American Beauty, The usual suspects, the life of David Gale, The shipping news, Ordinary decent criminal, Pay it forward etc

Grinch31.07.2006 08:30

Seriile "Lord of The Rings" si "Star Wars" sunt minunate . De altfel imi plac toate trilogiile in afara de "Matrix" . In domeniul groaza&sadic recomand seria "Saw" . Si bineinteles filmele cu Jim Carrey , chiar si dramele cu el cum ar fi "Majestic" , "Man on the Moon" sau "Truman Show" .

Teoctist31.07.2006 09:47

Keanu Reeves.

Pact cu Diavolul,Reactie in lant,

Feeling Minnesota,Atat de aproape de cer,Neo,Matrix,etc.

Probabil nu multi stiu ca actorul este nascut in Liban,la Beirut,02.09.1964.

 

10032_1.jpg72988_1.jpg43808_1.jpg

alex ripper31.07.2006 10:14

enumar cateva in graba: Full Metal Jacket,Gangs of New York,M.A.S.H (inclusiv serialul), Kelly's Heroes,Westernurile vechi in special celebrele "westernuri macaronare",Fight Club,Seven...ma intorc la lucru,cand mai am timp revin.

I.N.Money31.07.2006 11:51

Hmm,seria Rocky m-a atras acum ceva vreme :) .

Mai nou mi-a placut acea capodopera,pot sa zic,americana numita "Crash".

forever_STEAUA31.07.2006 15:10
Requiem for a Dream, Stigmata, Darkness Falls, Face /Off, Eight Below...
uZy | @nDr3i31.07.2006 16:14

http://www.imdb.com/title/tt0404390/

Running Scared

 

Gen:Action / Crime / Drama / Thriller

 

Actori:Paul Walker / Chazz Palminteri

 

Directed by : Wayne Kramer

 

va recomand acest film ...este unul dintre filmele ce le-am vazut recent(acuma o luna :D)...si ii super..o sa va placa la multi ;)

weeezer_2031.07.2006 16:46

Seria "Cosmar pe Elm Street"

Wrong Turn

Samhain

Shawshank Redemption

Pearl Harbour

 

Seriale:

Prison Break

Lost

SteauaToronto31.07.2006 17:29

DA VINCI CODE!

***alex***31.07.2006 19:43

Saving Private Ryan, The Buterfly Effect, The Godfather, Ronin, Singur Acasa 1,2, si 3, Saw 1 si 2, Behind Enemy Lines, Lord Of War si in special filmele cu Robert de Niro, Tom Hanks si Nicholas Cage, acestea nu trebuie ratate!

uZy | @nDr3i31.07.2006 23:41

The Pirates of the Caribbean :Dead Man's Chest...daca ati vazut primul merita vazut si asta...din cate stiti a avut cel mai mare succes in istoria filmelor ;)..intr-o zi sa facut 55 de mil de dolari iar in 3 sa facut 132 de mil de dolari...a batut Titanicul ;)

Alexandra D02.08.2006 07:29

filmele lui David Fincher:Seven , The Game si mai ales Fight Club

American History X , un film care m-a impresionat f mult, despre ura si probleme rasiale in america

The 25th Hour, iarasi cu actorul meu favorit Edward Norton

The Dreamers, pt fanii genului Bertolucci

si unele filme vechi care mi-au placut mie: Citizen Kane, 12 Angry Men, On the Waterfront, A Streetcar Named Desire(ultimele 2 cu Marlon Brando :D )

weeezer_2002.08.2006 08:58

De acord cu American History X :D

uZy | @nDr3i02.08.2006 10:18

deci acuma m-am uitat la FInal Destination 1 , 2 si 3 unu dupa altul 5 ore tin toate impreuna :)...dar sunt super imi plac doar o singura chestie numi place ca toate is exact acelasi lucru se intampla doar cu actori diferiti ...si in sfarsit in nr 3 ...mor toti si nu mai ramane nimeni deci nu cred ca se mai face 4 ;)

Grinch02.08.2006 11:24

De ce ? Poate apare o noua lista a mortii pentru altii ;)

uZy | @nDr3i02.08.2006 14:56
De ce ? Poate apare o noua lista a mortii pentru altii ;)

 

sa vedem :D...dar nu prea cred..oricum ii sadic filmul..cand mor alea in foc de vii ...ai de capul meu :|...bleax

I.N.Money02.08.2006 23:49

Pai uite,nu a ramas in partea a 3 a nimeni din partea a 2 a ..deci...poate apare si partea a 4 a :lol:

Dar totusi am inteles ca e o trilogie,cum a fost Scream si alte filme horror de succes.

uZy | @nDr3i03.08.2006 02:39

un alt film fain ;) care merita vazut este

 

Inside man..super filmul ;)

cristian01411.08.2006 09:26

Am vazut de curand Friday Night Lights, un film mai vechi (de prin 2005 cred). Actiunea se intampla in anii 80 intr-un orasel din America, si are la baza o poveste adevarata despre o echipa de fotbal american care incearca sa cucereasca titlul de campioana intre state. Seamana foarte mult cu Coach Carter, fiind mai mult o drama a unor adolescenti sportivi.

Alexandra D11.08.2006 10:12

A Clockwork Orange- regizat de Kubrick prin anii '70

; foarte interesant :)

«12389»