FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«123489»
Dawson11.08.2006 11:24
A Clockwork Orange- regizat de Kubrick prin anii '70

; foarte interesant  :)

Interesant??? Este o capodopera :!:

drlv8511.08.2006 12:12

The Triangle .. dureaza ceva filmul .. dar cu siguranta merita

STARforce11.08.2006 12:25

CLERKS 1si 2,DOGMA,JAY AND SILENT BOB STRIKE BACK SI sa nu uitam capodopera History of the World si KUNG POW!!!!!! :lol:

Alexandra D11.08.2006 13:24
Interesant??? Este o capodopera :!:

 

Bine, dar m-am abtinut, pt ca nu stiu cati apreciaza un astfel de film. :wink:

greco11.08.2006 13:55

Sunt curios... cate filme vedeti (ilegal) pe propriul calculator, downloadate de pe DC sau de pe torente, si cat de des mai mergeti la cinematograf ? Se pare ca toata lumea apreciaza multe filme, insa prin salile de cinema de la noi sufla vantul. In multe locuri se pune problema la modul "dam drumul daca avem 3 oameni in sala".

I.N.Money11.08.2006 13:58

In capitala cam cinematografele din Mall reusesc sa se umple si poate Patria,in rest bate vantul.

Aveau acum cateva luni oferta la cinema Scala daca imi amintesc bine la premiera filmului Crash,2 pe un bilet. :roll:

hannibal11.08.2006 14:28

cele maai frumoase filme : hannybal ..contele de monte cristo man on fire .. lord of war Good bye lenin !

uZy | @nDr3i11.08.2006 15:46

John Tucker Must Die :D...funny cat de cat :)

c0nVicT11.08.2006 17:50

lock, stock, and two smoking barrels

 

snatch

Alexandra D11.08.2006 21:36

@greco

Mai e o faza. Mie de exemplu nu prea imi plac filmele astea recente..sau sunt f putine care imi plac, nu sunt genul "abia astept sa apara filmul X". Majoritatea filmelor pe care le am sunt de prin anii '90, ca sa nu mai zic '50, '60...Adevarul e ca poti vedea filme de calitate la Cinemateca si nu costa prea mult. Dar nu gasesti orice...

weeezer_2011.08.2006 22:34
Sunt curios... cate filme vedeti (ilegal) pe propriul calculator, downloadate de pe DC sau de pe torente, si cat de des mai mergeti la cinematograf ? Se pare ca toata lumea apreciaza multe filme, insa prin salile de cinema de la noi sufla vantul. In multe locuri se pune problema la modul "dam drumul daca avem 3 oameni in sala".

 

hehe... daca iti zic ca am fost la film, si am fost exact trei persoane in sala, ma crezi? si celelalte doua pers erau prieteni de-ai mei... la "The sweetest thing", acum vreo 4-5 ani cred...

uZy | @nDr3i12.08.2006 02:45
Sunt curios... cate filme vedeti (ilegal) pe propriul calculator, downloadate de pe DC sau de pe torente, si cat de des mai mergeti la cinematograf ? Se pare ca toata lumea apreciaza multe filme, insa prin salile de cinema de la noi sufla vantul. In multe locuri se pune problema la modul "dam drumul daca avem 3 oameni in sala".

 

lol ? ...rent DVD cate unu in fiecare zi si de 3 ori ma duc la film pe sapt $10 bilet x 3 plus inca $10 x 3 si pot sa vad si 6 filme daca tin aia de buzunar ma duc la 6 filme intr-o zi :D

***alex***17.08.2006 03:49
Inside man..super filmul ;)

 

Da.. merita vazut, da idei pentru viitori spargatori de banci. :)

uZy | @nDr3i17.08.2006 12:20
Inside man..super filmul ;)

 

Da.. merita vazut, da idei pentru viitori spargatori de banci. :)

 

si e si perfecta ideea :D...

 

asa filme reecente vazute :)

 

Step Up :Drama / Musical...mie numi place Drama si Musical dar asta e singurul film ce mia placut mult....sa nu credeti ca e muzica de Pavarotti and sh*** ...e rap cantat de YoungBloodz si multi alti rapperi :)

 

 

un alt film este "RV" o comedie cu Robbie Williams =))..super funny=))

Alexandra D17.08.2006 12:30

un thriller bine facut e Session 9 --fara exagerari de genul o tona de sange care curge in toate directiile, fara adolescenti prea curiosi si teribilisti care ajung casapiti...un thriller psihologic bine regizat .

cristian01417.08.2006 12:34

Tocmai am vazut aseara la stirile Pro TV, ca cinematografele din Romania sunt pustii si vor fi vandute unor investitori straini cu conditia ca acestia sa investeasca bani multi si sa le aduca la standarde europene.

Fiecare sala de cinema ar presupune in acest caz rularea mai multor filme simultan, si de asemenea in cadrul fiecareia ar fi construita o cafenea pentru clienti.

O idee buna si sper sa fie pusa in practica destul de repede, dar nu stiu in ce masura ar veni lumea din moment ce exista internetul si 'sharing-ul', bineinteles ilegal. Am mai auzit aberatii pe la TV cum ca fiecare utilizator de net ar fi controlat de politie. :lol: :lol:

axl2317.08.2006 12:46

filmele lui guy richie sunt bestiale, mai putin porcaria aia de cast away. recomand lock stock and two smoking barrels si snatch, care e totusi mult mai comercial decat primul.

altele ar fi west side story, casino, good felazz, se7en, fight club(mult mai bun decat cartea), cronicile din narnia, vidoq(un film extraordinar cu gerard depardieu), etc.

DTP-Ludacris28.08.2006 11:16

Eu ma uit la multe filme ...cand am timp binenteles , si imi plac Comediile si actiunile :wink:

 

Comedii Marfa :

 

Friday

Next Friday

Friday after Next

See Spot Run

Detectiv Fara Voie

Acasa la coana mare 1 si 2

Black Knight

ational Security

Meet The Parents

Meet the Fockerst

The Wedding Planner

The Dukes Of Hazzard

American Pie ..toate

She's The Man

Date Movie

Failure To Launch

Scary Movie 4

The Pink Panther

Wedding Crashers ....comedie super marfa !

The Third Wheel

Saving Silverman

 

Hustle & Flow (cu Luda) --- nu e comedie

Crash (cu Luda) ----- nu e comedie

How High

 

Horror,SF marfa :lol: :

 

Evil Dead 1,2,3

The Dawn Of Dead

The Wrong Turn

Saw 1,2

The Cube 1,2

Alien

Predator

Final Destination 1 si 2Poseidon (SF, Drama, Action, 2006)

Cronicles of Riddick

 

si actiune sunt prea multe stiti si voi :wink:

 

Actorii Preferati :Martin Lawrence,Vin Diesel,,The Rock ,Eddie Murphy,Jackie Chan,Jet Lee,DMX,Tupac,Luda ,Ice Cube :lol:

uZy | @nDr3i28.08.2006 14:07

Accepted

gen :comedie

 

A man Apart

gen:actiune.

I.N.Money28.08.2006 14:22

2 Comedii de situatii pur si simplu geniale: Dorm Daze 1 si 2

M1rceaSUD28.08.2006 14:37

dar vad ca nici nu mai asteptati sa apara filmele dvdRip pe net ... si deja vorbiti de ele ... cum puteti fratilor sa vedeti screenere???

AGRESSIVO198+129.08.2006 15:08

GLADIATORUL-unul din cele mai bune filme

Melku29.08.2006 15:25

"Mihai Viteazu" - unul din cele mai bune filme din toate timpurile

uZy | @nDr3i29.08.2006 21:19

The Benchwarmers :D...super comedie dar stupid :D

dbd30.08.2006 07:34

de actiune, comedii...depinde de cum e realizat :D

«123489»