A Clockwork Orange- regizat de Kubrick prin anii '70; foarte interesant
Interesant??? Este o capodopera :!:
A Clockwork Orange- regizat de Kubrick prin anii '70; foarte interesant
Interesant??? Este o capodopera :!:
The Triangle .. dureaza ceva filmul .. dar cu siguranta merita
CLERKS 1si 2,DOGMA,JAY AND SILENT BOB STRIKE BACK SI sa nu uitam capodopera History of the World si KUNG POW!!!!!! :lol:
Interesant??? Este o capodopera :!:
Bine, dar m-am abtinut, pt ca nu stiu cati apreciaza un astfel de film. :wink:
Sunt curios... cate filme vedeti (ilegal) pe propriul calculator, downloadate de pe DC sau de pe torente, si cat de des mai mergeti la cinematograf ? Se pare ca toata lumea apreciaza multe filme, insa prin salile de cinema de la noi sufla vantul. In multe locuri se pune problema la modul "dam drumul daca avem 3 oameni in sala".
In capitala cam cinematografele din Mall reusesc sa se umple si poate Patria,in rest bate vantul.
Aveau acum cateva luni oferta la cinema Scala daca imi amintesc bine la premiera filmului Crash,2 pe un bilet. :roll:
cele maai frumoase filme : hannybal ..contele de monte cristo man on fire .. lord of war Good bye lenin !
John Tucker Must Die
...funny cat de cat ![]()
lock, stock, and two smoking barrels
snatch
@greco
Mai e o faza. Mie de exemplu nu prea imi plac filmele astea recente..sau sunt f putine care imi plac, nu sunt genul "abia astept sa apara filmul X". Majoritatea filmelor pe care le am sunt de prin anii '90, ca sa nu mai zic '50, '60...Adevarul e ca poti vedea filme de calitate la Cinemateca si nu costa prea mult. Dar nu gasesti orice...
Sunt curios... cate filme vedeti (ilegal) pe propriul calculator, downloadate de pe DC sau de pe torente, si cat de des mai mergeti la cinematograf ? Se pare ca toata lumea apreciaza multe filme, insa prin salile de cinema de la noi sufla vantul. In multe locuri se pune problema la modul "dam drumul daca avem 3 oameni in sala".
hehe... daca iti zic ca am fost la film, si am fost exact trei persoane in sala, ma crezi? si celelalte doua pers erau prieteni de-ai mei... la "The sweetest thing", acum vreo 4-5 ani cred...
Sunt curios... cate filme vedeti (ilegal) pe propriul calculator, downloadate de pe DC sau de pe torente, si cat de des mai mergeti la cinematograf ? Se pare ca toata lumea apreciaza multe filme, insa prin salile de cinema de la noi sufla vantul. In multe locuri se pune problema la modul "dam drumul daca avem 3 oameni in sala".
lol ? ...rent DVD cate unu in fiecare zi si de 3 ori ma duc la film pe sapt $10 bilet x 3 plus inca $10 x 3 si pot sa vad si 6 filme daca tin aia de buzunar ma duc la 6 filme intr-o zi ![]()
Inside man..super filmul![]()
Da.. merita vazut, da idei pentru viitori spargatori de banci. ![]()
Inside man..super filmul![]()
Da.. merita vazut, da idei pentru viitori spargatori de banci.
si e si perfecta ideea
...
asa filme reecente vazute ![]()
Step Up :Drama / Musical...mie numi place Drama si Musical dar asta e singurul film ce mia placut mult....sa nu credeti ca e muzica de Pavarotti and sh*** ...e rap cantat de YoungBloodz si multi alti rapperi ![]()
un alt film este "RV" o comedie cu Robbie Williams =))..super funny=))
un thriller bine facut e Session 9 --fara exagerari de genul o tona de sange care curge in toate directiile, fara adolescenti prea curiosi si teribilisti care ajung casapiti...un thriller psihologic bine regizat .
Tocmai am vazut aseara la stirile Pro TV, ca cinematografele din Romania sunt pustii si vor fi vandute unor investitori straini cu conditia ca acestia sa investeasca bani multi si sa le aduca la standarde europene.
Fiecare sala de cinema ar presupune in acest caz rularea mai multor filme simultan, si de asemenea in cadrul fiecareia ar fi construita o cafenea pentru clienti.
O idee buna si sper sa fie pusa in practica destul de repede, dar nu stiu in ce masura ar veni lumea din moment ce exista internetul si 'sharing-ul', bineinteles ilegal. Am mai auzit aberatii pe la TV cum ca fiecare utilizator de net ar fi controlat de politie. :lol: :lol:
filmele lui guy richie sunt bestiale, mai putin porcaria aia de cast away. recomand lock stock and two smoking barrels si snatch, care e totusi mult mai comercial decat primul.
altele ar fi west side story, casino, good felazz, se7en, fight club(mult mai bun decat cartea), cronicile din narnia, vidoq(un film extraordinar cu gerard depardieu), etc.
Eu ma uit la multe filme ...cand am timp binenteles , si imi plac Comediile si actiunile :wink:
Comedii Marfa :
Friday
Next Friday
Friday after Next
See Spot Run
Detectiv Fara Voie
Acasa la coana mare 1 si 2
Black Knight
ational Security
Meet The Parents
Meet the Fockerst
The Wedding Planner
The Dukes Of Hazzard
American Pie ..toate
She's The Man
Date Movie
Failure To Launch
Scary Movie 4
The Pink Panther
Wedding Crashers ....comedie super marfa !
The Third Wheel
Saving Silverman
Hustle & Flow (cu Luda) --- nu e comedie
Crash (cu Luda) ----- nu e comedie
How High
Horror,SF marfa :lol: :
Evil Dead 1,2,3
The Dawn Of Dead
The Wrong Turn
Saw 1,2
The Cube 1,2
Alien
Predator
Final Destination 1 si 2Poseidon (SF, Drama, Action, 2006)
Cronicles of Riddick
si actiune sunt prea multe stiti si voi :wink:
Actorii Preferati :Martin Lawrence,Vin Diesel,,The Rock ,Eddie Murphy,Jackie Chan,Jet Lee,DMX,Tupac,Luda ,Ice Cube :lol:
Accepted
gen :comedie
A man Apart
gen:actiune.
2 Comedii de situatii pur si simplu geniale: Dorm Daze 1 si 2
dar vad ca nici nu mai asteptati sa apara filmele dvdRip pe net ... si deja vorbiti de ele ... cum puteti fratilor sa vedeti screenere???
GLADIATORUL-unul din cele mai bune filme
"Mihai Viteazu" - unul din cele mai bune filme din toate timpurile
The Benchwarmers
...super comedie dar stupid ![]()
de actiune, comedii...depinde de cum e realizat ![]()