FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«12345689»
biCa13.01.2007 12:20

The Shawshank Redemption

Lucky Number Slevin

Blow

Cidade de Deus

American History X

The Others

 

Seriale: LOST, Prison Break

***alex***26.03.2007 15:08

MARILENA DE LA P7

 

Un scurt-metraj romanesc in regia lui Cristian Nemescu care din pacate nu mai este printre noi.

 

Va las singuri sa vedeti despre ce e vorba, dar va garantez ca e bun. :wink:

c.ronaldo1730.03.2007 14:21

Stie cineva cand apare spider-man 3?

Stelist198605.04.2007 21:43

in vara apare...

 

An Inconvenient Truth super film :wink:

I.N.Money06.04.2007 10:34

A aparut deja :wink:

axl2320.04.2007 18:50

"the cave" - unul dintre cele mai stupide filme din ultimii ani.

LoveNesta23.04.2007 17:47

Am vazut acuma 88 minutes si mi s'a parut interesant :D...adik e misto ca te tine pana la sfarsit si habar n'ai pana in ultima clipa cine e vinovatul.

IONUTZ-CIPRIAN25.04.2007 14:54

Ostatici sub acoperire!!TAXI 4!!

SteauaToronto27.04.2007 02:31

Merg destul de frecvent la movie theatre de aici si am sa zic top 5 celor mai bune filme si top 5 celor mai penibile filme pe care le-am vazut de cand am inceput sa frecventez cinemaua...

 

Top 5 filme bune:

 

1. Blood Diamond

2. 300

3. The Prestige

4. The Hills have Eyes 2

5. Disturbia

 

Top 5 filme penibile:

 

1. Children of the Men

2. Perfect Stranger

3. Fracture

4. The Cave

5. Blades of Glory

 

Detalii pentru filme ce apar in fiecare saptamana in SUA/Canada si top 10 aici: http://www.imdb.com/nowplaying/

SteauaToronto03.05.2007 01:41

Care merge sa vada spiderman 3 vinerea asta :)?

axl2322.05.2007 14:48

goal 2

100 si nu stiu cate minute de reclama la adidas plus lobby pentru integrarea lui oua de aur in sua. penibil.

DannY_103.06.2007 21:00

'Green Street Hooligans' si' The diary of a hooligan' sunt pentru suporterii infocati.Cele doua serii Prison Break rup stilul :smile:

c.ronaldo1705.06.2007 17:53
goal 2

100 si nu stiu cate minute de reclama la adidas plus lobby pentru integrarea lui oua de aur in sua. penibil.

 

Uite-l pe salvatorul meu. Ai o subtitrare buna la film?

gone05.06.2007 18:35
Uite-l pe salvatorul meu. Ai o subtitrare buna la film?

 

Cica suporterii cotofenelor au refuzat sa se duca la film pe motiv ca e prea SF. Nici un jucator de la Newcastle nu ar ajunge la Madrid. :mrgreen:

axl2305.06.2007 21:35

@Ronaldo

L-am vazut fara subtitrare dar o sa incerc sa gasesc una pe la amici.

Quetzalcoatl06.06.2007 07:03

Ieri am vizionat filmul "The number 23"..interesanta "aplecarea" lu' Jim Carrey de la un timp, catre alt gen de filme decat cele de comedie.

 

P.S. la finalul filmului m-am uitat la ceas. Indica 11:21 :))))) [cei care-au vazut filmul, stiu la ce ma refer]

axl2306.06.2007 07:46

Apropo de Jim Carey, am vazut "Eternal sunshine of a spotless mind". E unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut vreodata.

 

@Ronaldo

Da-mi un buzz pe ym, ti-am facut rost de subtitrare.

c.ronaldo1727.08.2007 14:13

The Others - Cel mai bun film horror pe care l`am vazut pana acum. Coloana sonora de exceptie.

axl2315.09.2007 16:17

"Himerele din Cite Soleil", un film documentar extraordinar, habar n-aveam ca Haiti are asemenea probleme.

axl2328.09.2007 16:08

"The Simpsons - the movie", hazliu, la fel ca si serialul.

"An unconvinient truth", un documentar recomandat de Azzido, foarte bine realizat si, intradevar, te pune pe ganduri.

yo_marius_xxx28.09.2007 16:14
"An unconvinient truth", un documentar recomandat de Azzido, foarte bine realizat si, intradevar, te pune pe ganduri.

 

despre ce e?? 11 septembrie??

axl2328.09.2007 16:16

Incalzirea globala si posibilele ei efecte pe termen scurt si mediu.

yo_marius_xxx28.09.2007 16:17

....scuze,am confundat!!

axl2328.09.2007 16:27

@Yo

Alta data sa nu se mai intample!

 

"Rome", seria 1 e un film facut foarte bine si foarte realist, mai ales la capitolul "moravuri antice". Astept cu nerabdare seria 2, am inteles ca incepe la HBO in octombrie.

Alt film istoric foarte bine si realist realizat, cu replici reale, este "Jeanne D'arc" al lui Luc Besson.

cRiss4Steaua10.10.2007 19:19

Little Man , Kong Fu Hustle , Danny the dog , Fun with Dick and Jane , Mission Imposible 3 , American Pie : Band Camp , Servieta cu bucluc , O dadaca plina de surprize

 

Filmele pe care le`am vazut ieri si azi .. super faine

«12345689»