FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«13456789»
Jony_stelist10.10.2007 19:37

Boondock Sains super misto :D, filmul meu preferat

frunji13.10.2007 10:40
'Green Street Hooligans' si' The diary of a hooligan' sunt pentru suporterii infocati.Cele doua serii Prison Break rup stilul :smile:

Sunt marfa le-am vazut .Am vazut si Football Factory....Care mai stie filme de acest gen?? ast raspuns MULTUMESC :steag_steaua_ro:

yo_marius_xxx13.10.2007 10:50

@bugaboo

 

sa stii ca taxi4 e cel mai naspa!!!!

yo_marius_xxx14.10.2007 07:47

ok sorry... :wink:

 

daca pot sa-ti recomand ceva....the simpsons!!!!eu l-am vazut de 3 ori si tot mai rad la poante!!! :laugh:

axl2319.10.2007 03:15

Recunosc cu rusine ca am un viciu ascuns, imi plac filmele cu zombie. Azinoapte, ca tot n-am avut somn, am vazut "Flight of the living dead", un film care m-a convins ca nu-mi mai plac filmele cu zombie. Recomand totusi "28 days later", englezesc am impresia, are unele scene dragute si nici efectele nu-s rele.

 

Si apropos de seria Taxi, doar primul merita vazut.

 

Si da, "The Simpsons" e bun. Bun rau.

axl2325.10.2007 10:54

Am vazut aseara, intr-un final, "Codul lui Da Vinci". Cartea este mult mai buna, dpdv beletristic. Dar nici filmul nu mi-a parut de lepadat. In schimb ma uimeste isteria asta ezoterica ce-a impanzit librariile. Am fost ieri sa-mi cumpar niste carti si n-aveam ce sa aleg. Numai templieri, coduri, masonerie, Da Vinci, roza-cruceeni, etc. Pana la urma am luat DOOM-ul si cateva prostioare.

SSK25.10.2007 11:45

DOOM-ul e baza :P

axl2325.10.2007 11:55

Da, daca nu e DOOM e dezastru.

yo_marius_xxx25.10.2007 13:45

eu am vazut de vreo 5 ori saptamana asta "the girl next door".......prea misto filmul!!!

cRiss4Steaua27.10.2007 21:59

de unde pot sa downloadez RUSH HOUR 3 ? in afara de odc si de`astea .. ceva site ? :| :idea:

cristian01429.10.2007 19:14

Vreau sa va propun un documentar mai neobisnuit : Zeigeist.

Acest film reprezinta un proiect anonim realizat de niste americani despre atacurile 'teroriste' 9/11 asupra World Trade Center.

Mai exact filmul aduce dovezi clare din punct de vedere stiintific despre inscenarea acelor atentate chiar de catre guvernul american, cu implicarea FBI-ului, si CIA-ului.

Documentarul mai trateaza si pozitia SUA in cele 2 razboaie mondiale, in conflictele din Vietnam, Irak si Afganistan.

Orice informatie legata de aceasta productie care apare pe site-uri gen Wikipedia este stearsa imediat, si se gasesc putine informatii despre el.

E probabil cel mai controversat film de acest gen si totodata cei care l-au creat il ofera publicului fara a pretinde vreun castig.

 

http://www.speedyshare.com/delete.php?url=...ss=banabekucihi

 

Mai sus aveti link-ul care contine torrentul si titrarea in limba romana. (recomand BitComet pentru download)

 

@yo_marius

 

Super tare "The Girl Next Door" .. Elisha :wub: chiar e belea.

yo_marius29.10.2007 22:14

@Cristian

 

daca e documentarul in care se arata ca inainte de ciocnirea cu turnurile din avioane sunt trase niste "rachete",si ca Pentagonul nu putea fi lovit de un avion asa mare , cred ca l-am vazut su intr-adevar e super!!!

 

p.s. elisha chiar era (poate mai e si acum) super frumoasa....

Adi Tanas30.10.2007 10:09

Prison Break (sezonul 3) dupa mine e cel mai interesant serial.Astept cu nerabdare sezonul 4 la LOST.Va sugerez sa le priviti!!!!!!!

axl2330.10.2007 10:12

Da, Lost e unul dintre serialele mele preferate(all time favourite fiind Rome). Dar aici ma intampina o problema. Nu stiu cate episoade are seria 3. Eu am 19 si subtitrarea de la al 20-lea. Dar numai din subtitrare nu inteleg nimic.

El Nino_930.10.2007 11:19

@axl

Seria 3 are 22 de episoade...cauta pe imdb.com...

 

Season 3, Episode 19: The Brig

Season 3, Episode 20: The Man Behind the Curtain

Season 3, Episode 21: Greatest Hits

Season 3, Episode 22: Through the Looking Glass

axl2330.10.2007 11:30

Ok, multumesc, El nino.

El Nino_902.11.2007 20:08

Cu placere axl.

Rome e super tare :P

EternalK03.11.2007 11:38

recomand Dexter un serial superb, care se bazeazã pe romanele scriitorului Jeff Lindsay

 

"Strong writing, clever dialogue, talented stars. It all makes for a wonderful TV show. Definitely the best new show of the season and will become one of the best shows of all time."

Azzido03.11.2007 16:16
Vreau sa va propun un documentar mai neobisnuit : Zeigeist.

Acest film reprezinta un proiect anonim realizat de niste americani despre atacurile 'teroriste' 9/11 asupra World Trade Center.

Mai exact filmul aduce dovezi clare din punct de vedere stiintific despre inscenarea acelor atentate chiar de catre guvernul american, cu implicarea FBI-ului, si CIA-ului.

Documentarul mai trateaza si pozitia SUA in cele 2 razboaie mondiale, in conflictele din Vietnam, Irak si Afganistan.

Orice informatie legata de aceasta productie care apare pe site-uri gen Wikipedia este stearsa imediat, si se gasesc putine informatii despre el.

E probabil cel mai controversat film de acest gen si totodata cei care l-au creat il ofera publicului fara a pretinde vreun castig.

 

<a href="http://www.speedyshare.com/delete.php?url=...ss=banabekucihi" target="_blank">http://www.speedyshare.com/delete.php?url=...ss=banabekucihi</a>

 

Mai sus aveti link-ul care contine torrentul si titrarea in limba romana. (recomand BitComet pentru download)

 

Referitor la acest subiect eu va recomand Loose Change second edition.

http://www.imdb.com/title/tt0831315/

 

Apoi mai am vreo doua documentare f tari:

AN INCONVENIENT TRUTH, narator fiind Al Gore, cel mai tare documentar vazut vreodata despre incalzire globala si alti factori care influenteaza climatul Terrei.

 

Apoi mai este documentarul Who controls the world

Stanici03.11.2007 19:38

Ideea e sa luam cam ce e adevarat din documentarele astea; tre' sa recunoastem ca, de dragul de a soca si automat de a aduce mai multi bani, in unele dintre ele se amesteca adevarul cu niste chestii senzationale care nu prea pot fi dovedite.

Daca nu se mai invarte miezul....

axl2304.11.2007 07:36

La sugestia lui Azzido am vazut si eu documentarul lui Al Gore, e bunicel. Si mi-a lasat impresia de veridicitate.

vlad7504.11.2007 08:53

Cele mai bune filme cred ca sunt:"Arabela",seria "Pistruiatul" "Benji zi Zack" si evident favoritul meu "Xena,printesa razboinica".Indubitabil ,cel mai tare film.Topic fara rost ,ca si cel "Ce carti ati mai citit".Doreste cineva sa demonstreze ca-i mai "intelectual"decat altii???

Foarte dezamagitor....

axl2304.11.2007 11:01

@vlad75

Te invit colegial sa nu mai citesti aceste topice. Mie unul imi plac. Si nu cred ca sunt singurul.

-=Danny=-04.11.2007 11:51

Hai ca vad ca nu mkai aveti inspiratie .... uite puneti cele mai mijto filme HORORR !!! The Gruged 2 , nu stiu daca se scrie asa , dar stiu ca inseamna furia 2 , e filmu la care m-am speriat cel mai TARE ... pacat ca era dvd zgariat si nu am vazut sfarsitu :( , oricum e ceva cu o casa bantuita , in care daca intrai o data , te urmareau mereu fantomele din casa aia pana te omorau , si pana la urma mor toate personajele mai importante . Si al doile film care vroiam sa il zic e 1408 , nu te speria chiar asa tare , da are povestea mijto ... e cu un scriitor de vroia sa vada si el ceva fantome , si a promit o scrisoare sa nu se duca in camera de la nuj ce hotel 1408 ... dupa ce il convinge pe patronu hotelului sa il lase in camera aia o zii ... ramane blocat acolo , il intalnesti pe taicaso in camera aia ( care murise ) , de vreo 3 ori pe fiesa ( care murise ) , si incerca sa scape de acolo , si pana la urma da foc la camera si il scot pompieri de acolo jumarate mort :-s ..... cat a stat in camera aia a inregistrat totul pe o caseta , si i-a pus lu nevastasa caseta cu secventza in care vorbea cu fiesa , si de atunci l-a crezut toata lumea ... THE END

 

PS : Downloadati prima data The Gruged 2 ..... se merita ....:-SS

Azzido04.11.2007 18:17
Cele mai bune filme cred ca sunt:"Arabela",seria "Pistruiatul" "Benji zi Zack" si evident favoritul meu "Xena,printesa razboinica".Indubitabil ,cel mai tare film.Topic fara rost ,ca si cel "Ce carti ati mai citit".Doreste cineva sa demonstreze ca-i mai "intelectual"decat altii???

Foarte dezamagitor....

Mie imi place Milf Hunter.

Sunt f dezamagit ca nu l-ai trecut in lista filmelor preferate de tine.

«13456789»