asa animatie mi-a placut foarte mult Bolt
si filme comedie-drama inglorious bastards a fost de depate cel mai frumos, dar si shutter island este un film interesant, sau schindler list este un film foarte bun
asa animatie mi-a placut foarte mult Bolt
si filme comedie-drama inglorious bastards a fost de depate cel mai frumos, dar si shutter island este un film interesant, sau schindler list este un film foarte bun
5 days of war. Vizionarea lui mi-a intarit convingerea ca viata unui rus valoreaza mai putin decat cea a unui gandac de bucatarie. Mortii lor de nenorociti.
Piratii din Caraibe 4 - Am asteptat cu nerabdare sa-l vad si nu m-a dezamagit. Nota 10 pt J. Depp, pt film 9 ![]()
Piratii din Caraibe 4 - A fost OK. Mai slab ca primul, mai bun ca celelalte. Johny Depp bineinteles ca nu a dezamagit.
Transformers 3 - M-a cam plictisit. Mult mai bune au fost primele doua.
The Change-Up - Am ras cu pofta. E genul de comedie "juicy", nu subtila.
Kung fu panda 2 - Nu a fost la fel de bun ca primul. Ma astept la o continuare mai mult ca sigur.
Friends with benefits - O comedie buna.
Never back down 2 - Asta mi-a placut foarte mult, un film foarte bun, si la el ma astept la o continuare, foarte bun !
Vazute in ultima vreme :
Vicky,Cristina,Barcelona ( de Woody Allen)
Scoop ( de Woody Allen )
X-men , X-men (X2), X-men The last stand ( super,imi pare rau ca nu le-am vazut la vremea lor )
___
Azi ma uit la Piratii din Caraibe 4 si termin X-men cu Origins si First Class.
Kalifornia (1993) - Deosebit.
The Aryan Couple - 2004
final destination 5 - da da da da ! 8/10 i-as da, cam exagerat,dar,merge . a cam sarit inima din mine
imi scapa acum denumirea filmului,dar foarte tare ..ceva cu sefi de cosmar . si asta - 8/10 ! aman2 merita vazute .
A Serbian Film. ![]()
5 days of war. Vizionarea lui mi-a intarit convingerea ca viata unui rus valoreaza mai putin decat cea a unui gandac de bucatarie. Mortii lor de nenorociti.
L-am vazut si eu. Gandacul de bucatarie ramane mai valoros.
Piratii din Caraibe 4 - Tare rau
- 9/10
Assassination Games - Un film destul de interesant cu Van Damme filmat in Romania - 8/10
Bridesmaids - comedie 7/10
Love Wedding Marriage - comedie - 6/10
Thor - La inceput nu este cine stie ce, dar pe parcurs este foarte bun - 9/10
Closing The Ring - 2007
Horrible Bosses - comedie, ma asteptam la ceva mai bun - 8/10
Set Up - actiune destul de buna - 8/10
Change Up, vazut la cinema. Caterincaaaa. 9/10.
Andy Whitfield, actorul galez de 39 de ani care a jucat rolul lui "Spartacus" in serialul "Spartacus: Blood and Sand" a decedat pe 11 septembrie din cauza unei boli foarte dure, linfomul non-Hodkin diagnosticat in urma cu au an si jumatate. Continuarea serialului va avea un alt actor, Liam McIntyre.
Sa-i fie tarana usoara!
Change Up, vazut la cinema. Caterincaaaa. 9/10.
Confirm.
un film care nu e pt oricine. inarmati-va cu rabdare si pregatiti-va sufleteste. ![]()
Melancholia SUA 2011. Un film de Lars Von Trier. daca ar fi tradus de astia care traduc titlurile fimelor straine s-ar numi : Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii. E bun de vizionat, daca vrei sa vezi ce-i mai "bese' mintea unui geniu. ![]()
Drive-must see!
Killer Elite-shoot'em up cu DeNiro si Statham...
Johnny English 10/10 - Comedie adevarata cu Rowan Atkinson ( Mr. Bean )
Everything must go 8,5/10 - Drama ( Unu` isi pierde slujba din cauza unor probleme cauzate de placerea de a consuma bauturi alcoolice,era vice-presedinte regional ,casa mare,casatorit. Vine acasa daramat si isi gaseste toate lucrurile pe gazonul din fata casei,incuietoarele de la usa schimbate,etc. . Va trebui sa faca un ''yard sale'' pentru a se descotorosi de trecut )
Notes on a scandal 9,5 /10 Drama ( O batrana lesbi hartuieste diferite femei in care ea gaseste cateva ceva deosebit. O profesoara spre varsta a 2 a intretine relatii sexuale cu un elev de 15 ani. Restul e de vazut. )
N-am mai scris demult pe aici.
Recomand doua filme mai dragute: Limitless si Another Earth .
Si eu recomand doua filme dragute: Cei 3 muschetari si Real Steel.
Daca aveti de gand sa va duceti la In Time eu nu va recomand. Idee buna, scenariu prost si foarte prost jucata actiunea. Justin mai are multa mamaliga de manacat pana ajunge actor.
Si eu recomand doua filme dragute: Cei 3 muschetari si Real Steel.
Daca aveti de gand sa va duceti la In Time eu nu va recomand. Idee buna, scenariu prost si foarte prost jucata actiunea. Justin mai are multa mamaliga de manacat pana ajunge actor.
Filme care trebuie vazute la cinema pentru efectele 3d.
Pai in cinema le vad. Ies din casa si intru in cinema.. mi-e mai simplu si e mult mai placut sa vezi un film acolo.