The A-Team \ actiune-comedie \ 10-10
The A-Team \ actiune-comedie \ 10-10
4. etc
Bine, bine, pentru punctul 4, iti dau dreptate.
de acord cu milka stelista fara pic de originalitate, film facut pentru copii mici, desi seth rogen e un actor bunicel.mi-a placut doar masina
am vazut recent cateva filme bune:
Tropa de elite 1 & 2 ( film brazilian gen City of God)
Clubbed
Battle in Seattle- despre jegurile cu cea mai proasta meserie
Bloody Sunday- masacrul din irlanda de nord cand sute de oameni nevinovati, pasnici protestatari au fost macelariti si omorati de catre pisatii din Armata britanica
Editeaza si tu mesajul, totusi nu sunt o milka ![]()
P.S.
Vezi, ma Daniele?
de acord cu milka stelista
)))))) ataaaaaaat ![]()
Ultimul film vazut: Nevasta de imprumut. Cand am auzit titlul m-am gandit ca e un film d'ala la care plang femeile... in finge, m-a convins prietena sa mergem (in gandul meu "16 lei cheltuiti fara rost"
). Dupa primele minute mi-am dat seama ca nu e asa , o super comedie (n-am stiut ca in rolul principal e Adam Sandler). Ii acord un 9, la inceputul filmului cand Sandler avea acel nas se vedea ca s-au grabit.
Season of The Witch - foarte bun filmul, 9/10
O imputiciune de film, o sa-l desfiintez cat de curand.
The Pacific (2010) o miniserie din 10 episoade de la HBO. Actiounea se petrece in al doilea razboi mondial, fiind vorba despre razboiul dintre Japonia si SUA.
De vazut !
Da, e buna seria, am vazut-o si eu. M-a gandesc sa ma uit si la Band of Brothers, o serie din 2001 despre WWII.
Da, e buna seria, am vazut-o si eu. M-a gandesc sa ma uit si la Band of Brothers, o serie din 2001 despre WWII.
Foarte buna si seria Band of Brothers.
Am vzt. azi Stand by me (1986) un film exceptional pe care il recomand.
The way back. Din pacate, nu indeajuns de promovat in presa, precum cacaturile de filme care povestesc despre omorarea jidanilor. Asta arata partea "draguta" a comunistilor - nu indeajuns dar dupa mintea mea e un amestec reusit de actiune, drama si aventura pe langa partea "comunistii au fost ****" incat sa te tina treaz.
Axle, Band of brothers e frumos foc. Soldateala curata, cum iti place tie.
Editeaza si tu mesajul, totusi nu sunt o milka![]()
lasa ca esti la uger, chiar cred ca o si depasesti
@Stanici da, frumos filmul. Dar mie mi s-a parut asa.. facut din topor. poate era mai misto daca detaliau mai mult unele intamplari din film.
@Stanici da, frumos filmul. Dar mie mi s-a parut asa.. facut din topor. poate era mai misto daca detaliau mai mult unele intamplari din film.
Nu cred ca au fost prea preocupati de detalii din moment ce l-au cooptat pe Dragos Bucur in distributie. Le-o fi trimis Cristi Puiu vreo referinta? Mult mai protrivit ar fi fost Andi Vasluianu (un actor inzestrat cu talent ) in rolul contabilului insarcinat cu buna dispozitie in grupul evadat. Ce naibii or fi vazut aia la Dragos Bucur? Daca il intrebi pe Colin Farrel ce parere are despre interpretarea actorului roman fac pariu ca nici macar nu-si mai aminteste de el.
Legat de film,se putea mult mai bine , au incercat sa comaseze intr-un timp foarte scurt o poveste reala si interesanta. Probabil ca nu au avut bani suficienti sa-i plateasca pe actori pana la sfarsitul peliculei. Rand pe rand ,au disparut subit din peisaj in "ordinea de pe tricouri": Mark Strong, Colin Farrel si Ed Harris. Cu siguranta ca Bucur s-a multumit cu un autograf de la Farrel sau cu un pachet de tigari fara filtru de a mers pana in India cu ceilalti.
Acum pe bune, n-am inteles unde a disparut Ed Harris! A fugit in timpul filmarilor de nu i-au organiza aia o retragere de pe scena mai interesanta?
Apropos de Colin Farrel : LONDON BOULEVARD. Va las pe voi sa trageti concluziile!
La London Boulevard vreau sa ma uit si eu acum.
The Eeagle - un film extraordinar de prost. O pierdere imensa de timp ca atare nu am ce sa comentez.
Casino Jack- Kevin Spacey interpreteaza rolul unui lobist evreu care incearca sa-si cladeasca un imperiu facand trafic de influenta. Acest scandal genul "Watergate" a fost cat se poate de real pe teritoriul SUA. Probabil ca americanii au fost socati sa afle cele intamplate cu congresmenii lor. Totusi... joaca de copii comparabil cu realitatea de la noi. Diferenta o face pedepsirea celor implicati in scandaluri.
La noi nu mai mira nimic ce se intampla la varf,este o stare de normalitate. Ma intreb cate filme cu lobisti s-ar turna in studiourile Buftea sau Kentauros avand material din belsug pentru scenarii?
Kevin ,ca de obicei la inaltimea valorii sale. Vizionare placuta!
Foarte misto London Boulevard. Nu ma asteptam sa se termine asa.
Foarte misto London Boulevard. Nu ma asteptam sa se termine asa.
Am auzit persoane ca nu le-a placut filmul pentru ca moare toata lumea pana la final.
Si mie mi-a placut filmul. Mi-a amintit putin de filmele lui Guy Ritchie .
The hills run red. Cand te plictisesti, merge...sau cand lumea din jurul tau sforaie
6/10
Am fost la cinema si am vazut Source Code ( Transfer de identitate ) . Probabil ca acesta este filmul inceputului de an,un SF interesant despre : lupta impotriva terorismului,proiecte militare americane,felul cum soldatii americani sunt tratati ca fiind niste ''obiecte''.
Vizionare placuta !
The Rite, cu Anthony Hopkins. Foarte frumos.
the company men cu ben affleck si tommy lee jones.
The boat that rocked (2009)!!! E total filmul; un farmec aparte fata de majoritatea comediilor!
Fast five - Cu mult mai bun decat partea a patra, are tot ce vrei: actiune, suspans si comedie. Nota 9