FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1717273747589»
pytycrys21.02.2011 10:38

Social Network. 7

Putin cam plictisitor.

gio_stgloria21.02.2011 10:47

stie careva vreun site bun de pe care pot descarca filme, dar nu cu torrent ca mi-au taiat astia downloadu.

MikStelista21.02.2011 11:52
stie careva vreun site bun de pe care pot descarca filme, dar nu cu torrent ca mi-au taiat astia downloadu.

 

filmealese.com, filmeregale.com sau aici dar merge destul de greu...mie imi ia o ora juma sa down un film :D

De ce nu folosesti strongdc?

Dragos_G21.02.2011 18:43

Buried

Mi se pare o porcarie. Dar nu neaparat in sensul de film prost. Cand incerci sa duci ineditul pana la extrem trebuie sa fii un regizor mester ca sa reusesti sa pastrezi atentia si suspansul, sa faci ceva bun. De apreciat curajul si finalul. Daca era cu alt final, chiar era o mare porcarie.

MikStelista21.02.2011 19:01

The mechanic - cam previzibil, dar bun... Jason Statham isi face bine treaba. 8/10

blindica22.02.2011 22:01

Am vazut Little Fockers.

Dupa primele doua parti,care au fost super amuzante,acesta e cam la nivel mediu in ceea ce priveste comedia.Unele faze sunt exagerate.Totusi,nu-i un film prost,dar n-as da banii pentru un bilet la cinema.Cred ca au lasat loc si pentru a 4 a,sper s-o apuce apt de rol si Robert de Niro.

 

Zilele acestea ma pregatesc sa vad TRON din 1982 si TRON: Legacy.

MikStelista23.02.2011 08:19

Predators - o alta pierdere de timp. Si asta incepe promitator, dar o ia tralala (vorba cuiva).....nimic interesant. O echipa formata din luptatori de elita ajung pe o planeta (fiecare in parte de pe alt continent, alta rasa) unde devin prada unor extraterestrii. Nici scenele in care ar trebui sa ii ucida cu sange rece nu te fac sa tresari. 5/10

zloty23.02.2011 09:14

Network din anii 70 foarte bun film despre manipulare din partea presei.

gio_stgloria23.02.2011 09:22

Panique au village - desen animat cu personaje din plastilina, redescoperiti copilul din voi :D

Last 3 days- sunt satul de filme de genul asta

Funny farm (1988) - comedie americana mai veche , merge.

ebonyc23.02.2011 10:48

You Don't Know Jack - drama cu un Al Pacino, ca de obicei, la inaltime despre "sinuciderea asistata" inspirata din cazul real al doctorului Kevorkian.

 

Westside Story - un muzical din 1961, care pare plictisitor la inceput, dar devine mai interesant pe parcurs.

 

Alpha & Omega - animatie cu lupi, nu m-a dat pe spate, dar a fost placut de urmarit.

razvan2823.02.2011 20:15
127 hours - plictisitor , un film de 6-7 , mediocru in niciun caz film de Oscar
MikStelista28.02.2011 07:27
The Next Three Days...Russel Crowe e sotul uneia care intra in puscarie nevinovata.Acesta incearca sa faca un plan prin care evadeze.

L-am vazut cu niste prieteni , mie unul mi-a placut , lor nu prea.E gen thriller , multe faze la limita , mi s-a parut ok.

 

Russell Crowe face filmul sa para bun. Mi s-a parut prea lung si plictisitor la un moment dat. 7.5/10

 

Castigatorii Oscarului:

 

Cel mai bun film: The King's speech

 

Cel mai bun actor in rol principal: Colin Firth (The King's Speech)

 

Cea mai bună actriță in rol principal: Natalie Portman (Black Swan)

 

Cel mai bun rol secundar masculin: Christian Bale ( The Fighter)

 

Cea mai bună actriță in rol secundar: Mellisa Leo (The Fighter)

 

Cele mai bune efecte vizuale: Inception

 

Cel mai bun montaj: The social network

 

Cea mai bună regie: The King's Speech

 

Cel mai bun scurt metraj: God of love

 

Cel mai bun documentar: Inside Job

Cel mai bun scurtmetraj documentar: Strangers no more

 

Cel mai bun machiaj: The Wolfman

 

Cele mai bune costume: Alice in Wonderland

 

Cea mai bună melodie originală - We Belong Together (Toy Story 3)

Cel mai bun mixaj de sunet: Inception

 

Cea mai buna coloană sonoră: The Social Network

 

Cel mai bun film intr-o limbă straină: In a better world (Danemarca)

 

 

Cel mai bun scenariu original: The King's Speech

 

Cel mai bun scenariu adaptat: The Social Network

Cea mai bună imagine: Inception

 

Cel mai bun lungmetraj de animatie: Toy Story 3

 

Cel mai bun scurtmetraj de animatie: The Lost Thing

 

Cea mai bună scenografie: Alice in Wonderland

zloty28.02.2011 07:57

totusi 3 oscaruri pentru Social Network?

blindica01.03.2011 11:18

Da,dar nu's Oscar-uri absurde cum ar fi fost daca ar fi luat cel mai bun film sau cel mai bun actor in rol principal.E ok,totusi. Long live the King !

Azzido13.03.2011 22:18

The way back 8/10

 

pytycrys13.03.2011 22:33

Tangled - 8. Amuzant.

blindica14.03.2011 07:41

Am vazut The Sunset Limited ( cu Tommy Lee Jones si Samuel L. Jackson ). Va recomand sa-l vedeti cu atentie,mi-e cam greu sa-l descriu.

 

De asemenea,am mai vazut SWAT-Firefight : bine regizat,cu un actor in rol principal care-mi aduce aminte de al nostru Novak Martinovic. Tactici de eliberare a ostaticilor,una-doua femei cu personalitate,o echipa SWAT devotata unui oras,un agent secret al Guvernului dereglat psihic. E-n regula sa-l vezi.

MikStelista17.03.2011 19:09

American History X (1998) - mi-e rusine ca nu l-am vazut pana acum :tomato: O drama geniala, iar Edward Norton face un rol excelent. 10/10

 

Tron Legacy - scenariu slab... dar imi pare rau ca nu l-am vazut 3D. Pentru efecte si coloana sonora 9/10

 

Season of the witch 8/10

blindica17.03.2011 20:54

Edward Norton e senzational. Practic,omul schimbarilor.

Ca exemple : Primal Fear,American History X,Fight Club,Iluzionistul ...si acum Stone.

 

Am vazut My soul to take : un horror bunicel,oarecum am prevazut unde se ascundea raul din film,dar merita sa te uiti pana la sfarsit. 8,5/10. Nu e actori cunoscuti.

zloty17.03.2011 21:05

500 days of summer - ceva nou ,mia dat impresia ca nu am mai vazut un astfel de film.

crysty1417.03.2011 21:22

Nunta in Basarabia.

Glume bune, actori buni, de vazut.

Daniel-Ionut21.03.2011 18:20

S.W.A.T. Firefight - 8/10

Yogi Bear - 9/10 :thumbup:

Morning Glory - comedie, hmm... 7/10

TRON Legacy - 9/10 doar pentru efectele speciale, scenariul a fost destul de slabut

The Green Hornet - asta chiar mi-a placut, 9.5/10

Season of The Witch - foarte bun filmul, 9/10

MikStelista21.03.2011 19:17

Am vazut si eu The green hornet...una din procariile anului :D Din trailer parea interesant. 5.5/10

Daniel-Ionut21.03.2011 19:30

Pai normal, nu are actiune intortocheata, imbarligata, nu joaca Butler, etc... daca si asta e film de 5.5 :huh:

MikStelista21.03.2011 19:41

Sa-ti zic de ce am dat eu 5.5....si nu neaparat pentru ca nu joaca Butler (da, este actorul meu preferat, dar asta nu inseamna ca dau note mici la celelalte filme doar pentru ca nu este el miezu'):

1. Glume seci;

2. Actiune fara noima;

3. Originalitate = 0;

4. etc

«1717273747589»