Casino Royale - Bond... James Bond . Frumos , uitati-va!
Casino Royale - Bond... James Bond . Frumos , uitati-va!
Faster. cu Dwayne Johnson.
O mare balarie! Bun inceputul, dar doar atat...
Tangled - Foarte simpatic... mi-a placut la nebunie calul, e criminal ![]()
,
Cape Fear 1991
Stars:Robert De Niro Nick Nolte and Jessica Lange
@Marius ,
Iti dai seama ca l-am vazut de nenumarte ori. E bine ca multi colegi se uita la filme mai vechi care sunt peste porcariile din ziua de azi.
Cum a zis si Mik: Faster- o alta balarie marca hollywood. Acelui individ (The Rock) ar trebui sa i se ia dreptul de a ne agasa cu prezenta sa in filme. Pentru cine oare sunt facute acele filme? De ce exista Ciobanul?
PE viitor ii rugam pe colegi sa ne anunte despre tampeniile alea care s-ar numi "filme".
PS Andreea, pe cuvant ca nu vazusem cu atentie comentariul tau si tot la balarie m-am gandit si eu.
O fi ceva in atmosfera! Sau numai azi nu este maine! Valerica dei.
Cateva din filmele pe care le-am vazut in ultimu timp .
The invisible (2007) - 9/10
The Uninvited ( 2009 ) - mi s-a parut genial filmu asta. 2 ore am stat lipit de scaun . atent si fara sa pierd vreun detaliu. 9.5/10
The notebook (2004) - cica un film foarte bun de dragoste . m-a cam plictisit . 7/10
A walk to remember ( 2002 ) - 7.5/10
Easy A ( 2010 ) - teenage movie - tipic
500 Days of summer (2009) - 8.5/10
The man who stare at goats - 7/10 - in mare plictisitor..
The losers 8.5/10
Recomand cu mare placere Boy A, n-am mai vazut de mult timp un film asa bun.
Faster
Genul de film de actiune care la inceput ti se pare interesant si captivant dar dupa inca 10 minute deja stii aproape tot filmul.Nu prea pot sa zic ca mi-a placut , dar nici foarte rau nu a fost....6/10
parca era vorba ca nu mai dati note ![]()
S-a spus ca sa se vada si una-doua idei despre film,ca se dadeau doar note si spunea numele filmului si dadea urat pe sticla. ![]()
In alta ordine de idei,am vazut, la marile insistente ale concubinei mele,filmul Dragoste si alte dependente,dupa nume v-ati prins ca e un film romantic,eh...e chiar si o comedie buna pe alocuri. Sigur,barbatii ultra macho
l-ar putea vedea ca fiind neinteresant,dar subiectul este o poveste de amor intre un tanar vanzator de medicamente (Jake Gyllenhaal) pentru o companie de succes din America (Pfizer) si o tanara frumoasa de 26 ani (Anne Hathaway,),in prima faza a Parkinson-ului. Vedem si o scurta povestioara despre cum s-a impus Viagra pe piata si alte detalii despre ''lupta'' intre medicamentele anti-depresive.
S-a spus ca sa se vada si una-doua idei despre film,ca se dadeau doar note si spunea numele filmului si dadea urat pe sticla.
In alta ordine de idei,am vazut, la marile insistente ale concubinei mele,filmul Dragoste si alte dependente,dupa nume v-ati prins ca e un film romantic,eh...e chiar si o comedie buna pe alocuri. Sigur,barbatii ultra macho
l-ar putea vedea ca fiind neinteresant,dar subiectul este o poveste de amor intre un tanar vanzator de medicamente (Jake Gyllenhaal) pentru o companie de succes din America (Pfizer) si o tanara frumoasa de 26 ani (Anne Hathaway,),in prima faza a Parkinson-ului. Vedem si o scurta povestioara despre cum s-a impus Viagra pe piata si alte detalii despre ''lupta'' intre medicamentele anti-depresive.
Mie imi place Anne . Emana sexualitate desi nu este exagerat de frumoasa. Prefer pe Anne in locul unei "papusi" de la Hollywood. Si filmul nu este chiar o comedie cum au catalogat-o altii.
Si mie mi-a placut filmul. Gen de vazut cu nevasta/logodnica/prietena/iubita/amanta in brate.
The notebook (2004) - cica un film foarte bun de dragoste . m-a cam plictisit . 7/10
Mie mi-a placut "The Notebook".
Uitati-va la Four Lions, e, dupa parerea mea, cel mai bun film fatat de cinematografia engleza de la Lock, Stock and Two Smoking Barrels incoace.
Megamind - nu m-a atins cu absolut nimic, nici macar n-am zambit. Super previzibil, get it?, super, mi s-a parut artificial pe tot parcursul. Total nemultumit.
blindica-aia e consoarta ta?
axele- frate da tu in afara de a te uita la filme mai faci altceva toata ziua? exceptand bineinteles downoldatul lor.
E, mai fac si cate un Worms - Armageddon.
nu stiu ce sunt alea banuiesc ca jocuri ca de Armageddon am auzit.
eu anul asta nu am vazut niciun film, iar anul trecut nu cred ca am vazut 4 filme, dintre care unul reeeeevazut Der Untergang :x
nu stiu ce sunt aleaeu anul asta nu am vazut niciun film
Vai cat de nealterat esti tu. Pune dracu mana si vezi un film, te mai destinzi.
Vai cat de nealterat esti tu. Pune dracu mana si vezi un film, te mai destinzi.
lasa-ma naiba-n pace cu alea, eu daca am ceva timp liber vreau sa dorm nu am mai dormit mai mult de 7,8 ore pe noapte de cel putin 20 de zile.
blindica-aia e consoarta ta?
Ahahaha ! Nu o sa te mint...nu e! Este Anne Hathaway,iubita din liceu. ![]()
Am vazut 127 h cu James Franco : worst shit EVER ! Omu` e mare amator de drumetii prin tinutul Canioanelor si ramane blocat in urma unui accident nefericit.Blocat intr-o stramtoare,sau ce naiba era,cu mana dreapta prinsa de un bolovan. Bineinteles,trece prin chinuri groaznice,isi vede trecutul si viitorul,isi bea urina dupa ce traieste juma` de saptamana cu 400ml de apa pe care o varsa ca prostul.Uimitor este faptul ca nu a fost constipat. Inspirat dintr-un fapt real,cica.Dupa parerea mea,nu merita.Nici pentru orice mesaj pe care l-ar putea transmite,tot nu merita.
Social Network,in sfarsit l-am vazut desi il aveam de mult.E bine realizat,povestea e tare,dar sub nici o forma nu i-as da vreun premiu! nici rau,nici bun. Dupa ce va uitati,daca mai e careva de nu l-a vazut,dati un search pe goagal la top ten social networks.Eu unul sunt uimit cum de a avut tupeul sa produca Facebook desi HI5-ul oferea aceleasi lucruri.Pesemne ca daca nu se vinde din America,se vinde degeaba.
Am vazut 127 h cu James Franco : worst shit EVER ! Omu` e mare amator de drumetii prin tinutul Canioanelor si ramane blocat in urma unui accident nefericit.Blocat intr-o stramtoare,sau ce naiba era,cu mana dreapta prinsa de un bolovan. Bineinteles,trece prin chinuri groaznice,isi vede trecutul si viitorul,isi bea urina dupa ce traieste juma` de saptamana cu 400ml de apa pe care o varsa ca prostul.Uimitor este faptul ca nu a fost constipat. Inspirat dintr-un fapt real,cica.Dupa parerea mea,nu merita.Nici pentru orice mesaj pe care l-ar putea transmite,tot nu merita.
L-am vazut aseara. Nu te contrazic, se poate sa fie worst shit ever pe care l-ai vazut tu. Mie mi s-a parut decent pentru un film biografic care se bazeaza pe un singur eveniment. E facut de Danny Boyle si asta a mai facut Trainsppoting, The Beach, 28 Days LAter si Slumdog Millionaire, toate filme decente dupa parerea mea. Adica ce-ai fi vrut sa faca? Flashbackurile alea de trecut si viitor nu-s asa deranjante, dupa ce-am citit comentariul tau de aici ma asteptam la minute intregi de sirop, am fost placut surprins ca au durat doar cateva secunde si nu erau facute rau deloc. Hai sa-ti dau un exemplu, uite Le Grand Bleu, facut de Luc Besson, tot biografic, tot cu flashbackuri, dar lung nevoie mare si plictisitor, si, sa subliniem, e facut de Luc Besson intr-o vreme in care daca te chema Luc Besson chiar insemna ceva.
Mi s-a parut ok 127, filmat frumos, vizual calumea, actor decedent.
Ai dreptate,Boyle a facut niste filme care vor ramane in amintirea multor cinefili.Ai si dat exemplele potrivite.Din pacate,nu am ocazia sa vad pana acum filmul de care spui ( Le grand bleu ). Atunci ramane doar faptul ca n-a fost constipat
( poate te intrebi ce dracului are asta cu constiparea ),adica nu m-astept sa arate imagini cu asa ceva,dar macar sa fi mentionat,ca doar a stat o perioada destul de lunga de timp blocat si e imposibil ca al lui organism sa nu fi suferit ( zice la un moment dat : corpul meu se comporta ciudat ). Poate am fost eu prea grabit si daca l-as mai vedea o data,mi-as schimba parerea despre film.
Singura parere care ramane in picioare este ca nu le-as da nici un premiu de merit celor doua filme.(127h,Social Network)
Tocmai ce am terminat si eu de vizionat 127 de ore. Filmul e bun, mi-a placut foarte mult peisajul , coloratura acestuia, dar si povestea.
Totusi nu inteleg cu ce este mai bun decat Buried, un film care m-a impresionat extrem de mult si care nu a fost nominalizat la Oscar. Un film in care toata actiunea se petrece intr-un cosciug si care reuseste in acelasi timp sa te tina cu sufletul la gura 1 ora jumate, zic ca merita ceva mai multa apreciere.
Dog pound.
O poveste interesanta, merita vazut filmul. Sfarsitul e tare dezamagitor, chiar enervant as putea spune.
Nasul II - 9/10
Un film foarte bun cu o poveste foarte buna si cu actori putin spus extraordinari.Sa mai spun ceva despre Nasul ar fi de prisos...foarte bun film , foarte bun.Poveste buna , prezinta in detalii viata lui Vito Corleone , apoi ascensiunea lui Michael.A fost ceva cam lung , asta sa zic ca a fost si motivul pt care i-am dat 9 , primul mi-a placut mai mult.
Black Swan 10/10
Incredibil film.Mi-a placut foarte mult nu numai povestea ci si cum a jucat Natalie Portman , a fost incredibila.Sigur va lua Oscarul pt cel mai bun rol feminin.
Blue Valentine - 9/10
superb film. povestea unui cuplu normal, prezentata in cel mai veridic mod posibil, ceva ce rareori vezi in filme. departe de tabloul stereotipic cu happy ending. modul in care actorii intra in pielea celor doua personaje, oameni de rand, in diferitele etape sau situatii ale vietii lor este fenomenal. te poti regasi atat de mult in unele aspecte din film incat te sperie. actorii au fost de nota 11. Michelle Williams a primit o nominalizare la Oscar, insa Ryan Gosling trebuia sa apara si el acolo in mod cert.