FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1616263646589»
gio_stgloria25.09.2010 06:33
Mai aveti rabdare pana in Octombrie , se anunta SAW 3D :naughty:

 

SAW= Rahat

 

Mai am vreo 10 minute din macete si va spun dupa si parerea mea.

Mi-a placut , actorul principal tufe tot ce prinde prin film , ceea ce ar fi imposibil pentru un barbat ca Danny Trejo. Se exagereaza in mai multe privinte dar asta este si ideea filmului . Oricum , merita vazut.

 

The ghost writer - m-am cam incurcat in detalii . nota 8/10.

 

Resident Evil Afterlife - are cateva tipe frumoase in dstributie , in rest e de cacao. 4/10.

 

Sextrip - comedie tampitica america,dar cu toate astea m-a relaxat . 7/10

vlad02.10.2010 10:12

Cosmarul de pe ELm Street

S-a intors Freddy Krugger. Parca era mai infricosator in copilarie.

greenyes02.10.2010 13:39

Viitorul Alimentatiei : http://video.google.com/videoplay?docid=-5...23976453909570#

 

Cuvintele nu-si au rostul. E mai bine ca fiecare sa vizoneze si sa traga concluziile singur.

razvan2802.10.2010 15:15

Lumea a devenit prea obsedata de tot ce e eco.Masini eco , telefoane eco , haine eco , mancare eco...totul trebuie sa fie eco ? Eu poate vreau sa nu fiu eco si sa mananc un piept de pui sau un snitel si nu soia aia imputita sau linte.

 

Lumea asta se duce de rapa cu toate filozofiile astea tampite...

Adrian02.10.2010 15:18

Pai da, ba.

Ca, cand se dadea pe vremea lu' Ceausescu numa soia si alimente sanatoase, toti erau super nervosi. Acum nu mai stiu ce sa faca sa manance numai din alea.

Trendu', frate, ce sa-i faci?!

 

Cand ti-l impune un om e dictatura. Cand ti-l impune moda, e cool.

greenyes02.10.2010 15:45
Lumea a devenit prea obsedata de tot ce e eco.Masini eco , telefoane eco , haine eco , mancare eco...totul trebuie sa fie eco ? Eu poate vreau sa nu fiu eco si sa mananc un piept de pui sau un snitel si nu soia aia imputita sau linte.

 

Lumea asta se duce de rapa cu toate filozofiile astea tampite...

 

:)

 

Filmul nu e despre mancare eco. promovata de baietii destepti si care numai eco nu e. Eco e ce greste in gradina la bunica nu ce gasesti in supermarketuri.

 

Va invit intai sa vizionati filmul si dupa sa comentati.

razvan2802.10.2010 17:01

Eco e ce greste in gradina la bunica nu ce gasesti in supermarketuri. +1 pt asta

 

Eu am incercat sa mananc soia doar din curioazitate si nu mi-a mai trebuit a doua oara..e oribila.Mai bine mananc o salata eco daca e asa de cool decat soia.Acum ma duc sa imi fac o omleta care se face cu ulei deci nu e eco..so **** eco

axl02.10.2010 17:06

Va rog reveniti la filme. Pentru subiecte gay aveti alte topice.

 

On-topic.

 

ultras_laziale03.10.2010 19:48

Four Lions , o comedie britanica , umor englezesc , nota 8/10 ,merita asa de tocat timpul.

Remarc o faza belea : ca sa nu ti-se vada figura clara pe camera de luat vederi ...scutura-ti fata de la stanga la dreapta repde-repede , si asa va iesi pe inregistrare :)):))

 

Am vazut si mega-porcarie a lui Sergiu N. , Poker , doamneee...preferam sa vad un meci din Albania decat porcaria asta.

STARforce04.10.2010 07:31

The Town,regizat de si cu Ben Affleck.Chiar mi-a intrecut asteptarile!

MikStelista04.10.2010 07:59

The Bad Lieutenant Port of Call - New Orleans 8/10

Un film bun despre un politist care isi face treaba dar in acelasi timp incalca legea. Nicolas Cage - excelent :)

Robert Aeroth04.10.2010 10:22

Eastern promises !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbup:

Marius04.10.2010 10:25

Leonera - un film spaniol, regizat de un spaniol in 2008.

 

Drama unei femei condamnata oarecum gresit, insarcinata, care naste in puscarie. Dragutel si interesant, final de rahat.

Daniel-Ionut04.10.2010 17:33

Un film pentru Adrian :D : UFC Ultimate Submissions

MikStelista04.10.2010 22:11

Valkyrie - 9/10.

zloty05.10.2010 05:06

watchmen ultimate cut - 11\10

blindica05.10.2010 07:07

Nunta in Basarabia : 9,5 /10 Daca avea un final mai ok,era unul din filmele reper ale cinematografiei interne.

 

Unthinkable : 9,5 / 10 Iarasi,nu mi-a placut cum s-a terminat,as fi preferat o imagine cu o bomba nucleara razand un oras american de pe fata Pamantului...

 

Expendables : 5/10 In sfarsit,am apucat sa-l vad.Am vizionat doar pana la jumatate,m-am plictisit.Pacat de idolii copilariei mele.

 

Machete : 10/10 Nu stiu cum de reusea Machete sa se ''lipeasca'' de L.Lohan,Jessica Alba si Michelle Rodriguez. Machete,luptatorul arcade.Mi-era dor de un personaj ca el.

MikStelista05.10.2010 07:36

Exagerezi cu Machete, nu merita nici macar un 8. I-ai dat 10 pentru ca e o caterinca reusita, nu?

ultras_laziale05.10.2010 08:29
Machete : 10/10 ...Mi-era dor de un personaj ca el.

 

 

Oh , c`mon...nota 2 i-as da , asa parodie de film cu asemenea actor nici c-am mai vazut in ultimii 10 ani !! IAr efectele speciale sunt de toata jena , in special la inceput !

Da , caterinca , de altceva nu e bun: delete :thumbdown:

MikStelista05.10.2010 08:36

Tipul joaca bine, de umplutura poti spune ca a fost Robert de Niro (chiar nu inteleg de ce a acceptat rolul)...

ultras_laziale05.10.2010 12:21

Ken Park - genul de film erotic , dar cam prea pe fata , de fapt demonstreaza ca pornografia distruge romantismul/sexualitatea ce-o regasim in filmele din ziua de azi.

Bun pentru baietii care nu stiu sa faca cunnilingus :))

blindica05.10.2010 15:16

@ ultras_laziale : care e problema ta ca-mi place mie un anumit film,am si mentionat ca Machete ( D. Trejo ) e un luptator arcade,rupe tot,se raneste putin,trece si prin foc si doar se bronzeaza. Machete nu e un film pentru efecte speciale,vrei efecte speciale,te duci cu turma si vezi Avatar,sau nu stiu ce minunatie 6d sau IMAX.

 

Nu cred ca nota este exagerata avand in vedere ca ne exprimam preferintele in functie de ce asteptari au fost indeplinite dupa vizionarea filmului.La Machete asta am cautat,actiune,taieturi,femei sexy,luptatori.Daca vroiam alt gen,urmaream un documentar de-al lui Michael Moore,spre exemplu.

 

@ MikStelista : pot spune ca Steven Seagal a fost de umplutura,dar am si asistat la un precedent :)),a fost infrant intr-un film,macar acum,la final de cariera.Si nici aici n-a fost omorat,si-a rasucit singur arma in corp.Mi-a placut cum statea cu maceta in stomac si zicea : ''As putea sa te omor fara probleme acum '' :D

 

De Niro s-a comportat chiar ca un senator,avea fata aceea de mincinos in campanie,de texan nationalist ingamfat.

 

machete02.jpg

MikStelista05.10.2010 15:46

State of play 8/10. Un thriller ft bun. Russel Crowe - excelent :)

 

@Blindica

Da...am uitat de Steven Seagal. Deh, apare de 5-6 ori si intr-un final isi baga arma in stomac. Tu ai dat nota 10 pentru fetele sexy si pt aparatia nud a Jessicai? Misto falsul nud :D

Sincer, ma asteptam la un bun, foarte bun film de actiune (asta am vazut in trailer)...in schimb am vazut o gluma proasta. Merita vazut daca esti foarte plictisit si nu ai ce face. :thumbsup:

thumb_size1.jpg

axl05.10.2010 16:06

Machete e trailer-ul fals din Planet Terror a lui Rodriguez. Sincer, nu ma atrage prea mult conceptul horror/exploitation Grindhouse, dar probabil ma voi uita la Machete. Am vazut Planet Terror pentru ca este un zombploitation si trebuia sa-l vad, dar nici mort n-o sa ma uit la Death Proof care-i carploitation si eu cu masinile-s ca zombie cu glontul in cap, nu-mi plac sa ma pici cu ceara.

 

Am vazut de curand Trainspotting si nu m-a dat pe spate.

ultras_laziale05.10.2010 16:44
@ ultras_laziale : care e problema ta ca-mi place mie un anumit film,am si mentionat ca Machete ( D. Trejo ) e un luptator arcade,rupe tot,se raneste putin,trece si prin foc si doar se bronzeaza. Machete nu e un film pentru efecte speciale,vrei efecte speciale,te duci cu turma si vezi Avatar,sau nu stiu ce minunatie 6d sau IMAX.

 

 

N-am vizionat Avatar si nici nu voi viziona asa ceva , nu ma duc cu `turma` si asta din simplul fapt ca filme bune sunt cu duiumul , nu trebuie sa vina vreo 2 miliarde de oameni sa ma invete ce-i acela un film bun , for christ sake !

Ca si tine si multi altii , avem prieteni , care vizioneaza filme bune , toti au ras de acest Machete , toti au criticat si n-au inteles ce naiba cauta porcaria asta pe ecrane (??) si zau ca asa este , de era vreun film bun nu mai eram atat de critic.

Film mediocru , dar probabil te-a dat pe spate fizicul Jessicai Alba :whistle: D.Trejo si-a mancat `malaiul` in cinematografie, a fost bun cat a fost , next...

Peace.

 

Mi-a placut foarte mult : Surveillance[2008] - Thriller/Drama/Horror - actiunea se petrece intr-un mic orasel din Santa Fe pentru a investiga o serie de crime brutale ale unor criminali in serie care ucideau pe intreg teritoriul Statelor Unite.Din nou avem de-a face cu excesul de zel al politistilor americani care se cred stapani peste orice in districtul lor.

«1616263646589»