FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1636465666789»
axl08.10.2010 10:14

Ooooooo, daaaaaaaaaaaaaaa.

The Walking Dead Trailer

 

blindica09.10.2010 21:40

Pet Cemetery . ( 9/10 )

 

L-am vazut cand eram copil si m-a speriat atunci.L-am revazut acum 2 seri la serviciu si am ramas impresionat. Stephen King este in ''spatele'' filmului.

Adrian09.10.2010 21:46

Blindica

 

Scrie-i numele corect :)

 

Corect e Pet Sematary, cine a vazut filmul sau a citit cartea stie de ce :D

 

 

p.s. Interesant ce faci tu la serviciu... :P

zloty10.10.2010 05:59

The girl with the dragon tattoo -bunicel film

blindica10.10.2010 08:18

@ Adrian : Da,stiu ca asa trebuia sa-l scriu,conform cartii si cum era scris in actiunea filmului.Oricum,bun film.

Asta mai fac seara,vad cate un film.Ziua nu-i usor.

razvan2810.10.2010 10:21

Ce scoala trebuie sa faci ca sa te uiti la filme la munca ? :))

 

 

On topic : Sezon nou din House , si anume sezonul 4..pur si simplu GENIAL :happy:

blindica10.10.2010 10:32

@Razvan : iti trebuie studii superioare finalizate :D

 

Planuiesc sa vad : Wrong turn at Tahoe , Dear John,Underworld 3, Death at a funeral si The American.

 

Am vazut Underworld 1 si 2 (mai tarziu decat restul lumii) . Kate Beckinsale (Selene) s-a prezentat in mare forma. Razboiul clasic dintre varcolaci si vampiri,il mai gasim si-n Twilight,doar c-acolo s-a ajuns la armistitiu. Actorul ce-l interpreteaza pe Michael Corvin e slab,de umplutura. ( Scott Speedman )

MikStelista12.10.2010 18:43

@Blindica

E interesanta si ultima parte, mi-a placut mult Underworld, merita vazut.

 

Taken - 8/10

Body of lies - 8/10

The Taking of Pelham 1 2 3 - 7/10

 

A vazut cineva o comedie buna in ultima vreme? :D

axl12.10.2010 19:50
Bogdan12.10.2010 20:18
A vazut cineva o comedie buna in ultima vreme? :D

Da, eu. La cinema acum 2 saptamani. N-am mai ras de mult la o comedie cum am ras la asta chiar daca e de animatie.

 

Despicable Me (Sunt un mic ticalos)

blindica12.10.2010 20:33

Death at a funeral 10/10 Am ras zgomotos la comedia respectiva .Martin Lawrence,Chris Rock,Danny Glover,Zoe Saldana :wub: ...

 

Underworld 3 - 7,5/10 filmul este foarte bine facut,actorii interpreteaza rolurile bine,insa nu-mi plac doua lucruri :

a) practic,povestea filmului este viata lycanianului Lucian,au lungit intr-un lungmetraj ceea ce inseamna vreo 5 minute in primele doua parti.

b)Kate Beckinsale apare maxim 5 secunde,la final.

Am inteles ca nu se mai continua seria :(.

 

Shutter Island ar merita un 10 fiindca ideea este interesanta,Leonardo di Caprio joaca iarasi bine,desi nu este cel mai bun rol al sau.Daaar,nu mi s-a parut atat de greu de inteles sau ametitor pe cat mi s-a spus.Oricum,merge seara la serviciu si sa mai vorbesti inca vreo 2-3 zile despre.

razvan2812.10.2010 20:58

Inseamna ca le ai cat de cat cu filmele , eu desi ma uit la destul de multe filme nu am reusit sa inteleg de prima data Shutter Island. I-ai dat 10 ? Good job :punk:

blindica14.10.2010 06:21

In caz ca inca nu l-ati vazut. steagro

 

razvan2814.10.2010 15:05

7 ani in Tibet

 

 

Unul din cele mai bune filme ale lui Brad Pitt , un film care daca la inceput e plictisitor , dupa 1 ora cam asa devine foarte foarte interesant.Peisaje superbe , traditii , imbracaminte specifica tibetanilor si multe alte subitecte interesante abordate.Foarte bun filmul...9/10 @imdb

SteauaToronto19.10.2010 15:44

Law Abiding Citizen superb !

Lays21.10.2010 02:42
MILF :thumbup:
zloty21.10.2010 07:01

Andrey Tarkovsky`s Solaris - exceptional film

blindica22.10.2010 16:37

Mister Brooks. (9,5/10)

 

Earl Brooks,interpretat de Kevin Costner,este omul anului.Un afacerist de succes,un om respectat de toti.

In timpul liber este un maniac obsedat de placerea crimei.Un excelent criminal.

Resident Evil 4 : Afterlife.

L-am vazut la cinema,dar normal-digital,nu in format 3D. Super faze .Merita toti banii.

se7en24.10.2010 15:13
Les Rivières Pourpres - cu Jean Reno si Vincent Cassel. un fel de Se7en frantuzesc, foarte bun.
MikStelista25.10.2010 07:53

RED (Retired Extremely Dangerous) 9/10.

Alex88pl25.10.2010 12:03

The Loosers

merge la o stare de semi-plictiseala

suporterbetiv25.10.2010 15:13

Inception,dragilor sooper film (leo di caprio si altii) ma repet :) INCEPTION

ciao

blindica28.10.2010 21:51

Wild Target ( Punct ochi,punct...Iubit )

 

Comedie 10/10.

 

Cu : Emily Blunt :wub: :wub: , Bill Nighy (Viktor din Underworld).

 

 

zloty30.10.2010 10:51

Recomand filmele facute dupa cartile de Stieg Larsson :

The.Girl.With.The.Dragon.Tattoo

The.Girl.Who.Played.With.Fire

The.Girl.Who.Kicked.The.Hornets.Nest

Nota 35.6 din 35.6 posibile

Ronnie31.10.2010 09:42
The Social Network - Despre cum a fost creat Facebook-ul. E interesant filmul, dar nu se merita sa te duci la cinema pentru el.
«1636465666789»