FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1646566676889»
Daniel-Ionut31.10.2010 09:46

Cats and Dogs The Revenge of Kitty Galore 7.5/10

Lottery Ticket 8.5/10

suporterbetiv31.10.2010 10:27

cinderella man ( russell crowe) prea tare,e 2005 da nu face nimic,daca nu l-ai vazut enjoy !

razvan2831.10.2010 10:57
The Social Network - Despre cum a fost creat Facebook-ul. E interesant filmul, dar nu se merita sa te duci la cinema pentru el.

 

 

Si mie mi se pare ok , dar astept sa apara pe torrente , nu e un film de vazut la cinema clar .

 

 

Dragos_G31.10.2010 19:45

M-as uita la cinema si la 'inima de tigan', numai sa fie unul la mine in oras.

Ca tot a venit vorba, zilele astea a luat foc ce a mai ramas dintr-un fost cinematograf. 'Gurile rele' spun ca totul a fost premeditat pentru ca locul de sub cladire 'e de aur'.

razvan2831.10.2010 20:11

Sa nu te mire daca o sa vezi un hotel sau un restaurant in locul lui

 

 

Foarte tare filmul , comedie - Beer fest :D

blindica14.11.2010 08:02

The other guys (Agentii de rezerva) - super 9,5/10

RED - ''Greu de pensionat'' in traducerea proasta romaneasca- super. Bruce Willis is ruliiiing ! 10/10

Forgetting Sarah Marshall - merita un 9,comedie,dragoste.

 

Am vazut Puzzle Mortal 7 3D la cinematograf :

-desi se anunta a fi ultima runda de Saw,parca tot lasa loc si pentru la anul.

-povestea este deja plictisitoare,jocurile nu mai sunt cine-stie-ce.

-nu am fost la IMAX,dar consider Hollywood Multiplex un cinematograf destul de bun,cu toate acestea,filmul este praf,porti ochelarii degeaba fiindca nu sunt efecte 3D aproape deloc. Iti baga niste reclame 3D inainte,se vede super tare,iar filmul abia daca iti da niste sange pe fata,la inceput. Ultra fail !

MikStelista14.11.2010 09:42
RED - ''Greu de pensionat'' in traducerea proasta romaneasca- super. Bruce Willis is ruliiiing ! 10/10

 

:thumbup:

 

Am vazut acum ceva timp Inception - de departe filmul anului, finalul te lasa in ceata... pica sau nu pica? :hmmm: 10/10

vlad14.11.2010 10:04
:thumbup:

 

Am vazut acum ceva timp Inception - de departe filmul anului, finalul te lasa in ceata... pica sau nu pica? :hmmm: 10/10

 

 

La ce traiectorie si viteza avea eu zic ca pica. Mai intervine si forta de frecare.

Uite si dovezile:

titirez.jpg

 

 

toppz.gif

 

20090421130718.jpg

 

 

Ce dovezi mai vrei?

MikStelista14.11.2010 15:53
La ce traiectorie si viteza avea eu zic ca pica. Mai intervine si forta de frecare.

 

Sa pice, domne! Probabil s-a saturat si saracul Leo in neant :)

Dragos_G14.11.2010 16:26

The Shining (1980) - un film de Stanley Kubrick dupa un roman de Stephen King, cu Jack Nickolson in rol principal.

razvan2814.11.2010 21:43

Forrest Gump , un film pur si simplu genial creat dintr-o idee simpla si anume viata unui prost

 

 

Binecuvantata fii , inchisoare un film romanesc de Nicolae Margineanu , o drama foarte reala despre cat a suferit o femeie redactor la un ziar anticomunist , ce facea parte dintr-un partid democrat si era de asemenea si nepoata lui Iuliu Maniu..bun film eu va garantez , merita vazut .

gio_stgloria17.12.2010 22:25

In deriva - serial romanesc , produs sub sigla HBO.

 

Serialul are in centrul sau un psihoterapeut(Marcel Iures), fiecare episod reprezentand una dintre sedintele sale cu unul dintre pacientii sai. Povestile pacientilor sunt interesante, dar poate cel mai interesant aspect este discrepanta dintre personajul principal ca psiholog, respectiv ca sot si tata.

 

Va recomand sa va uitati, este cu siguranta mult mai reusit decat productiile mediapro.

 

 

zloty18.12.2010 07:57

The Brotherhood ,Bonded by Blood si serialul Blue Mountain State (un fel de american pie)

Azzido18.12.2010 17:40

via SSK:

 

The Two Escobars

http://www.imdb.com/title/tt1522863/

 

 

un documentar impresionant.

il puteti descarca de AICI

razvan2819.12.2010 12:37
Der Untergang , un film de nota 10 despre ultimele zile ale lui Hitler , cum a trait el cat timp Berlinul a fost asediat de sovietici si ce a facut in final.Un film care trebuie vazut neaparat , mai ales daca esti pasionat de istorie.
MikStelista20.12.2010 16:59

The dark knight (2008) - 10. Demential Heath Ledger (r.i.p)

The town (2010) - 9

Robert Aeroth20.12.2010 17:04

Heath "why so serios?" Ledger :X

Doar pentru the joker m-am uitat la acel film. Merita !

 

 

Daniel-Ionut20.12.2010 18:29

Step Up 3 :bananadance:

Nota 9!

zloty20.12.2010 19:32

Doghouse 10\10 + Giant Killing un anime destul de bun despre fotbal

Portretul luptatorului la tinerete -film foarte bun

blindica20.12.2010 19:34
The town (2010) - 9

 

Moa`,cred ca The town e cel mai iubit film de catre dame din cauza lui Ben :yawn: Fara Flec.

A aparut acum,Fura si fugi ( Takers ) ,tot cu jefuitori de banci/masini blindate. E peste The town,parerea mea :drunk: .

Am mai vazut :

The Final 9/10

Dead Silence 8,5/10.

Circle of pain 9/10 ( strict pentru baieti,e cu lupte)

Casino Jack 9,5/10 .Un film cu evrei,indieni,democrati si republicani,inspirat din fapte reale.

S.S.Lazio20.12.2010 21:05

am vazut eu takers. Genial :)

as vrea sa ma duc sa vad faster ...multi zic ca ar fi o porcarie :-? ..

Dragos_G22.12.2010 14:33

Dr. Strangelove

Full Metal Jacket

A Space Odissey

 

10/10 pentru mastrul Stanley Kubrick.

pytycrys31.12.2010 07:32

Asta e special pentru Axl.

Daca iti placeau filmele lu' Romero, baga serialul asta:

The Walking Dead- are deocamdata doar un sezon cu 6 episoade dar are o poveste foarte bine inchegata. Titlul e sugestiv. Good luck :)

blindica31.12.2010 07:56

The Bucket List - 10 (Morgan Freeman si Jack Nicholson)

The Greatest - 9,5 ( Pierce Brosnan si Susan Sarandon)

 

Drama.

zloty31.12.2010 08:15

Mr.Nobody=film destul de interesant

My soul to take

The Joneses

Fish Tank

Get Low

Red Hill

Spoken Word

«1646566676889»