FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1606162636489»
Ro.OBert08.09.2010 07:59

Zbor de fluture 9/10..am stat inca 2 ore sa ma gandesc la el dupa ce s-a terminat :D

 

 

ps: un film horror sitit care sa nu fie cu Jason copilul cu masca de hochei pe fata :blink:

razvan2808.09.2010 19:55

Saw sau The Shining

MikStelista08.09.2010 20:00
ps: un film horror sitit care sa nu fie cu Jason copilul cu masca de hochei pe fata :blink:

 

The Unborn, Exorcizarea lui Emily Rose, The fourth kind... uita-te pe filmealese.com, ai acolo din plin :D

gio_stgloria09.09.2010 16:24

King of California - un pic ciudatel , dar l-am urmarit cu placere, e bun daca vrei sa te relaxezi.

Daniel-Ionut09.09.2010 17:04

Law Abiding Citizen... uh :wacko: 10/10 clar, 2 ore nu m-am miscat.

David09.09.2010 17:14
Iron Man 2 :yeahh:

Zii repede de unde il ai!

Daniel-Ionut09.09.2010 17:15
Zii repede de unde il ai!

 

Torrente :huh:

iNsTiGaToR09.09.2010 18:56
Shutter Island - 9/10 ( :wacko: )

Prea imbarligat filmu ala :))

Dragos_G09.09.2010 19:17
Law Abiding Citizen - 10/10

Shutter Island - 9/10 ( :wacko: )

Dupa parerea mea Shutter Island este peste Law Abiding Citizen. Cel putin mie mi-a placut mai mult.

 

Grown Ups. Mi-a placut. Unul dintre putinele comedii de calitate din ultimul timp. Mi se pare peste The Hangover-ul de anul trecut, desi acela are un rating mult mai mare pe imdb.

MikStelista09.09.2010 19:22
Dupa parerea mea Shutter Island este peste Law Abiding Citizen. Cel putin mie mi-a placut mai mult.

 

Am dat nota mai mare pt ca imi place mai mult Gerard Butler decat Leo :D

iNsTiGaToR09.09.2010 19:45

@Dragos

Shutter Island si Law Abiding Citizen sunt 2 filme total diferite, deci nu poti sa zici ca unul merita mai mult ca altul.

Mie Shutter Island nu mi-a placut deloc , nu-mi place genu ala de filme pshihice,psihologice sau ce mama lui e... de incepe pe un vapor si nici nu-ti dai seama cand isi da el (personajul principal) seama ca e defapt un nebun si afli abia la sfarsit care a fost intreaga poveste.

razvan2809.09.2010 20:37

Ambele sunt filme foarte bune , de genuri diferite insa.Unul este psihologic , altul este thriller..oricum ambele sunt filme foarte bune si nimeni nu poate sa zica ca Leonardo Di Caprio nu e un super actor..dar mai bine uitati-va la Inception sa vedeti si acolo

Daniel-Ionut10.09.2010 16:14

The Losers - 9/10 - finalul... genial :D

razvan2810.09.2010 21:28

A vazut cineva Grown Up (Oameni mari si fara minte) ??

Daniel-Ionut10.09.2010 21:32

Eu :thumbup:

crysty1410.09.2010 21:39

Law Abiding Citizen 10!

The Experiment 7-8, buna ideea, da' puteau dezvolta mai mult, cred :hmmm: . (2010)

Dazed and Confused, comedie draguta cu adolescenti. ('93).

Juno, comedie-drama, tot cu adolescenti, merge si asta.. (2007)

Maye11.09.2010 02:33

Expendables 6/10

 

O ora si jumatate pierduta cu acesti Rambo moderni.

RaMs3s11.09.2010 15:21

Mai aveti rabdare pana in Octombrie , se anunta SAW 3D :naughty:

pytycrys11.09.2010 18:44

Tot in octombrie cica apare Jackass 3D.

SUPERB!

crysty1412.09.2010 13:17

Pulp Fiction ! cum de n-am auzit de el pana acu'. Nebunie de film, cu niste dialoguri senzationale!

10!

razvan2814.09.2010 14:14

Oameni buni ce tot aveti cu Pulp Fiction de vi se pare asa bun ? Ori nu eram eu intr-un moment potrivit , dar 90 % eram , ori eram beat dar filmul asta mi se pare o prostie uriasa , mie nu mi-a placut deloc :dry:

MikStelista24.09.2010 18:33

Machete 7/10

Knight and day 8.5/10

Maye24.09.2010 19:18

A history of violence.

 

Slab si tampitel.

weedandweird24.09.2010 20:11
Oameni buni ce tot aveti cu Pulp Fiction de vi se pare asa bun ? Ori nu eram eu intr-un moment potrivit , dar 90 % eram , ori eram beat dar filmul asta mi se pare o prostie uriasa , mie nu mi-a placut deloc :dry:

 

 

Extraordinar film. 10/10

 

 

The Great Debaters 4/10

 

regia- Denzel Washington

with- Denzel Washinton (comisaru' al mic :)) )

 

Plot- o gasca de porch monkeys de la un colegiu obscur(mari oratori, mititeii astia) se lupta-n vorba dreapta cu alti boys din alte colegii.

Desigur, totul in numele echitatii sociale, in conservatorul stat Texas.Ideea este ca albiturile "e rele" si oropseste la "cea mai urgisita rasa de la state".

"Albiturile" isi primesc lectia de rigoare si nigaru iese victorios.THE END

razvan2824.09.2010 21:19

Mie tot nu-mi place Pulp Fiction :))

 

 

Am inceput insa de 2 zile seria 4 din House si e super tare :wub:

«1606162636489»