De unde as putea sa trag si eu filmul Francesa? Pe filelist imi apar numai filme porno cand il caut.![]()
http://www.picktorrent.com/download/82/414...p-xvid-gbm-avi/
De unde as putea sa trag si eu filmul Francesa? Pe filelist imi apar numai filme porno cand il caut.![]()
http://www.picktorrent.com/download/82/414...p-xvid-gbm-avi/
Pacat ca o ard aia in italiana. ![]()
Pacat ca o ard aia in italiana.![]()
Pe cine o ard in italiana . Pe consoarta regizorului-mogulului bun? ![]()
The Wolfman- dezamagitor....
Pe cine o ard in italiana . Pe consoarta regizorului-mogulului bun?![]()
Parca vorbesc in italiana.
Multumesc, Vlade!
LE: E in italiana. Iar eu sunt praf la italiana. ![]()
Multumesc, Vlade!
LE: E in italiana. Iar eu sunt praf la italiana.
Imi pare rau. O sa incerc sa dau de el in alta limba. Preferabil in romana.
In definitiv cat de grea poate fi italiana? A invatat-o Florin Radu Raducioiu intr-o luna. Vezi sa nu uiti si tu romana. ![]()
Cass
Povestea unui negru care reuseste sa ajunga intr-o brigada de la West Ham in ciuda problemelor rasiale.Film foarte bun , inspirat dupa un caz real.
NU as spune ca e foarte bun.
Pe mine m-a cam dezamagit.
Clash of the Titans - o mizerie.
E misto filmul!
Ce comedie noua imi recomandati?!
Realitatile noastre mai includ si altceva in afara de cersetori, tigani, betivi, lenesi, samd.
Hai sa fim seriosi, asta e ceea ce "se cere" pe piata sclifosita a ceea ce trece drept "arta". Esti un regizor tanar care vrea sa fie premiat, periat, laudat de "critica" ? Pai uite 3 subiecte ce nu dau gres niciodata :
- film pro-avort, insa mai subtil, nu propaganda directa ;
- film despre holocaust (scriu cu litera mica fiindca nu cred in teoria cu "unicitatea"). Bonus daca reusesti sa incluzi in cercul vinovatilor si alte etnii decat germanii. Clisee "must have" : fetita trasa de mana, invalmaseala, ofiter arogant care impusca cu pistolul in ceafa 2-3 evrei, unul sau doi rabini care sa intre in conflict cu 2-3 evrei tineri mai radicali, un morman de pantofi/genti/haine.
- film despre homosexuali, obligatoriu toti in afara de homosexuali si de cei pro-homosexualitate sa fie prezentati drept religiosi batuti in cap, ipocriti si redusi mintal.
uite domne o observatie buna, se pare ca avem si puncte unde suntem pe aceiasi lungime de unda.
De mult ma aduc la disperare astfel de filme in care oamenii care sunt contra ideii promovate in film au toate relele din lume, sunt cei mai ciudati si mai detestabili oameni cu obiceiurile cele mai proaste.
Despre holocaust si filmele cu tema adiacenta nu mai vorbesc, mereu germanii cad de fraieri, mereu o mana de insi cu mijloacele cele mai rudimentare reusesc sa invinga/opreasca/distruga armate intregi de nemti (in special SS) care au cele mai moderne arme si echipamente.
Mereu oposantii reusesc cu un pistol cu 6 gloante sa omoare 6 ofiteri germani in timp ce nemtii cu mitraliere si pusti automate nu sunt in stare nici sa atinga pe cineva.
La cliseele "must have" as adauga si eu cateva teme din "realitatea sociala" tiganii care sunt exclusi si discriminati din societate dar care sunt de-o bunatate, cinste si corectitudine mai ceva ca suedezii.
-un tata degenerat care nu se intereseaza de copii, familia acestuia locuieste de obicei intr-un ghetou la marginea orasului
-drumurile/spitalele proaste, scoli derapanate unde nu exista apa, tavanul sta sa cada pe tine
-o scena "de tara" unde obligatoriu apare o caruta, ceva gainii, niste behaituri de oaie/capra/magar toate astea intr-un decor mirific, sat fara curent, coclauri de-un metru, case de pamant
Pandorum(2009)-s.f.,consider ca merita vazut
The Union.The business behind getting high(2007)-documentar de nota 10.
Se pot desc. din filelist.
Scz.ma gandeam la SUNSHINE dar am scris Pandorum..era tarziu si eu prea relaxat ![]()
Am avut o saptamana plina de filme cu zombie.
Ce comedie noua imi recomandati?!
Clash of the Titans.
Comedie ? ![]()
Mie mi-a placut..
Am vazut ieri Prince of Persia. Eu zic ca face toti banii. Nu sunt adeptul SF-urilor, dar asta merge.
A vazut cineva "The Fourth Kind"? ![]()
¨The Fourth Kind¨ e un ¨The Blair Witch Project¨ mai slab.
Vechea poveste cu ¨dupa fapte reale¨. Samburele de adevar, pe care se mizeaza si care ar trebui sa fie o intriga solida, se goleste de adevar dupa o scurta verificare a reperelor ce se vor a fi reale. Dupa parerea mea, ar fi fost mai reusit daca ar lasa spectatorul sa aprecieze valorea strict artistica a filmului, fara sa incerce sa impresioneze cu aceasta ipoteza ¨soc!¨.
I-as da un 5, si asta pentru ca joaca Milla Jovovich.
E misto filmul!
Ce comedie noua imi recomandati?!
Teleportati in adolescenta.Te indoi de ras.
Teleportati in adolescenta.Te indoi de ras.
Corect este : " Te cracanesti de ras"
Corect este : " Te cracanesti de ras"
Super film ![]()
O alta comedie foarte buna este House broken cu Danny Devito
Ce comedie noua imi recomandati?!
She's Out of My League
Hot Tube Machine-.......... ,(.....)...ce sa zic?..?... da,cred ca am gasit.
Dezamagitor...
"Incercand" (chinuindu-ma) sa vad acest film mi-a venit in minte: Back to the Future! M-a captivat mai mult celebra serie.
...Sa-mi bag picioarele. Nu stiu ce sa scriu. As spune multe dar nu vreau sa fiu malitios. Asa ca ma abtin. Vizionare placuta.
Timida incercare de a se apropia de filmul cu Michael J. Fox este facuta doar de un actor care a interpretat roluri in ambele filme: Crispin Glover. In rest: esec total.(prostie de film)
Poate Green Zone cu Matt Damon sa ma dezmorteasca. Sa vedem!
Nu am putut vedea I Love You Phillip Morris pentru ca-mi repugna noul trend de la Hollywood :filme cu barbati iubareti de barbati (chiar daca are elemente comice). Nu am vazut nici in ziua de astazi Brokeback Mountain. Mi-a ajuns Milk.
Nu am putut vedea I Love You Phillip Morris pentru ca-mi repugna noul trend de la Hollywood :filme cu barbati iubareti de barbati (chiar daca are elemente comice).
Nu-i asa de comic.
Nu am vazut nici in ziua de astazi Brokeback Mountain.
Nu-i rau.