FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1545556575889»
vlad02.06.2010 19:07
De unde as putea sa trag si eu filmul Francesa? Pe filelist imi apar numai filme porno cand il caut. :)

 

http://www.picktorrent.com/download/82/414...p-xvid-gbm-avi/

Maye02.06.2010 19:28

Pacat ca o ard aia in italiana. :)

vlad03.06.2010 10:57
Pacat ca o ard aia in italiana. :)

Pe cine o ard in italiana . Pe consoarta regizorului-mogulului bun? :)

 

The Wolfman- dezamagitor....

Maye03.06.2010 10:59
Pe cine o ard in italiana . Pe consoarta regizorului-mogulului bun? :)

Parca vorbesc in italiana.

Ronnie03.06.2010 11:00

Multumesc, Vlade!

 

LE: E in italiana. Iar eu sunt praf la italiana. :)

vlad03.06.2010 11:20
Multumesc, Vlade!

 

LE: E in italiana. Iar eu sunt praf la italiana. :)

 

Imi pare rau. O sa incerc sa dau de el in alta limba. Preferabil in romana.

In definitiv cat de grea poate fi italiana? A invatat-o Florin Radu Raducioiu intr-o luna. Vezi sa nu uiti si tu romana. :)

razvan2803.06.2010 21:14

Cass

Povestea unui negru care reuseste sa ajunga intr-o brigada de la West Ham in ciuda problemelor rasiale.Film foarte bun , inspirat dupa un caz real.

Maye03.06.2010 21:16

NU as spune ca e foarte bun.

Pe mine m-a cam dezamagit.

MikStelista03.06.2010 21:30
Clash of the Titans - o mizerie.

 

:chair: E misto filmul!

 

Ce comedie noua imi recomandati?!

Le reseau pansant03.06.2010 22:01
Realitatile noastre mai includ si altceva in afara de cersetori, tigani, betivi, lenesi, samd.

 

Hai sa fim seriosi, asta e ceea ce "se cere" pe piata sclifosita a ceea ce trece drept "arta". Esti un regizor tanar care vrea sa fie premiat, periat, laudat de "critica" ? Pai uite 3 subiecte ce nu dau gres niciodata :

 

- film pro-avort, insa mai subtil, nu propaganda directa ;

- film despre holocaust (scriu cu litera mica fiindca nu cred in teoria cu "unicitatea"). Bonus daca reusesti sa incluzi in cercul vinovatilor si alte etnii decat germanii. Clisee "must have" : fetita trasa de mana, invalmaseala, ofiter arogant care impusca cu pistolul in ceafa 2-3 evrei, unul sau doi rabini care sa intre in conflict cu 2-3 evrei tineri mai radicali, un morman de pantofi/genti/haine.

- film despre homosexuali, obligatoriu toti in afara de homosexuali si de cei pro-homosexualitate sa fie prezentati drept religiosi batuti in cap, ipocriti si redusi mintal.

uite domne o observatie buna, se pare ca avem si puncte unde suntem pe aceiasi lungime de unda.

 

De mult ma aduc la disperare astfel de filme in care oamenii care sunt contra ideii promovate in film au toate relele din lume, sunt cei mai ciudati si mai detestabili oameni cu obiceiurile cele mai proaste.

 

Despre holocaust si filmele cu tema adiacenta nu mai vorbesc, mereu germanii cad de fraieri, mereu o mana de insi cu mijloacele cele mai rudimentare reusesc sa invinga/opreasca/distruga armate intregi de nemti (in special SS) care au cele mai moderne arme si echipamente.

 

Mereu oposantii reusesc cu un pistol cu 6 gloante sa omoare 6 ofiteri germani in timp ce nemtii cu mitraliere si pusti automate nu sunt in stare nici sa atinga pe cineva.

 

La cliseele "must have" as adauga si eu cateva teme din "realitatea sociala" tiganii care sunt exclusi si discriminati din societate dar care sunt de-o bunatate, cinste si corectitudine mai ceva ca suedezii.

-un tata degenerat care nu se intereseaza de copii, familia acestuia locuieste de obicei intr-un ghetou la marginea orasului

-drumurile/spitalele proaste, scoli derapanate unde nu exista apa, tavanul sta sa cada pe tine

-o scena "de tara" unde obligatoriu apare o caruta, ceva gainii, niste behaituri de oaie/capra/magar toate astea intr-un decor mirific, sat fara curent, coclauri de-un metru, case de pamant

 

axl03.06.2010 22:06
The Mission (1986) - Foarte bun spre extraordinar. Cu un mic minus la "angelizarea" iezuitilor, care nici ei nu erau usa de biserica.
weedandweird03.06.2010 22:31

Pandorum(2009)-s.f.,consider ca merita vazut

The Union.The business behind getting high(2007)-documentar de nota 10.

Se pot desc. din filelist.

 

Scz.ma gandeam la SUNSHINE dar am scris Pandorum..era tarziu si eu prea relaxat :))

axl04.06.2010 02:44

Am avut o saptamana plina de filme cu zombie.

vlad04.06.2010 05:12
Ce comedie noua imi recomandati?!

 

 

Clash of the Titans.

razvan2804.06.2010 14:14

Comedie ? :))

Mie mi-a placut..

Ronnie06.06.2010 13:13

Am vazut ieri Prince of Persia. Eu zic ca face toti banii. Nu sunt adeptul SF-urilor, dar asta merge.

Dragos_G06.06.2010 17:49

A vazut cineva "The Fourth Kind"? :))

sabin130706.06.2010 20:12

¨The Fourth Kind¨ e un ¨The Blair Witch Project¨ mai slab.

Vechea poveste cu ¨dupa fapte reale¨. Samburele de adevar, pe care se mizeaza si care ar trebui sa fie o intriga solida, se goleste de adevar dupa o scurta verificare a reperelor ce se vor a fi reale. Dupa parerea mea, ar fi fost mai reusit daca ar lasa spectatorul sa aprecieze valorea strict artistica a filmului, fara sa incerce sa impresioneze cu aceasta ipoteza ¨soc!¨.

 

I-as da un 5, si asta pentru ca joaca Milla Jovovich.

blindica06.06.2010 21:16
:chair: E misto filmul!

 

Ce comedie noua imi recomandati?!

 

Teleportati in adolescenta.Te indoi de ras.

vlad07.06.2010 05:58
Teleportati in adolescenta.Te indoi de ras.

Corect este : " Te cracanesti de ras"

razvan2807.06.2010 15:31
Corect este : " Te cracanesti de ras"

 

Super film :D

O alta comedie foarte buna este House broken cu Danny Devito

 

Daniel-Ionut07.06.2010 20:41
Ce comedie noua imi recomandati?!

 

She's Out of My League

vlad09.06.2010 13:58

Hot Tube Machine-.......... ,(.....)...ce sa zic?..?... da,cred ca am gasit.

 

Dezamagitor...

"Incercand" (chinuindu-ma) sa vad acest film mi-a venit in minte: Back to the Future! M-a captivat mai mult celebra serie.

...Sa-mi bag picioarele. Nu stiu ce sa scriu. As spune multe dar nu vreau sa fiu malitios. Asa ca ma abtin. Vizionare placuta.

 

Timida incercare de a se apropia de filmul cu Michael J. Fox este facuta doar de un actor care a interpretat roluri in ambele filme: Crispin Glover. In rest: esec total.(prostie de film)

 

Poate Green Zone cu Matt Damon sa ma dezmorteasca. Sa vedem!

 

Nu am putut vedea I Love You Phillip Morris pentru ca-mi repugna noul trend de la Hollywood :filme cu barbati iubareti de barbati (chiar daca are elemente comice). Nu am vazut nici in ziua de astazi Brokeback Mountain. Mi-a ajuns Milk.

axl09.06.2010 14:04
Nu am putut vedea I Love You Phillip Morris pentru ca-mi repugna noul trend de la Hollywood :filme cu barbati iubareti de barbati (chiar daca are elemente comice).

Nu-i asa de comic.

 

Nu am vazut nici in ziua de astazi Brokeback Mountain.

Nu-i rau.

Ronnie09.06.2010 14:06
Hot Tube Machine - frumusel, nu este cel mai bun film din istorie, dar mi-a placut.
«1545556575889»