FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1535455565789»
Daniel-Ionut30.05.2010 07:09
Ati vazut Eu cand vreau sa fluier , fluier pe vreun torrent?

 

E 15 lei cu gsp-ul :)

 

E pe torrent si varianta DVDrip... o sa iti dau fisierul daca vrei.

Bogdan30.05.2010 07:49
Pai filmele ce le enumeri tu nu rezuma din nou realitatea?

E o realitate de film in tara asta :)

Ba da. Si sunt cam singurele care-mi plac. Si mai sunt si vechi. Pai cand vezi numai filme sociale, aceasi tema, nu ti se ia? Eu unul sunt satul. Vreau sa vad o comedie buna romanesca...

Alexandru H.30.05.2010 10:32
Ba da. Si sunt cam singurele care-mi plac. Si mai sunt si vechi. Pai cand vezi numai filme sociale, aceasi tema, nu ti se ia? Eu unul sunt satul. Vreau sa vad o comedie buna romanesca...

 

Romanii au o acuta lipsa a umorului. Ar fi altceva daca am fi britanici sau evrei. Din pacate, suntem doar buni la filme sociale, ca deh, asta facem toata ziua, ne plangem...

Maye30.05.2010 11:39
Ba da. Si sunt cam singurele care-mi plac. Si mai sunt si vechi. Pai cand vezi numai filme sociale, aceasi tema, nu ti se ia? Eu unul sunt satul. Vreau sa vad o comedie buna romanesca...

Amintiri din epoca de aur?

 

Sa puna careva un link de la Eu cand vreau...

vlad30.05.2010 11:58
Amintiri din epoca de aur?

 

Sa puna careva un link de la Eu cand vreau...

 

http://www.picktorrent.com/download/48/470....dvd5.pal.2010/

 

si pentru amintiri din epoca de aur urmatorul link : http://www.picktorrent.com/download/c0/411...n-epoca-de-aur/

 

Subtitrarile le gasesti la cutia de scrisori :)

Maye30.05.2010 12:04

Merci , dar cum deschid un film DVD?ca habar nu am.

vlad30.05.2010 12:07
Merci , dar cum deschid un film DVD?ca habar nu am.

 

 

Instalezi VLC si-l deschizi cu el. Merge foarte usor. Fara codecuri si altele.

Maye30.05.2010 12:21

Deschid arhiva iso cu el?

vlad30.05.2010 12:52
Deschid arhiva iso cu el?

 

Nu,Mariuse. Pur si simplu tragi fisierul peste vlc. Asta-i tot.

Daca vrei tu sa montezi o imagine iso poti folosi daemon tools. Sau magic iso. sunt free pe net. Bafta

Maye30.05.2010 12:59

Merci mult Vlade.

vlad31.05.2010 14:19
Acum am terminat si eu de vizionat Shutter island si chiar nu stiu ce sa zic..

Sincer nu am inteles mare lucru din film dar dupa ce l-am luat pas cu pas parca am reusit sa dibuiesc ceva..Teddy e doar o imaginatie , personajul real e Andrew care nu recunoaste ca si-a omorat sotia.In final mai e si intrebarea "ce e mai bine ? sa traiesti ca un criminal sau sa mori ca un om cumsecade ? " si apoi Andrew / Teddy care se duce cu doctorii...

Un film destul de complicat din care eu sincer nu am inteles mare lucru...cineva sa ma lamureasca si pe mine ?

 

Omul chiar a trait cu halucinatii 2 ani. Se credea in continuare serif. Si-a gasit omorati de catre tampita de nevasta copiii. A luat-o razna,evident. I se propune un tratament medicamentos in detrimentul unei lobotomii ,probabil facuta cu bormasina. Constientizeaza in final ce s-a intamplat. Acesta a fost punctul de vindecare. Dar nu a mai putut trai cu cele intamplate pe constiinta. Alege surubelnita in creier la final dar arunca o ultima replica catre Chuck,probabil se gandeste la viitorii pacientii care urmau la ciocan si dalta in Farul de la malul oceanului.

 

Cred ca nimeni in situatia lui nu ar fi recunoscut ca s-a vindecat si sa traiasca restul vietii cu imaginea celor 3 copiii inecati in lac. A preferat sa moara ca un om cumsecade.

 

Mi-a adus aminte de filmul The Machinist acest film.

 

PS Impuscatul nevestii nu-l mai pune constiinta la socoteala. Ea chiar merita omorata. :)

axl01.06.2010 10:48
Clash of the Titans - o mizerie.
vlad01.06.2010 12:48
Clash of the Titans - o mizerie.

 

 

Si cand te gandesti ca il anuntau cu surle si trambite. Mai mult de nota 6 nu-i dau.

FuNNky LowE suD01.06.2010 15:10

The grudge 3 - excelent :D ( horror ) si 2 e frumos ! app avatar mie mi se pare o porcarie in comparatie cu alte filme SINCer....

David01.06.2010 15:56

"SINCer",macar Avatar in 3d a fost o experienta tare.

vlad01.06.2010 16:53
"SINCer",macar Avatar in 3d a fost o experienta tare.

 

 

Daca lumea il vede pe calculator ,tras din cinema,nu are cum sa aprecieze efectele. Eu l-am vazut 3d si am zis ca ma duc sa-l vad si la imax. Nu gaseam bilete. Acum este doar pe la 10 seara la Imax.

Si filmul nu este chiar o porcarie. Pentru genul este chiar ok,chiar daca a imprumutat de peste tot idei.

Alexandru H.01.06.2010 17:09

Avatar si Clash of the Titans inseamna viitorul filmelor de masa: experienta 3d, joc actoricesc mediocru, subiect subtire, obsesie pentru background si efecte speciale, dialog handicapat...

strezahuzum01.06.2010 18:41

Spre deosebire de "noul val" romanesc : "realism", adica mizerie, saracie, indobitocire, barbati betivi care uneori isi mai si bat nevestele (orice film de Dan Pita), etc, etc.

 

"Noul val" romanesc nu e decat expresia prejudecatilor occidentale despre estul Europei : tarani nespalati, betivi, dobitoci, samd. De-aia tot ia premii pe la festivalurile europene de film.

razvan2801.06.2010 19:48

La Europeni le plac genu' asta de filme ca la ei in tara nu vad asa ceva.

Maye01.06.2010 20:00
La Europeni le plac genu' asta de filme ca la ei in tara nu vad asa ceva.

Ete pul.a nu vad asa ceva la ei in tara.

 

Am vazut cu ochii mei batai de strada prin Europa , asa ca sa nu crezi ca la ei nu exista asa ceva.

Ei apreciaza genul asta de filme , pentru ca noi ne scoatem rahatul din casa si il promovam iar aia il ascund sub pres si nu il recunosc.

Sau crezi ca in Europa nu sunt crime , violuri ,furturi , betivi , dobitoci si ratati?

Alexandru H.01.06.2010 20:58

Ati vazut Ladri di biciclette? Hotul de biciclete? E similar unui film din noul val romanesc: saracie, realism (chiar naturalism), subiect social etc... Unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut. Asta e, daca Romania seamana cu Italia de dupa razboi, de ce sa nu facem filme asemanatoare? Nu are nicio treaba cu prejudecatile europene, ci cu realitatile noastre.

strezahuzum02.06.2010 13:22

Realitatile noastre mai includ si altceva in afara de cersetori, tigani, betivi, lenesi, samd.

 

Hai sa fim seriosi, asta e ceea ce "se cere" pe piata sclifosita a ceea ce trece drept "arta". Esti un regizor tanar care vrea sa fie premiat, periat, laudat de "critica" ? Pai uite 3 subiecte ce nu dau gres niciodata :

 

- film pro-avort, insa mai subtil, nu propaganda directa ;

- film despre holocaust (scriu cu litera mica fiindca nu cred in teoria cu "unicitatea"). Bonus daca reusesti sa incluzi in cercul vinovatilor si alte etnii decat germanii. Clisee "must have" : fetita trasa de mana, invalmaseala, ofiter arogant care impusca cu pistolul in ceafa 2-3 evrei, unul sau doi rabini care sa intre in conflict cu 2-3 evrei tineri mai radicali, un morman de pantofi/genti/haine.

- film despre homosexuali, obligatoriu toti in afara de homosexuali si de cei pro-homosexualitate sa fie prezentati drept religiosi batuti in cap, ipocriti si redusi mintal.

 

Oricare din aceste trei subiecte iti asigura premii la Cannes, Venetia, laude generoase in reviste, interviuri, etc, etc.

Stanici02.06.2010 13:48

Ma pis pe el de Holocaust, m-am saturat pana peste cap de cat isi plang jidanii de mila. Pe poponari nu ma pis, ca mi-e sa nu le placa.

Ronnie02.06.2010 18:32

De unde as putea sa trag si eu filmul Francesa? Pe filelist imi apar numai filme porno cand il caut. :)

Maye02.06.2010 19:06
De unde as putea sa trag si eu filmul Francesa? Pe filelist imi apar numai filme porno cand il caut. :)

Eu nu stiu.

L-am vazut la cinema si as vrea sa il revad , dar nu stiu.

«1535455565789»