FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1515253545589»
Marius14.04.2010 15:47

The Road si Eli's Book.

 

primul e calumea de tot, al doilea nu e ceea ce ma asteptam. gagica e totusi buna-buna.

Maye14.04.2010 19:35

Ai prins Book of Eli in calitate buna?

Marius14.04.2010 19:43

bah, am incercat de 4 ori... dupa 3 mizerii am gasit un xvid pe filelist chiar ok. nu e el dvdrip, dar iti faci treaba.

Maye14.04.2010 19:44

pune putin descriptionul sa stiu care sa il iau.

Adrian14.04.2010 19:50

Daca mi se permite, va propun un documentar: CSA - The Confederate States of America.

Ce s-ar fi intamplat cu lumea daca razboiul de secesiune american era castigat de confederati.

Marius14.04.2010 19:53
pune putin descriptionul sa stiu care sa il iau.

 

cauta The Book of Eli TS XVID V2 - IMAGINE

Maye14.04.2010 20:07

Bine.Merci

sabin130715.04.2010 21:52

Nu stiu daca s-a mai vorbit aici despre What the bleep do we know (I) din 2004, Down the rabbit hole (II) din 2006.

 

Filme documentare despre fizica cuantica, despre modul in care functioneaza creierul omului, si despre alte lucruri interesante, intr-un limbaj oarecum accesibil. In acelasi timp acestea sunt si filme artistice, lucrurile spuse de acei oameni de stiinta fiind transpuse in viata personajului principal, un fotograf profesionist. Originale, acel ¨altceva¨, fac spectatorii sa gandeasca. Mie mi-a placut si coloana sonora.

Daniel-Ionut27.04.2010 10:36

House Borken

Super comedie cu Danny DeVito :thumbup:

 

Leap Year :thumbsup:

Ronnie27.04.2010 13:28
Into the Wild - Super film. Un film care arata ca banii nu aduc mereu fericirea.
razvan2827.04.2010 16:55
Into the Wild - Super film. Un film care arata ca banii nu aduc mereu fericirea.

 

 

L-am vazut si eu...e un film genial :D

 

The Man Who Stare at Goats sau mai pe romaneste Omul care se holba la capre.Destul de bun mie mi-a placut , cu George Clooney

American Pie 7

vlad08.05.2010 16:53

Edge of Darkness- Mel Gibson "nu se culca" pana nu prinde vinovatii de moartea fiicei. Fiica care oricum era condamnata la somnul de veci. Asa si-asa. E genul de film pe care nu doresti sa-l vezi decat o data. asta nu inseamna ca este un film prost.

 

Kick-Ass- pana si Quentin Tarantino ar fi invidios pe acest film. Imaginati-vă doar că Uma Thurman in Kill Bill era o pisicuță blandă in comparatie cu protagonista acestui film. Pe cand alte fetite se joaca sotronul in fata casei , Mindy zisă Hit-Girl in serile in care iese cu Big-Daddy ( Nicolas Cage) la vanatoare pe strazi imbracată in costumul lui Robin, stie să manuiască toate armele de foc, cunoaste toate marcile de bricege si a crescut cu filmele lui John Woo. Mi-a placut mult acest film. Umor amestecat cu mult sange.

 

 

 

Ronnie20.05.2010 07:56
Eu cand vreau sa fluier, fluier - cam ciudatel filmul. Nu s-ar intampla asa ceva niciodata in realitate...
razvan2820.05.2010 13:55

House Broken , super comedie :D

Hot tub machine sau Teleportati in adolescenta - o comedie foarte tare :)

Lari21.05.2010 00:17

Vezi mai multe din Stiri, evenimente pe 220.ro

Daniel-Ionut21.05.2010 14:49
Eu cand vreau sa fluier, fluier - cam ciudatel filmul. Nu s-ar intampla asa ceva niciodata in realitate...

 

Joi apare si cu gazeta la 15 lei...

O sa il iau si eu sa vad ce este de capul lui :hmmm:

Maye21.05.2010 17:21
Eu cand vreau sa fluier, fluier - cam ciudatel filmul. Nu s-ar intampla asa ceva niciodata in realitate...

La mine la Sibiu nu am putut sa il vad in cinema , toate biletele fiind vandute de la ora 13 pentru spectacolul de la ora 21.30.

greenyes21.05.2010 19:32
<embed width="450" height="366" src="http://www.220.ro/emb/rnfSveFUwK" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash" ></embed>

<small>Vezi mai multe din Stiri, evenimente pe 220.ro</small>

 

Super tare filmul! Tot respectul regizorului, dar din pacate cred ca majoritatea romanilor au ajuns intr-un hal in care nu mai reactioneaza la nimic, o sa se pise toti pe noi si o le multumim, sper sa ma insel.

 

Tocmai au facut limba romana limba straina pentru "minoritarii" nascuti in Romania.

olfgob22.05.2010 07:33

n-am vazut un film nou bun de multa vreme...asa ca mi-am pus in saptamina asta urmatorele:Braveheart pt a 19-a vizionare-cel mai film din toate timpurile; Scarface; Reservoir dogs; 7even; Point Break; Sleepers; The Jacket; NBK; Doberman....cind vreo productie noua le va egala pe astea chiar va rog sa ma anuntati,vreau sa vad un film bun,ca m-am saturat de seriale(ma uit pt a N-a oara la The Wire , Babylon5 si Charlie Jade in paralel) Minoritarii astia fac numai probleme,dar hai sa nu transformam acest topic in subiect politic

adidwu22.05.2010 08:50
n-am vazut un film nou bun de multa vreme...asa ca mi-am pus in saptamina asta urmatorele:Braveheart pt a 19-a vizionare-cel mai film din toate timpurile; Scarface; Reservoir dogs; 7even; Point Break; Sleepers; The Jacket; NBK; Doberman....cind vreo productie noua le va egala pe astea chiar va rog sa ma anuntati,vreau sa vad un film bun,ca m-am saturat de seriale(ma uit pt a N-a oara la The Wire , Babylon5 si Charlie Jade in paralel) Minoritarii astia fac numai probleme,dar hai sa nu transformam acest topic in subiect politic

Ai vazut Cidade de Deus?

razvan2823.05.2010 22:14

Robin Hood , un film foarte bun care merita vazut :D

 

Update: Prince of Persia nu poate fi vazut la Hollywood Multiplex.Am fost azi si era pus un anunt ca filmul nu va rula la ei.Are cineva vreo idee de ce ?

vlad26.05.2010 14:36

Brigada Diverese (B.D.) este completa. :(

 

Capitanul Panait a reusit sa-i prinda pe temutii infractori: Gogu,Trandafir si mai nou Patraulea. I-a predat Domnului.

 

Distributie:

 

Toma Caragiu -Capitanul Panait

Puiu Calinescu- Trandafir

Dem Radulescu- Gogu

Jean Constantin-Patraulea

 

Muzica : Fane-ncurca lume (Stefan Banica)

 

 

Jean Constantin (n. 21 august 1928, Techirghiol " d. 26 mai 2010, Constanta) a fost un actor roman de origine greaca. Și-a inceput cariera de actor in cadrul secției de estradă din cadrul Teatrului de Stat Fantasio din Constanta, in 1957.

 

"Eu sunt Fane-ncurcă-lume

Mi-am facut in targ renume

De te uiti in ochii mei

N-ai să stii cat ai să bei!"

 

Sa-i fie tarana usoara!

Bogdan26.05.2010 15:16

si..mai avem actori? Sau.. vine ceva din urma? nimic...

Daniel-Ionut26.05.2010 15:19
vlad26.05.2010 15:53
si..mai avem actori? Sau.. vine ceva din urma? nimic...

 

Abramburica,surorile Luciu,fratii Viziru...

Alexandru "Papi" Papadopol si Dragos Bucur sunt monstrii sacri ai cinematografiei romanesti la ora asta. Si-au bagat si scos in Marfa si banii mai rau ca Joe Pesci si De Niro in Baieti buni sau Casino. Ca niste adevarate staruri.

Asta-i adevarul trist.

«1515253545589»