FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1424344454689»
vlad22.12.2009 17:30
Vlad sa`mi zici cat costa. Ca daca este 50-100 ron nu merita.

 

 

Ti-am dat linku ala. Acceseaza IMAX de acolo si vezi pretul.

Poti sa vezi si daca ai loc liber. Pretul pentru "regular" este 30 de lei.

 

http://www.cinemacity.ro/program.php?id=30...d=1806&zi=0 incearca aici

Sunt putin confuz. Exista 4 categorii: kids,senior,student,regular.

 

Si pretul difera de zi. Duminica este 30 de lei pentru om obisnuit.In cursul saptamanii este mai ieftin.

 

M-am lamurit. Daca nu citesc cu atentie :)

 

Acum depinde de tine cum te deghizezi. Student,copil,"regular" sau pensionar :)

 

Eu am rezervat 4 bilete ca pensionari. :) Sper sa nu faca aia fite la casa cand le voi spune ca am facut o greseala.

razvan2822.12.2009 23:57

@Vlad...zici si tu ca esti un batran cu spirit tanar :))

 

In seara asta am vazut la PC de data asta "Into the wild".Foarte bun filmul , multe peisaje superbe din natura va recomand sa il vedeti merita 100 %

Lari23.12.2009 00:55

The Illusionist (2006), cu Edward Norton si Jessica Biel.

 

Mi-a placut mult.

Ronnie23.12.2009 15:55
Law Abiding Citizen (Cetateanul care se supune legii) - Super film. De mult nu am mai urmarit un film bun acasa. O drama despre un barbat care isi pierde familia intr-o seara banala.
dragos_ghinea23.12.2009 22:44

Memento (2000) - l-am vazut in seara asta. e genial.

 

si inca 2 filme superbe, vazute in ultimele zile...:

 

The Usual Suspects (1995)

The Departed (2006)

razvan2824.12.2009 00:42

Memento zic si eu ca ma uit la el de 2 saptamani...mi l-a recomandat un prieten mi-a zis ca e genial :D

MikStelista24.12.2009 12:58

Avatar 3D, vazut ieri :) il recomand :hypocrite:

vlad27.12.2009 16:45

Avatar

 

L-am vazut 3D. Doar neatentia mea si unele probleme cu rezerbvrea pe net au facut sa ratez IMAX-ul. Deocamdata. Voi face rezervari ,cum va fi posibil,pentru IMAX. Pentru ca am auzit ca diferenta intre 3D si IMAX exista.

Daca in primele minute de film incerci sa "prinzi" imaginea 3D,ulterior nu mai vrei sa dai jos perechea de ochelari. Eu unul,m-am tot jucat cu ochelarii pentru a vedea diferenta. Chiar se observa. Filmul merita vazut in cinema pentru ca are niste efecte senzationale iar impresia 3D merita toti banii. Recomand ultimele randuri ale salii pentru viziona in formatul acesta.

 

De cate ori am vazut Abisul lui James Cameron ma gandeam:"Ce idei a avut si James asta.Oare va face ceva mai spectaculos?" Si a reusit ,cu ajutorul a 500 de milioane de dolari (cel mai scump film). Cu siguranta a amanetat multe premii Oscar.

 

In ianuarie ma voi duce din nou sa-l vad.(Atunci se vor gasi bilete pentru sala IMAX ).Voi fi ma atent la detalii. Este putin mai incomod sa urmaresti si subtitrarea si detaliile in acelasi timp. Ok,ne ajuta engleza dar in film se foloseste (partial) un dialect gen "elf" ,sa zicem :).

dragos_ghinea28.12.2009 10:15

A aparut Invictus pe torente. Doi dintre actorii mei preferati si un regizor care nu mai are nevoie de descriere...

 

 

Filme vazute in ultima vreme: Trilogia The Godfather, Goodfellas si Fight Club.

razvan2828.12.2009 23:58

The Box

 

 

Film foarte interesant la inceput , pe sfarsit se dovedeste a fi un mare rahat , un film fara sfarsit si idiot dintr-un anumit punct.

zloty29.12.2009 11:34

Death Sentence film bun cu Kevin Bacon, un fel de Law abiding citizen

Lari29.12.2009 12:20

The Bachelor.

 

O comedie cu destule faze haioase.

Joga Bonito29.12.2009 12:28
Memento (2000) - l-am vazut in seara asta. e genial.

 

si inca 2 filme superbe, vazute in ultimele zile...:

 

The Usual Suspects (1995)

The Departed (2006)

 

Daca ti'a placut Memento incearca si The Butterfly Effect: http://www.imdb.com/title/tt0289879/ sau White Noise.

 

Cat despre Avatar, l'am vazut si eu 3D acum vreo saptamana. Genial.

 

 

dragos_ghinea30.12.2009 10:58

am vazut The Butterfly Effect acum cativa ani dar nu prea imi mai aduc aminte... o sa il revad mai ales ca imi place mult actorul Ashton Kutcher. aseara am vazut comedia Guess Who cu el si regretatul Bernie Mac.

 

in seara asta pe antena 1 de la 23:45 "Suspecti de serviciu" (The usual suspects)

se7en03.01.2010 11:56

Stay, cu Ewan McGregor, Ryan Gosling si Naomi Watts. film psihologic, foarte bine realizat. finalul insa iti da batai de cap.

pda03.01.2010 12:21

A clockwork orange, film de Stanley Kubrick. http://www.imdb.com/title/tt0066921/

Marius03.01.2010 12:50

transformers 1 si 2

 

 

megan buna, buna, buna, buna de tot !!!

razvan2803.01.2010 16:11

Sherlock Holmes

 

Foarte bun film , merita vazut !

vlad04.01.2010 13:00

 AVATAR-  a avut record de incasari. 

 

In numai 17 zile a incasat 1 miliard de dolari.

 

Bugetul filmului a fost de 500 de milioane de dolari.

 

Asta da afacere. In continuare,biletele la IMAX sunt rezervate pe urmatoarele zile. Trebuie sa fii pe faza pentru a cumpara bilete. Eu l-am vazut 3D dar diferenta intre IMAX si 3D este uriasa.

 

 

bodanelu04.01.2010 14:48

eu o sa ma duc miercuri la 3d.

carminastan04.01.2010 14:58

O mare pierdere de timp :D. Si cat timp...aproape 3h

Ronnie04.01.2010 15:10

Ce inseamna IMAX? Cu ce este diferit fata de 3D? Acum am vazut ca tot vorbiti si pe google nu gasesc nimic.

carminastan04.01.2010 15:42
crysty1404.01.2010 19:36

hai sa ma bag si eu: nu mai m-am plictisit la un film ca la avatar de mult timp :|

zloty04.01.2010 20:12

Gasiti pe filelist pack-urile "mindfuck" majoritatea filmelor din aceste pack-uri sunt senzationale

«1424344454689»