FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1414243444589»
Stanici14.12.2009 10:19
Defiance

Film cu Daniel Craig , foarte bun despre cate au suferit evreii in timpul celui de-al doilea razboi mondial.

 

Ba, sa ma f in el de Hollywood. Nu mai fac astia un film ca lumea de razboi, ca, hop-top, chinurile evreilor din WW2. Sincer, nu ma intereseaza povestile duioase ale alora. Rescue Down, de razboi, e cam ultimul film marfa pe care l-am vazut in ultima perioada.

valentin2day14.12.2009 11:02

Politist, adjectiv de Corneliu Porumboiu

Vlad Bogdan14.12.2009 12:02

Ati vazut ultimul American Pie ? :))

razvan2814.12.2009 13:11
Politist, adjectiv de Corneliu Porumboiu

 

 

E ceva de el ca nu l-am vazut inca ?

vlad18.12.2009 18:56
E ceva de el ca nu l-am vazut inca ?

 

Garcea si oltenii e ma tare. Scula si Porumboiu asta!

 

 

Vreau sa ma duc zilele urmatoarea la Cotroceni sa vad filmul AVATAR intr-o sala IMAX. Este chiar asa spectaculoasa tehnologia asta?? Ne poate informa cineva despre IMAX? Cineva care a fost pe afara si a vazut un film intr-o sala IMAX .

 

AVATAR- un film cu un buget de 500 de milioane de dolari. Am vazut un trailar si pare ok pentru IMAX.

Sper sa gasesc bilete pentru weekend-ul asta.

cozmin18.12.2009 19:11

Va recomand sa vedeti Law abiding citizen. E bestial. Se gaseste in format bun pe torenti, pe filelist mai exact.

andrey_ptm_steaua18.12.2009 19:22

am vazut de curand 3 filme care mi-au placut : Law abiding citizen ; The box si A perfect getaway

razvan2819.12.2009 00:45

Lista lui Schindler

Film destul de vechi , din 1993 , dar foarte foarte bun.

Un film care merita vazut cu adevarat , un film in care nu poti sa clipesti un ochi , foarte interesant , foarte bun film.

crysty1419.12.2009 12:08

M-am uitat la tot felu de filme tampite...nu stiu cum de l-am putut rata p'asta: FORREST GUMP.

Maye19.12.2009 12:24

The Boxer (2009)

 

Povestea clasica.

 

6/10

Azzido19.12.2009 13:18

Am vazut aseara Avatar. E bun filmul. De vazut in 3d sau digital.

Daca apar pe net CAM sau telesync sa nu-l luati. Asteptati macar un dvd rip, desi recomand dvd sau hd. La un film de genul asta e pacat sa-l vedeti la calitate scazuta.

 

blindica19.12.2009 13:35
Ati vazut ultimul American Pie ? :))

 

A apărut 7 sau ceva? :worthy:

 

Recomand : Bronson .

Vlad Bogdan19.12.2009 14:52

American Pie : The book of love, asa se numeste.

Dupa parerea mea e mai mult porno decat comedie dar cam asa a fost toata seria de la 3 incoace.

Stiffler asta nou nu imi place.

vlad19.12.2009 16:52
Am vazut aseara Avatar. E bun filmul. De vazut in 3d sau digital.

Daca apar pe net CAM sau telesync sa nu-l luati. Asteptati macar un dvd rip, desi recomand dvd sau hd. La un film de genul asta e pacat sa-l vedeti la calitate scazuta.

 

Am mai pus intrebarea. Este chiar asa spectaculos la o sala IMAX? As vrea sa ma pastrez pentru astfel de sala. Ca virginele la maritis :)

Vlad Bogdan19.12.2009 16:59

Este pe filelist Avatar dar e calitate slaba. CAM sau TS-xvid. Nu merita. Asta merita vazut in format 1080p Bluray TrueHD.

Azzido19.12.2009 23:09
Am mai pus intrebarea. Este chiar asa spectaculos la o sala IMAX? As vrea sa ma pastrez pentru astfel de sala. Ca virginele la maritis :)

nu am apucat sa ajung la imax, dar cei care au fost, spun ca e f spectaculos, deci pastreaza-te pt imnax, 3d sau macar digital

vlad20.12.2009 09:13
nu am apucat sa ajung la imax, dar cei care au fost, spun ca e f spectaculos, deci pastreaza-te pt imnax, 3d sau macar digital

 

 

Am incercat sa rezerv bilete la IMAX.Din pacate dupa data de 24 gasesc bilete.Dar asteptam.

 

Poate la Cotroceni VIP. Dar la 68 de lei biletul sa dau aproape 3 milioane pentru 4 bilete sa mai astepte ei.

Eu nu sunt VIP. :)

bodanelu20.12.2009 10:36

cat e biletul normal la imax?

vlad20.12.2009 10:52
cat e biletul normal la imax?

 

maxim 23 de lei.

Exista si preturi reduse. In cursul saptamanii este mai ieftin. Ca la un multiplex este pretul.

Ronnie21.12.2009 20:36

Avatar 3D - Un SF chiar reusit. Chestia enervanta (pentru mine) este ca dureaza 2h 40. Prea mult mi se pare. Oricum, mult mai bun decat 2012.

se7en22.12.2009 11:20
Banlieue 13 - destul de ok, nu m-a impresionat.
vlad22.12.2009 12:22
Avatar 3D - Un SF chiar reusit. Chestia enervanta (pentru mine) este ca dureaza 2h 40. Prea mult mi se pare. Oricum, mult mai bun decat 2012.

 

Avatar-cel mai bun film al lui 2009,conform criticilor(cred ca efecte ,costume si altele). Probabil ca va lua si multe premii Oscar . Duminica ,rezervare la IMAX. Conteaza si calitatea filmului.

razvan2822.12.2009 13:33

Eu l-am vazut la Cinema City de la Mall Cotroceni , la Imax nu mai aveau bilete pana pe 24 decembrie.

Film chiar bun , efectele , costumele totul a fost de nota 10...merita vazut la cinema nu muriti pt 200-300 de mii mai ales ca e Craciunul :D

vlad22.12.2009 13:35
Eu l-am vazut la Cinema City de la Mall Cotroceni , la Imax nu mai aveau bilete pana pe 24 decembrie.

Film chiar bun , efectele , costumele totul a fost de nota 10...merita vazut la cinema nu muriti pt 200-300 de mii mai ales ca e Craciunul :D

 

http://www.aficotroceni.ro/

 

Se pot face rezervari pe acest link. Se pot alege si locurile de vizionare

bodanelu22.12.2009 16:54

Vlad sa`mi zici cat costa. Ca daca este 50-100 ron nu merita.

«1414243444589»