FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1404142434489»
f234567k28.11.2009 22:41

Reservoir Dogs

 

Geniul Tarantino!

Bebeitza29.11.2009 12:54
Filme...

Ce genuri de filme va plac?

Care sunt filmele voastre preferate?

Ce filme noi ati mai vazut si recomandati?

 

Totul aici!

 

Mie imi plac comediile, filmele de actiune, cele despre Al Doilea Razboi Mondial...

Am vazut zilele trecute Click cu Adam Sandler, desi la inceput pare comedie, pe parcurs se transforma intr-o drama si in final... va las pe voi sa vedeti :P

 

 

Vaaaai...am vazut 2 drame frumoase acum doua saptamani. In schimb prefer comediile. Desi nu imi place sa generalizez... prefer sa spun ca imi plac filmele

cu bun simt. Da....

razvan2829.11.2009 17:38

Twilight si New Moon din seria Twilight...ma asteptam sa fie doua filme de rahat facute pt fete dar am zis sa vad ce e de ele...mi s-au parut a fi chiar bune , mai ales primul , al doilea l-am vazut la cinema azi , la Cinema Pro si era sala full.

vlad29.11.2009 18:04

Gamer- Pe o scara de 1 la 10 nota mea este 4,1

 

 

razvan2830.11.2009 21:25

deci un film....fascinant

Daniel-Ionut01.12.2009 07:50

A aparut American Pie Book of Love :rolleyes:

Ronnie01.12.2009 10:03

Nu e cine stie ce.

BAF-kimi01.12.2009 10:13

^^L-am vazut si eu, mi-a placut, da nu e cine stie ce. :-j

Daniel-Ionut05.12.2009 13:28

CASS

Frumos film... cu o poveste adevarata.

 

The Footbal Factory

mircea2705.12.2009 17:54

Va recomand Law abiding citizen (Cetateanul care se supune legii). Vizionare placuta!

razvan2806.12.2009 17:38
Va recomand Law abiding citizen (Cetateanul care se supune legii). Vizionare placuta!

 

 

cum e....ce subiect are ??

Daniel-Ionut06.12.2009 17:57

HoHoHo ala romanesc l'a vazut cineva? :hmmm:

se7en07.12.2009 00:04
Gamer- Pe o scara de 1 la 10 nota mea este 4,1

ideea care sta la baza filmului e destul de buna. dupa primele minute din film m-am gandit la Equilibrium, nu stiu de ce.

f234567k07.12.2009 03:29

@Mircea 27

 

Excelent film!

vlad07.12.2009 07:42
ideea care sta la baza filmului e destul de buna. dupa primele minute din film m-am gandit la Equilibrium, nu stiu de ce.

 

 

Equilibrium a fost mult mai frumos.

Gammer aduce a "Alergatorul"

mircea2707.12.2009 11:53

@razvan28 Sincer, nu pot sa ti-l descriu fara a-ti strica placerea de al viziona. Crede-ma pe cuvant este super!

Daniel-Ionut07.12.2009 15:15
@razvan28 Sincer, nu pot sa ti-l descriu fara a-ti strica placerea de al viziona. Crede-ma pe cuvant este super!

BRAVO!!!!!

Ii mai vad pe aia dp torrente ca, comenteaza aiurea si strica suspansul filmului cu comentarii gen... "frumos... da' pacat ca a murit x la final..." :cursing: i'as spanzura pe loc!!!

vlad07.12.2009 15:59

Inglourious Basterds

 

Tarantino s-a intors in forta! Super film, totul incepand de la interpretarea personajelor (Cristopher Waltz, Brda Pitt, etc), coloana sonora, costume,atmosfera, dialogul dintre personaje au fost fara cusur. Avem si violenta tipica lui Tarantino, dar nu foarte expresiva asa cum era de exemplu in Kill Bill. Umorul e cel care ii da filmului o savoare aparte.

razvan2807.12.2009 19:11

Nu ma refer sa imi povesteasca , doar subiectul.Stiu e aiurea sa stii de la inceput tot.Asa puteam sa citesc 2 reviwuri si nu mai vedeam filmu ca tot e criza vine lumina mai putin :D

Lari08.12.2009 08:09
Inglourious Basterds

 

Tarantino s-a intors in forta! Super film, totul incepand de la interpretarea personajelor (Cristopher Waltz, Brda Pitt, etc), coloana sonora, costume,atmosfera, dialogul dintre personaje au fost fara cusur. Avem si violenta tipica lui Tarantino, dar nu foarte expresiva asa cum era de exemplu in Kill Bill. Umorul e cel care ii da filmului o savoare aparte.

 

Si umor da filmului un farmec aparte, insa, pentru mine, nenea Waltz a fost magnific.

 

A fost o bucurie sa vad un film care sa ma vrajeasca prin munca actorilor. Meseriasi, frate...

 

Bah, nene, in Blade II e o faza care m-a spart rau: ala rau' prinde un sugar, fuge cu el prin toate blocurile, se opreste pe acoperis. Dupa o discutie "interesanta" cu Lama, arunca bebele in sus. Lama il prinde, se uita la el si face un "Kuci-kuci-kuuu" antologic...

 

Doamne, ce film prost! :drunk:

zloty08.12.2009 09:43

The.Bad.Lieutenant.Port.of.Call.New.Orleans. mi s-a parut un film ok si de abia astept sa apara urmatoru film cu Dicaprio Shutter Island

dragos_ghinea13.12.2009 18:19

Law Abiding Citizen - un film nou, bun. dupa ce am vazut trailerul am crezut ca va fi genial. nu a fost chiar asa dar merita vazut. i-as da un 8.5.

 

Boyz n the hood (1991) - un film frumos despre negri si viata in ghetouri.

David13.12.2009 20:45

SAW VI.Comedie romantica utila pe post de calmant pentru persoanele cu probleme cardiace.

razvan2814.12.2009 00:08

Defiance

Film cu Daniel Craig , foarte bun despre cate au suferit evreii in timpul celui de-al doilea razboi mondial.

Daniel-Ionut14.12.2009 09:12

O comedie: :rolleyes:

All About Steve

«1404142434489»