FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1373839404189»
gio_stgloria07.09.2009 19:20
District 9 - Unul dintre cele mai bune sefeuri din ultimii ani. Jos palaria, Petey Packson.

ce calitate era imagnea si de unde l-ai luat

axl07.09.2009 19:23

http://www.extremeshare.org/tracker/detail...aef6d1c7a3e8656

 

Imagine buna, sunet bun. L-am vazut pe calculator asa ca nu stiu cum ar arata pe ecran mai mare.

gio_stgloria07.09.2009 19:50

am cont pe filelist si alea sunt varza de acolo, pe linku tau n-am cont.

se7en07.09.2009 23:41

foarte bun District 9 intr-adevar. putina rabdare iti trebuie cu el la inceput si dupa aia e ok.

vlad08.09.2009 05:39

Cat de oligofreni astia care cred ca au inventat "Dansul pinguinului". Tot auzeam in stanga si-n dreapta despre acest dans si ma intrebam despre ce este vorba.Am vazut la TV niste dobitoci care s-au trezit dupa 20 de ani s-o faca pe "pinguinii". Pesemne ca si eu eram pinguin acum 20 de ani cand ma prosteam pe la petreceri cu acest dans.

 

 

Acest dans era practicat de grupul de tocilari din filmul Cry Baby . Un film cu Johny Depp si Iggy Pop. Pentru nostalgici apare si Traci Lords :)

 

http://thewoundedbird.blogspot.com/2008/04...baby-dance.html

 

 

Cat de dobitoci astia care au inventat acum mersul pe jos.

Bodanel12.09.2009 10:27

@vlad

 

Aia care i-am avut eu la nunta au pus o versiune mai misto a pinguinului. Insa sa stii ca la mine la nunta a prins pinguinul asta. Eu nu-l mai auzisem dar oamenii au cerut sa-l mai bage de vreo 2 3 ori.

vlad12.09.2009 11:27

Coco Chanel

 

Un film despre o tipa care facea palarii de paie pentru a le vinde .A danasat tango cu doi baieti deodata.

Pe unul dintre baieti chiar l-a iubit. Dar acel Baiat,asa il chema, s-a trezit plin de remuscari si cu dornita de-a reveni la vanzatoarea de palarii a intrat cu masina intr-un copac. Au dat si la "stirile de la ora 5". Nu ati vazut accidentul?

 

Distributie:

 

Coco copila - Barbora Bobulova

Coco baba -Shirley MacLaine

.......................................

 

Regie : Christian Duguay

 

Costumatie : Giorgio Armani

 

 

Discutie la premiera filmului in Romania:

 

"Vai draga,cre'ca numai lume buna la filmul asta . Toata crema societatii! Uite-l pe Bote! Fa-i cu mana lu' Baduleasca! Uite-l si pe Patrascu cu alta ! Dar Poponet tot cu aia umbla? Vine Albu ! Descalta-te de Jimmy Choo ca se supara Albu pe tine daca te vede cu altceva in picere.

Dar ala cu costum de la Chanel nu e Mircea Solcanu ,la naiba???"

PS Chanel a croit doar haine de dama. Ala chiar era Mircea Solcanu

 

 

Bodanel12.09.2009 18:35

AM vazut si eu District 9. Super film.

vlad15.09.2009 07:01

PATRICK SWAYZE

August 18, 1952 – Septembrie 14, 2009

 

patrickswayzeg.jpg

 

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

vlad15.09.2009 14:11

Scena romananesca este si mai saraca dupa disparitia indragitului actor Nicu Constantin.

 

Dumnzeu sa-l aiba in paza!

 

 

nicuconstantin.jpg

Adrian15.09.2009 16:02

reddawn.jpg

 

Recomand filmul Red Dawn celor care vor sa vada ceva frumos cu Patrick Swayze.

 

Si dau nota 10 pentru Inglourious Basterds al lui Tarantino. Clar cel mai bun film al lui.

Brad Pitt face un rol super. Dar, parerea mea, personajul principal e Coloneul Hans Landa iar actorul care il joaca, Cristoph Walz, o face extraordinar de bine.

 

Mo8r007yYnfzjhxyNh8ijmhwo1_500.jpg

 

 

fredysteaua15.09.2009 16:17

recomand fighting (2009)

the boxer (2009)

 

amandoua sunt excelent de bune

mircea_1018.09.2009 19:13
Dexter e capodopera. Am vazut primul sezon si pot sa zic ca e unul dintre cele mai reusite si originale seriale din istorie. Probabil ca esti micut si nu l'ai inteles sau te temi cumplit de sange.

 

ce ne-ar trebui si noua un "Dexter"...

Catalyn0718.09.2009 22:33

spuneti-mi si mie o comedie la care sa ma uit si sa ma pis pe mine de ras la fiecare faza ( de preferabil cu niggros :)) )

mircea_1019.09.2009 06:03

Little Man

vlad19.09.2009 06:17
spuneti-mi si mie o comedie la care sa ma uit si sa ma pis pe mine de ras la fiecare faza ( de preferabil cu niggros :)) )

 

South Central LA

axl20.09.2009 06:27
The Hangover Nu asa de amuzant pe cum m-as fi asteptat. Slabut.
Catalyn0720.09.2009 19:40

@ vlad, mircea_10, mersi, dar le-am vazut :D

@ axl

am vazut traileru si pare amuzant....o sa incerc si Blades of Glory

Daniel-Ionut21.09.2009 11:22
Fighting :boxing: - foarte bun filmul ***** ii dau 5 stelute!
axl21.09.2009 23:47

Grace - Un film stupid, despre un nou nascut zombie, nu inteleg de ce m-am uitat pana la final.

 

Twilight - Un film pentru adolescenti americani frustrati de pubertate. Numai obsesia lu frumu pentru vampiri m-a facut sa ma uit la el.

 

Sleep Dealer - Foarte bun. Foarte.

RobYnho23.09.2009 15:43
The Proposal - Comedie cu Sandra Bullock. Merge. Deocamdata este doar in varianta " Cam ".
Daniel-Ionut23.09.2009 16:25

Green Street Hooligans 1,2 :thumbsup:

Catalyn0726.09.2009 20:58

Money Talks :D:)) n-ai cum sa nu razi la filmu asta

Andrei^28.09.2009 20:36

@axl

 

Twilight nu e doar un film pentru adolescenti. In fine, nu pot spune mai multe fiindca nu sunt nici un fan al acestei serii dar nici nu am vazut filmul. Cand o sa vad filmul o sa imi dau seama cat de bun e.

 

The Uninvited - un film foarte, foarte bun.

 

Ca seriale, Prison Break, Supernatural, Dexter si bineinteles Chuck.

Ronnie29.09.2009 11:15

A aparut primul episod din sezonul 7 Two and Half Men. Tot genial a ramas! Intr-un singur episod de 20 de minute am ras mai mult decat la 4-5 filme de comedie oarecare.

«1373839404189»