District 9 - Unul dintre cele mai bune sefeuri din ultimii ani. Jos palaria, Petey Packson.
ce calitate era imagnea si de unde l-ai luat
District 9 - Unul dintre cele mai bune sefeuri din ultimii ani. Jos palaria, Petey Packson.
ce calitate era imagnea si de unde l-ai luat
http://www.extremeshare.org/tracker/detail...aef6d1c7a3e8656
Imagine buna, sunet bun. L-am vazut pe calculator asa ca nu stiu cum ar arata pe ecran mai mare.
am cont pe filelist si alea sunt varza de acolo, pe linku tau n-am cont.
foarte bun District 9 intr-adevar. putina rabdare iti trebuie cu el la inceput si dupa aia e ok.
Cat de oligofreni astia care cred ca au inventat "Dansul pinguinului". Tot auzeam in stanga si-n dreapta despre acest dans si ma intrebam despre ce este vorba.Am vazut la TV niste dobitoci care s-au trezit dupa 20 de ani s-o faca pe "pinguinii". Pesemne ca si eu eram pinguin acum 20 de ani cand ma prosteam pe la petreceri cu acest dans.
Acest dans era practicat de grupul de tocilari din filmul Cry Baby . Un film cu Johny Depp si Iggy Pop. Pentru nostalgici apare si Traci Lords ![]()
http://thewoundedbird.blogspot.com/2008/04...baby-dance.html
Cat de dobitoci astia care au inventat acum mersul pe jos.
@vlad
Aia care i-am avut eu la nunta au pus o versiune mai misto a pinguinului. Insa sa stii ca la mine la nunta a prins pinguinul asta. Eu nu-l mai auzisem dar oamenii au cerut sa-l mai bage de vreo 2 3 ori.
Coco Chanel
Un film despre o tipa care facea palarii de paie pentru a le vinde .A danasat tango cu doi baieti deodata.
Pe unul dintre baieti chiar l-a iubit. Dar acel Baiat,asa il chema, s-a trezit plin de remuscari si cu dornita de-a reveni la vanzatoarea de palarii a intrat cu masina intr-un copac. Au dat si la "stirile de la ora 5". Nu ati vazut accidentul?
Distributie:
Coco copila - Barbora Bobulova
Coco baba -Shirley MacLaine
.......................................
Regie : Christian Duguay
Costumatie : Giorgio Armani
Discutie la premiera filmului in Romania:
"Vai draga,cre'ca numai lume buna la filmul asta . Toata crema societatii! Uite-l pe Bote! Fa-i cu mana lu' Baduleasca! Uite-l si pe Patrascu cu alta ! Dar Poponet tot cu aia umbla? Vine Albu ! Descalta-te de Jimmy Choo ca se supara Albu pe tine daca te vede cu altceva in picere.
Dar ala cu costum de la Chanel nu e Mircea Solcanu ,la naiba???"
PS Chanel a croit doar haine de dama. Ala chiar era Mircea Solcanu
AM vazut si eu District 9. Super film.
PATRICK SWAYZE
August 18, 1952 – Septembrie 14, 2009

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Scena romananesca este si mai saraca dupa disparitia indragitului actor Nicu Constantin.
Dumnzeu sa-l aiba in paza!


Recomand filmul Red Dawn celor care vor sa vada ceva frumos cu Patrick Swayze.
Si dau nota 10 pentru Inglourious Basterds al lui Tarantino. Clar cel mai bun film al lui.
Brad Pitt face un rol super. Dar, parerea mea, personajul principal e Coloneul Hans Landa iar actorul care il joaca, Cristoph Walz, o face extraordinar de bine.

recomand fighting (2009)
the boxer (2009)
amandoua sunt excelent de bune
Dexter e capodopera. Am vazut primul sezon si pot sa zic ca e unul dintre cele mai reusite si originale seriale din istorie. Probabil ca esti micut si nu l'ai inteles sau te temi cumplit de sange.
ce ne-ar trebui si noua un "Dexter"...
spuneti-mi si mie o comedie la care sa ma uit si sa ma pis pe mine de ras la fiecare faza ( de preferabil cu niggros
)
Little Man
spuneti-mi si mie o comedie la care sa ma uit si sa ma pis pe mine de ras la fiecare faza ( de preferabil cu niggros)
South Central LA
@ vlad, mircea_10, mersi, dar le-am vazut ![]()
@ axl
am vazut traileru si pare amuzant....o sa incerc si Blades of Glory
Grace - Un film stupid, despre un nou nascut zombie, nu inteleg de ce m-am uitat pana la final.
Twilight - Un film pentru adolescenti americani frustrati de pubertate. Numai obsesia lu frumu pentru vampiri m-a facut sa ma uit la el.
Sleep Dealer - Foarte bun. Foarte.
Green Street Hooligans 1,2 ![]()
Money Talks ![]()
) n-ai cum sa nu razi la filmu asta
@axl
Twilight nu e doar un film pentru adolescenti. In fine, nu pot spune mai multe fiindca nu sunt nici un fan al acestei serii dar nici nu am vazut filmul. Cand o sa vad filmul o sa imi dau seama cat de bun e.
The Uninvited - un film foarte, foarte bun.
Ca seriale, Prison Break, Supernatural, Dexter si bineinteles Chuck.
A aparut primul episod din sezonul 7 Two and Half Men. Tot genial a ramas! Intr-un singur episod de 20 de minute am ras mai mult decat la 4-5 filme de comedie oarecare.