FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1343536373889»
vlad12.07.2009 07:38
Watchmen ('09) - O metafora de film, foarte bun, m-a facut sa-mi para rau ca nu-s american pentru 2 ore si 40 de minute, ca sa prind toate aluziile si sub-intelesurile.

 

Un film cu eroi atipic. Un film mai greu pentru micutzul Deni sau alti impatimiti ai celor 4 Fantastici.

Foarte bun filmul. Probabil ca o sa ne intrebe cineva unde erau puterile super-eroilor.

 

axl12.07.2009 08:02

Da, nu le-a fost rusine sa arate oase rupte, sange, maini taiate, tate. Si distributia a fost perfecta, n-am recunoscut mai pe nimeni.

vlad12.07.2009 11:59

Da, nu le-a fost rusine sa arate oase rupte, sange, maini taiate, tate. Si distributia a fost perfecta, n-am recunoscut mai pe nimeni.

 

Ce eroi cruzi!!! :)

 

Filmul merita revazut,clar.

Cel mai tare erou era Comediantul. Bea ,futea si omora! :)

 

 

Incearca sa vezi un trailer la Bruno.

 

Sacha Baron Cohen nu se dezminte.

 

http://www.cinemagia.ro/trailer/bruno-2998/

 

PS Marus e de culoare ????

bruno2.png

 

cRiss4Steaua12.07.2009 12:04

western-urile cu Clint Eastwood alea vechi.. superbe

am vazut saptamana asta "A fistful of dollars" , "For a few dollars more" si "The good, the bad and the ugly"

superbe :D

razvan2812.07.2009 18:39

Am vazut azi Ice Age 3 la Hollywood Multiplex in format 3D...foarte tare filmul :))

axl14.07.2009 00:35
JCVD - Mai mai si vai vai, cum isi pune Van Damme sufletelul pe tava si ni-l da sa-l halim cu varza de Bruxelles. Monologul cel putin e mortal. Mai bun ca Hamlet. Ia uite cu ce pierd eu noptile.
gio_stgloria14.07.2009 08:38

17 Again (2009)-comedie americana, nu e chiar asa praf precum majoritatea acestor filme.

gio_stgloria14.07.2009 22:08

Terminator Salvation -apare si Arnold la un moment dat.

se7en15.07.2009 01:37

l-am vazut si eu, e chiar foarte reusit fata de precedentul, ma asteptam sa nu fie cine stie ce. dintre actori, Sam Worthington a impresionat.

vlad15.07.2009 04:24
.... -apare si Arnold la un moment dat.

 

 

Si Shirley Temple. Si Clark Gable!

 

Iar Charles Bronson a fost senzational !

Si in sfarsit, am aflat unde se ascundea Elodia. La baza Skynet! (Nu apare Arnold.....poate unul care seamana cu el.)

 

NOTORIOUS (in romaneste - Poveste de Cartier)

 

 

Film cu manelisti de culoare,despre viata legendarului Cristopher Wallace,cunoscut si ca Notorious B.I.G. Legenda de culoare ,a fost impuscata pe strazile din LA. de catre cei de la ANAF pentru ca nu si-a platit impozitele pe banii aia castigati cu truda .

Exista o gramada de similitudini intre "cioroii" cantaciosi de peste ocean si cocalarii de la Strehaia,Craiova sau Baragan. Toti umbla cu aur pe ei,cu bani cash si arunca teancurile pe scena. Scene din acest film ati vazut si la Pro TV la "Miss Piranda " de la Sala Polivalenta.

Un "cioroi" ,pe numele sau Tupac ShackASS a cautat-o cu lumanarea de la locuitorii din ghetorile Zabrautilor. Pe acest Tupac (de pe Coasta de Vest cica) il putem asemui cu Sorinel Pustiu. Cand s-a tras asupra sa ,a tipat ca din gura de sarpe ,acuzand gasca lui M.A.R.E sau F.A.T. Si Sorinel Infantilul (Pustiul) s-a taiat la picior si spoia pe dusmanii de pe Coasta de Est (Cred ca pe aia de la Stefanesti).

Notorious BIG,un lim(b)idinos,caruia nu i-a placut scoala,s-a apucat de vandut faina pe strazile din NY si la copii si la gravide. Plm,bani sa iasa! A mai stat pe la puscarie ceva timp si s-a apucat sa scrie versuri si pentru el si pentru Vali Vijelie ! Mesaje despre bani,droguri,panarame pe strazi...blabla....:"Dusmanii-mi poarta pica,Ca n-are valoarea mea...".

In sfarsit,acest Adonis cerea 3 bagaboante pe cantec ca sa-i vina inspiratia la melodii,cica.

De unde deducem, cum a scos un album..la vreo 12 melodii, vreo 36 de bagaboante!

Uite cum Piedone (primarul de la 4), o ia de pe strada pe Lil' Kim sau Printesa de Aur ,cine mai stie care dintre ele si o omeneste in papusoi si la propriu si la figurat!

Basca ca e si pe post de Darzta sau stilistul ei...ii da o pereche de bretele de la Marius Tuca si o pune sa cante in tatzili goale pe scena!

Tare de tot Notorious asta! Cand eram mai mic credeam ca (virgula) Cocolino Da(i-ulterior)ddy i-o tras-o si lui BIG si lu' Soarta de fosta nevasta-sa Evans!!!!...Sa moara Police de necaz,cu Sting in frunte!!!!

 

In fiecare zi se ruga Soarta Evans ...dar nu stiu la ce!!!!Asa-i cantecul.

 

Biggy,Biggy,Maricelule...can't you see!!!...Copilu' de Aur, rivalul tau va fi!!!...Cred ca asta mic l-a impuscat pe manelistul cioroi.

 

Buzele tale,

Doua fecale....

Cand plescaiesc...

Imi vine sa ma bashesc....

...........................

 

 

Distribuite de vis

 

Notorious B.I.G-- Cristian Popescu (cu tot cu Kangurul pe cap)

Pufulica Daddy-- Dan Bursuc

Lil' Kim -Printesa de Aura,Nicoleta Guta,Laura Vass,Roxana Manelista (Toate la un loc)

Soarta Evans - Adriana Bahmuteanu (ca venea-pleca)

D-Roc -Tolea Ciumac

Alaiul lui M.A.R.E. - toti cocalarii din Romania...

 

Jmeker filmu'......

 

PS Imi bag picioarele de stiam ca Angella Bassett l-o facut pe grasul ala!!! Noroc cu filmele astea!

Joga Bonito18.07.2009 17:52

Race to Witch Mountain blu-ray.

se7en19.07.2009 21:27
Secret Défense - film frantuzesc despre munca Serviciilor Secrete de la ei, foarte reusit. vi-l recomand.
gio_stgloria19.07.2009 21:37

@vlad

 

sa moara cicinela de nu apare arnold.bine, se vede ca e editat rau.

vlad20.07.2009 11:16
Race to Witch Mountain blu-ray.

 

 

Acest film este recomandat persoanelor pana in 12 ani si poate fi vizionat doar cu acordul copiilor.

@gio, cicinela va muri. Mea culpa,apare si Arnold,dar este doar trecator prin acest film.Un t4 sau ce mama ma-sii o fi.

ady_ultras21.07.2009 15:44

the hangover :))

axl26.07.2009 08:25

Cu The office (US), seria 1, 2 si 3 m-am ocupat pana acum. Fantastic de amuzant, merita.

zloty26.07.2009 09:31

Next Day Air

Trick 'r Treat

Drag Me to Hell

State of Play

Thick as Thieves

Public Enemies

The Taking of Pelham 123

ady_ultras26.07.2009 10:10

frate eu nu gasesc next day air p torrent

vlad26.07.2009 10:44
frate eu nu gasesc next day air p torrent

 

 

http://isohunt.com/torrents/Next+Day+Air?i...s1=6&iho1=a

http

://thepiratebay.org/torrent/4890016/Ne...loco.com.ar%5D

Alegeti un tracker de acolo. Vezi sa fie mai multi la seed.

fredysteaua26.07.2009 12:57

din trailer pare super tare filmu`..dar subtitrare? are cineva? :D

 

PS: Thick as Thieves e prea tare filmu` merita vazut ;) l-am vazut la sfarsitul lui 2008 sau prin februarie 2009 numai stiu exact :D dar merita vazut de asemenea mai este un film cu jet li superb "Dresat pentru a ucide"

vlad26.07.2009 15:26

The Hangover - o nota muuuuuult prea mare pe IMDB.

 

Acest lucru imi intareste opinia ca notele pe IMDB sunt irelevante in alegerea unui film. O comedie buna trebuie sa aiba si o distributie pe masura.

Si atata timp cat din acesta distributie lipseste un nume greu al genului,lipseste si elementul comic.

Parearea mea,un film cu un scenariu foarte slab, putin dinamic si daca as fi stiut ca apare si Mike Tyson pe acolo,m-as fi edificat de la inceput asupra acestui film.

 

Foarte,foarte slab filmul. Aberant!

 

Nota corecta pentru acest film ar fi nota 6! Cu indulgenta.

 

 

 

ady_ultras26.07.2009 18:37

ms vlad

KuzMaN29.07.2009 06:41

Un thriller interesant cu multe impuscaturi este "44 de minute", film bazat pe un caz real. 44 Minutes: The North Hollywood Shoot-Out - productie TV Usa 2003, regia Yves Simoneau, Michael Madsen, singurul actor cunoscut de mine.Un film rece, destul de dur, despre un jaf la o banca si mai ales ce a urmat dupa. Unul dintre cei doi banditi reali era un... roman, adica din Romania.

se7en29.07.2009 08:05

^ l-am vazut si eu pe HBO acum ceva timp, foarte bine realizat.

KuzMaN29.07.2009 14:58

Banlieue 13(Suburbia13) - chiar mi-a placut filmul asta.  :rolleyes:

 

Gen: actiune, aventura

 

in rolurile principale: David Belle [Leito] si Cyril Raffaelli [Damien]

«1343536373889»