FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1303132333489»
axl24.04.2009 14:12
Seven Pounds 2 ore din viata pierdute aiurea.

Haha, flerul meu nu m-a tradat. Un sfert de ora din viata pierdut aiurea, l-am abandonat imediat.

 

Ronnie24.04.2009 19:21

Lost - un serial reusit dar care incepe sa o dea in SF-uri. M-am uitat pana la al 3-lea sezon. Voi continua sa il urmaresc dar deja devine cam alandala.

Prison Break - abia l-am inceput. Inceputul pare mai mult decat interesant.

axl24.04.2009 19:26
Lost M-am uitat pana la al 3-lea sezon.

Sunt la seria 5, episodul 13. Oamenii-s cu capul, cel putin sezonul 5 e dus rau de tot.

crysty1424.04.2009 19:30

Filme... Green Street Hooligans- foarte bun; Sex Drive- bunicel (dar nu se compara cu American Pie); RocknRolla- si asta f bun; inca Heart; Yes Man...

Seriale...Lost-cel mai tare serial vazut...am vazut sezonul 2 intr-o zi, acum sunt la zii.

Prison break- primul sezon e genial...restu nu am mai vazut.

Kyle XY- cat de cat...3 sezoane cu un final tampit care nu explica prea multe...

Fringe- facut de ala care a facut si Lost, e la primu' sezon, dar e tare de tot si asta...(are ceva din dosarele x)

SteauaB24.04.2009 19:43

Deep Throat 4. Un film absolut superb.

SSK24.04.2009 22:55
Haha, flerul meu nu m-a tradat. Un sfert de ora din viata pierdut aiurea, l-am abandonat imediat.

 

Deh, prietena...ideea ei...

 

Deep Throat 4. Un film absolut superb.

 

Spune si tu 3 cuvinte, sa stim la ce sa ne asteptam.

axl04.05.2009 19:06

Nu's ce dracu am avut azi, numai filme de categoria b am vazut.

 

Braindead (1992)

Produs de good old Petey Jackson in Noua Zeelanda, pe alocuri funny, pe mai multe locuri mediocru.

 

The Terminators (2009)

Filmul asta parca e facut de un prieten de-al meu din Germania care face filme cu zombie pe pasunea din spatele casei cu un handycam. Absolut oribil.

1on07.05.2009 16:10

http://www.mediafax.ro/life-inedit/o-conti...ml?4728;4308206

 

Fereascã Dumnezeu... ce le poate cãca mintea unora...

vlad07.05.2009 16:58
http://www.mediafax.ro/life-inedit/o-conti...ml?4728;4308206

 

Fereascã Dumnezeu... ce le poate cãca mintea unora...

Am citit si eu stirea asta s am ramas masca la aprecierile lui Ridley Scott. Cred ca facea misto de cantaret sau scenarist,ce-o mai fi si el.

 

In alta ordine de idei,am cateva filme noi pe care nu am reusit sa le vad din cauza timpului.Plus ca la o criza de nervi am aruncat cu mobilul in monitor si l-am busit.Dar tot raul spre bine,mi-am achizitionat unul nou la 22 de inchi.Sa tot proiectezi acum :)

Bombonel9407.05.2009 17:48

cel mai bun film pe care l-am vazut saptamana asta e Never Back Down va recomand: :steag_sah_mic:fularsteaua2:bananadance:

redondo10.05.2009 10:15

Eu caut o mini serie in 1989,Tanamera-Lion of Singapore.Aveti idee daca se gaseste?

razvan2817.05.2009 19:10

Ce stiti despre filmul "Babylon" ?

axl17.05.2009 21:33
Last of the Living - Am o parere din ce in ce mai buna despre Noua Zeelanda si filmele ei. Un film cu zombie, simplu, amuzant, corect filmat.
Azzidutza18.05.2009 08:02
Ce stiti despre filmul "Babylon" ?

 

e bun,nu e piedere de vreme vizionarea lui; iti spun si din punctul meu de vedere si al genului masculin :thumbsup:

Le reseau pansant18.05.2009 17:23

mi-am pierdut ieri mai toata ziua sa vad porcariile lui sergiu nicolaescu adica seria aia cu Pistruiatul, un film super infect de propaganda comunista(are 10 episoade a 30 de minute). Azi am vazut alt film, tot de sergiulica, fimul "15" este o alta mizerie cu semnatura inconfundabilului, doamne de ce plm banii din conematogrfia noastra ii sunt destinati lu asta? sergiulica asta daca vrea sa faca filme ar trebui sa le faca din pensie, sa nu mai primeasca vreodata bani.

 

Pacat de Mihai Viteazul si Oglinda, ca in rest a turnat numai miezerii de propaganda comunista, auzi si tu pe ce fuete el 10 episoade, sa arate "mitul ilegalistului comunist". Mori in natia ma-ti de sclerozat, acuma esti mare domn, fost senator al Romaniei democrate, dar ai uitat cand turnai filme cu lupta de clasa, clasa muncitoare, burgheji, reactionari.

 

PS: dreaq cine se mai uita la filme cu asta

Azzidutza19.05.2009 06:01

Am vazut aseara "Ingeri si demoni" ; foarte tare filmul,desi mi-a zis o colega ca ar fi mult mai buna cartea. acum ramane la alegerea fiecaruia; oricum,fie carte sau film, merita timpul investit.

strezahuzum26.05.2009 09:28

Hai mon cher, ca nu-i Nicolaescu chiar asa de rau. A facut omul si propaganda comunista, ai cumva impresia ca pe vremea impuscatului facea careva filme asa cum il taia capul ?

 

Pe mine m-a dezamagit Sergiu cu "Supravietuitorul", care a fost OK pe alocuri, dar ce ... au cautat alde Loredana ( canta vreo jumate de ora fara rost ) sau vaca aia siliconata de Lazariuc ( chiar trebuia sa se dezbrace careva in film ) ? Ce dracu, aia care ne uitam vrem sa-l vedem pe comisar, nu cine stie ce curve de doi bani. Alea sa se dezbrace prin reviste, nu sa .... bata la cap ca-s actrite.

Bodanel26.05.2009 11:07

SUpravietuitorul mi s-a parut un film de toata kk.

Melku26.05.2009 11:10

He`s not that into you

 

Film de gagici, "comedie romantica", Ben Stiller, Jennifer Aniston, Scarlett Johannson. Nu e rau. :))

godsaveultras29.05.2009 08:57

e cam vechi,din 2005,dar merita vazut Two For The Money

I.N.Money29.05.2009 09:18

A vazut careva "The Man from Earth" ? ( http://www.imdb.com/title/tt0756683/ ) . E o capodopera cinematografica , dar care a starnit numeroase controverse .

valentin2day29.05.2009 09:26
A vazut careva "The Man from Earth" ? ( http://www.imdb.com/title/tt0756683/ ) . E o capodopera cinematografica , dar care a starnit numeroase controverse .

 

Da, l-am vazut, dar sincer mi s-a parut cam plictisitor. Ideea e originala dar au cam fortat-o (ma refer la faza cu Iisus). In schimb pentru un film mai low-buget a avut actori ok.

Per total recomand pentru idee.

redondo29.05.2009 09:46
A vazut careva "The Man from Earth" ? ( http://www.imdb.com/title/tt0756683/ ) . E o capodopera cinematografica , dar care a starnit numeroase controverse .

A fost genial.

vlad29.05.2009 10:51

Am reusit "sa vad " ieri Crank 2. Totul in 10 minute! Mai mult de 5 minute am vazut genericul la film.

Pai filmele cu Vacanta Mare sunt toate "Ben Hur" sau " Titanic" pe langa mascarad asta de film.

 

Nu se poate sa fi atat de prost sa te duci sa dai bani sa-l vezi la cinema. Mai apare si partea 3????

 

Nu mai am timp de filme deloc.Si am ceva filme(DVD) la o calitate extraordinara pe care nu le-am vazut deloc. : Defiance, Crossing Over, Ressurecting The Champ ,Underworld Rise of the Lycans, The Pink Panther 2.....s.a.m.d.

Ronnie30.05.2009 18:58

S-a terminat si Prison Break-ul dupa 80-90 de episoade care au fost foarte captivante. Desi in sezonul 4 au cam tras de par scenariul, per total eu zic ca este unul dintre cele mai bune seriale care s-au facut vreodata. Finalul povestii a fost extraordinar.

«1303132333489»