FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1293031323389»
Joga Bonito25.03.2009 23:22

Mda, am gasit in sfarsit un film independent pe care il cautam de ceva saptamani si de la care am primit referinte foarte bune. Long live prietenii nostri sarbi care au inventat torrentul ala.

 

http://www.demonoid.com/files/details/1846678/6201776/

 

Pagina imdb: http://www.imdb.com/title/tt0418586/

axl31.03.2009 10:09

Yes Man - O comedie oarecum simpatica, in care Rhys Darby face un rol foarte bun, eu il stiu, voi nu-l stiti.

 

Transporter III - Nu atat de prost pe cat m-as fi asteptat. Nu inteleg, dar poate ma insel, ce-i cu obsesia asta pentru "I wanna be your dog", e cel putin al patrulea film al lui Jason Statham in care melodia asta e pe coloana sonora. Si jocul lui Statham incepe sa fie execrabil. Si Luc Besson ar face bine sa se-apuce de lucruri serioase.

vlad31.03.2009 12:32

@Joga

 

Nu o sa inteleg niciodata de ce pui linkurile alea catre torrentul ala....

 

Daca vrei sa faci ceva mai eficace,pune trackerul ala pe care l-ai dat tu jos! :)

 

Ma gandeam sa pun si eu trackerele la filemele pe care le dau eu jos de pe torrente romanesti,dar ma rupeti in 4! :tomato:

 

InkHeart - Film usor, B. Frasier este omul potrivit pentru filmele astea.

 

Trebuie sa asteptam toamna pentru filme bune. Sa fie mai apropiate de Globul de Aur si Oscar 2010. Dar daca iar ne imprastie astia cu Lapte (Milk) mai bine ma uit la scamatorii cu Harry Poker si siropoase cu Amurg.

Ronnie31.03.2009 13:03

Extreme Movie - intra in categoria sex, 16 ani, liceu.

 

Joga Bonito31.03.2009 17:53
@Joga

 

Nu o sa inteleg niciodata de ce pui linkurile alea catre torrentul ala....

 

Daca vrei sa faci ceva mai eficace,pune trackerul ala pe care l-ai dat tu jos! :)

 

Ti-am zis ca nu folosesc trackere private, fiindca sunt jalnice. Pe mininova, demonoid, thepiratebay, totul e free si download-ul e la liber. Pur si simplu un click pe Download this torrent si apoi open with u-torrent sau ce program de downlodat folositi, si in 2s incepe downloadul.

Ma doare fix in cot de trackerurile alea.

 

Cat despre ultimul film, poate nu am fost prea precis, alipesc acuma torrentul.

 

LE: pl, cica nu avem persmisiunea sa uplodam genul asta de fisiere. :O

Joga Bonito31.03.2009 18:20
Extreme Movie - intra in categoria sex, 16 ani, liceu.

 

Ala-i film sau caricatura, mai Ronnie? ( intrebare retorica )

 

 

Gone Baby Gone (2007) ( ecranizare dupa romanul lui Dennise Lehane, film regizat de Ben Aflleck. are aproape 8 pe imdb, film de actiune foarte reusit. )

 

DvDrip: http://www.mininova.org/tor/1128891

 

imdb: http://www.imdb.com/title/tt0452623/

 

sub: http://subtitrari.regielive.ro/gone_baby_gone-7922.html ( aia cu 29 de voturi, e perfect sincronizata cu FXG )

 

 

Cidade de Deus (2002) ( in caz ca inca nu l-a vazut toata lumea, film exceptional)

 

imdb: http://www.imdb.com/title/tt0317248/

 

sub: http://subtitrari.regielive.ro/cidade_de_deus-666.html

 

DvDrip: http://www.mininova.org/tor/829084

 

 

The Jane Austen Book Club (2007)

 

imdb: http://www.imdb.com/title/tt0866437/

 

DvDrip: http://www.mininova.org/tor/1494560

 

sub: http://subtitrari.regielive.ro/the_jane_au..._club-8145.html (ultima e sincronizata cu KLAXXON)

 

The Splinter (2008) ( horror bun aparut acum 24 de ore...)

 

imdb: http://www.imdb.com/title/tt1031280/

 

DvDrip: http://www.mininova.org/tor/2435267

 

sub: patience...

axl31.03.2009 18:25

Ba da' agasant mai esti cu toate linkurile alea.

Ronnie31.03.2009 18:25

Genu' de film americanesc prostesc cu multe tate, buci si sex.

vlad01.04.2009 07:55

A aparut X-Men-Origins-Wolverine pentru pasionatii lui X-Men.

 

Varianta Xvid,se vede excelent,pentru cei care nu mai au rabdare sa ajunga la cinema.

 

X-Men.Origins.Wolverine.2009.WORKPRINT.XviD-iAPULA (asta-i varianta pe care o am eu,nu stiu cum sunt celelalte).

 

Marius01.04.2009 08:01
Genu' de film americanesc prostesc cu multe tate, buci si sex.

 

Pai si de ce e prostesc? Pentru ca apar tate si buci?

axl01.04.2009 09:08
A aparut X-Men-Origins-Wolverine pentru pasionatii lui X-Men.

L-am luat adineauri, impreuna cu Perkins 14, care pare simpatic, si Sauna, care pare bestial.

Ronnie01.04.2009 12:06
Pai si de ce e prostesc? Pentru ca apar tate si buci?

Nu. Pentru ca este genu' de film prostesc.

axl01.04.2009 12:23

Sauna - un film finlandez extraordinar. Macabru, lugubru, bizar, tot ce vrei. Imagine foarte buna, filmare foarte buna, actori potriviti. Cel putin tipul care-l joaca pe Eerik face un rol superb. L-am luat sub denumirea de Filth dar pe imdb apare Sauna. Recomand de trei ori.

 

Perkin's 14 - o idee bunicica, filmul e oarecum zombie-ish, dar realizarea lasa de dorit si jocul actorilor e de mahala. Filmat in Romania. In mare, de evitat.

fredysteaua01.04.2009 15:32

a aparut si green street hooligans 2 :) dar subtitrare nu :)

astept subtitrarea ca aia vb o engleza mai aiurea :D

 

 

 

redondo09.04.2009 12:01
a aparut si green street hooligans 2 :) dar subtitrare nu :)

astept subtitrarea ca aia vb o engleza mai aiurea :D

Nu e la fel de bun ca prima parte.

SSK14.04.2009 10:04
Tokyo! e un film pe care vi-l recomand cu incredere. In special celor care prefera filmele mai neconventionale.
zloty14.04.2009 11:35

Dead snow - film norvegian cu zombi nazisti dar care exagereaza cu sangele

Ronnie16.04.2009 20:45

The Uninvited - in sfarsit un film bun dupa mult timp de seceta. Este horror!

Fast and Furious 4 - nu se compara cu Tokyo Drift, dar este reusit.

Anacondas The Hunt for the blood - incepe bine, dar devine prea SF in final.

Marley and Me - pentru domnisoare...

Azzido20.04.2009 19:15
maye20.04.2009 19:24

Ai dreptate Azzido RocknRolla e un S-U-P-E-R FILM! ;)

Azzidutza20.04.2009 21:01

Eastern Promises - mafie ruseasca,interese,scene destul de violente- un film bun in opinia mea

Ronnie21.04.2009 19:38

Derailed - un film de nota 10!

Joga Bonito22.04.2009 12:41
Derailed - un film de nota 10!

poate de 6,5 :)

 

 

Au aparut dvdrip:

- The Burning Plain (2008) - drama cu Charlise Theron si Kim Basinger - film reusit.

- What Doesn't Kill You (2008) - actiune cu Etah Hawk - film decent.

 

si a mai aparut dvdrip FXG - The Curios Case of Benjamin Franklin

zloty22.04.2009 13:23

Cidade dos Homens (city of men) - brazilian din 07 - bun film

http://www.imdb.com/title/tt0870090/

SSK24.04.2009 14:09
Seven Pounds, nu vi-l recomand deloc. Joc slab al lui Will Smith, scenariu incalcit si cam tras de par...2 ore din viata pierdute aiurea.
«1293031323389»