FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1141516171889»
axl01.12.2008 00:37

Quarantine - Urasc filmele trase in genul Blair Witch Project. Asta a fost asa si-asa, sau poate imi facusem eu sperante prea mari. Antrenant, mi-a dat fiori, sfarsitul foarte bun din punt de vedere al suspansului. Joc actoricesc stupid pe alocuri.

 

Madagascar 2 - N-am prea ras, dar n-am prea ras nici la primul. Noroc cu pinguinii aia care chiar sunt simpatici, altfel l-as fi intrerupt.

redondo01.12.2008 00:42
The Man From Earth - e un film foarte bun si il recomand tuturor celor pe care ii intereseaza psihologia, SF-ul, stiintele chiar si religia.

 

E greu sa incadrezi acest film la un gen anume.

E drama, e SF, e psihologic.

E foarte interesant!

Acum l-am vazut.Multumesc pentru recomandare.Senzational filmul.

RaMs3s01.12.2008 14:42

A 13 fantoma ( horror) a vazut cineva?

super tare filmu....

frunji01.12.2008 15:29
A 13 fantoma ( horror) a vazut cineva?

super tare filmu....

Da ...de mult..

Va recomand sa vedeti TRANSPOTER 3 :steag_sah_mic: (tocmai ce a aparut)

vlad7501.12.2008 15:32

Incerc acum "Eagle Eye" -

Sper sa nu-mi pierd timpul.Am vazut ca a aparut si Transporter 3 (Dar astept versiunea cea mai buna,evident si DVD)

Slabute filme iarna asta.

Al 2-lea James Bond al lui Daniel Craig sub primul facut de el!

Ce mi-a placut anul acesta : Taken (un film usor cu Liam Neeson) si Felon(un film cu viata din inchisorile SUA)

axl01.12.2008 15:38

Am vazut si eu Taken, bunicel. Urmeaza sa vad si Felon, l-am tras aseara.

Joga Bonito01.12.2008 17:01

Wanted, un film de actiune interesant, atrage mai ales prin finalul sau imprevizibil si distributia de exceptie. (A. Jolie, J. McAvoy, Morgan Freeman)

 

Cronicile din Narnia: Printul Caspian - Foarte reusit, il recomand celor pasionati de filmele fantasy.

 

HellBoy 2: The Golden Army, The Incredibile Hulk, Iron Man - Trei filme foarte asemanatoare, regie proasta, efecte speciale din abundenta, screenplay derutant.

 

The Mummy 3: The Tomb of The Dragon Emperor (2008) - Film slab, un simulacru de actiune si comedie. Atrage putin prin efectele speciale mai realistice.

 

The Forbiden Kingdoom - cu 1% mai atragator decat cel de deasupra.

 

The Scorpion King 2: Ascensiunea unui razboinic - O porcarie, de evitat.

 

21 - Un film original. Mi-a placut foarte mult.

 

Recomand de asemenea The Invisible (2007) si X Files: I Want to Believe. Captivante si bine realizate.

vlad7501.12.2008 18:47

Mi-am pierdut timpul cu "Eagle Eye". Dar gusturile nu se discuta.

@Axl,

Sper sa-ti placa "Felon". Si cred ca-ti va placea...Sper

ZapataAndrei02.12.2008 09:40

Uite aici cel Mai tare Film Horror Casa diavolului 2

 

axl03.12.2008 21:44

Oricat de mult m-ar atrage ideea unui card de scolarite cu palariute zburatacind entuziaste prin Piata Trafalgar, St. Trinian's ramane un film de tot rahatul. De evitat.

cristian01403.12.2008 21:53

Transporter 3 a zis careva ?

Un film, dupa parerea mea, reusit, desi scenele de bataie au fost exagerat de exagerete, asa cum au fost si secventele in care eroul principal, Jason nu mai stiu cum, intra practic cu masina in tren. :))

Nici Chuck Norris nu reusea asta.

redondo03.12.2008 22:52

ca-PAX din 2001 cu Kevin Spacey si Jeff Bridges pentru cei care prefera SF dar si psihologia. Foarte bun..

Adrian03.12.2008 23:45

Daca vreti sa radeti va recomand "The Love Guru" cu Mike Myers.

axl03.12.2008 23:47
Felon, intradevar foarte bun. Un Val Kilmer de nerecunoscut dar care se-nfinge-n rol ca-n branza.
1on04.12.2008 10:19

Ce filme istorice românești, în afarã de cele din lista de mai jos, au mai fost fãcute? Vreau sã le scot pe toate și sã m-apuc sã le vãd.

Neamul ªoimãreștilor (1965), Dacii (1967), Columna (1968), Mihai Viteazul (1970), Frații Jderi (1973), ªtefan cel Mare (1974), Vlad Þepeș (1979), Burebista (1980), Mircea [cel Bãtrân] (1989)

g_funk2804.12.2008 10:26

mirrors :noexpression:

redondo04.12.2008 10:29
Ce filme istorice românești, în afarã de cele din lista de mai jos, au mai fost fãcute? Vreau sã le scot pe toate și sã m-apuc sã le vãd.

Neamul ªoimãreștilor (1965), Dacii (1967), Columna (1968), Mihai Viteazul (1970), Frații Jderi (1973), ªtefan cel Mare (1974), Vlad Þepeș (1979), Burebista (1980), Mircea [cel Bãtrân] (1989)

Horea (1984),Iancu Jianu Zapciul (1980),Iancu Jianu Haiducul (1981),Pintea (1976),Buzdugan cu trei peceti (1977),Cantemir (1975), Intoarcerea lui Voda Lapusneanu (1980), Pentru Patrie (1977), Nemuritorii (1974).

Dar se gasesc greu....cele care se gasesc mai usor sunt cele pe care le-ai enumerat tu.

carminastan04.12.2008 10:36

Alexandru Lapusneanu, Atunci i-am condamnat pe toti la moarte (1971), Burebista, Buzduganul cu trei peceti, Dimitrie Cantemir (1973), Ecaterina Teodoroiu, Intoarcerea lui Voda Lapusneanu, Noi cei din linia intai, Padurea spanzuratilor, nu mai stiu. sunt o gramada din alea cu primul si al doilea razboi mondial.

axl04.12.2008 10:40
Triunghiul mortii. Daca Spielberg avea trei frati, Doamne si toti trei (Saveing Private Ryan), Nicolaescu s-a gandit el sa fac-un film cu 7 frati. Si toti 7.
bodanelu04.12.2008 11:21

1on cauta-ma pe YM ca am vreo 190 GB doar de filme romanesti. Am gasit un mega pack pe un site si le-am downloadat :D

redondo04.12.2008 11:44
1on cauta-ma pe YM ca am vreo 190 GB doar de filme romanesti. Am gasit un mega pack pe un site si le-am downloadat :D

Ce torrent este YM?

vlad7504.12.2008 12:18
Ce torrent este YM?

@REDONDO,REDONDO........ :nono:

este un torrent de la Yahoo ,of,of ...mai,mai.

Pentru "la misto" este alt topic!

Mama ma-sii de tehica..."kakaia tehnika!"

 

Aceasta replica poate fi trecuta cu "succesuri" la "Perle pe messenger"

redondo04.12.2008 12:28
@REDONDO,REDONDO........ :nono:

este un torrent de la Yahoo ,of,of ...mai,mai.

Pentru "la misto" este alt topic!

Mama ma-sii de tehica..."kakaia tehnika!"

 

Aceasta replica poate fi trecuta cu "succesuri" la "Perle pe messenger"

Nu ma pricep asa de bine la calculatoare...eu downloadez de pe torrentz si nu gasesc mereu tot. Acum imi dau seama cand citesc mai bine la ce s-a referit.

Mistocareala nu mi se potriveste,dupa cate vad mai degraba tu ma iei la misto.

axl04.12.2008 12:29
mai degraba tu ma iei la misto.

Amical, Redondo, amical.

 

vlad7504.12.2008 13:11
Mistocareala nu mi se potriveste,dupa cate vad mai degraba tu ma iei la misto.

Nu te iau dragule la misto. Chiar mi-ai fost simpatic cu naivitatea ta.

«1141516171889»