FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«1151617181989»
redondo04.12.2008 13:19
Nu te iau dragule la misto. Chiar mi-ai fost simpatic cu naivitatea ta.

Daca nu te pricepi prea bine intr-un domeniu,nu inseamna a fi naiv.In fine...

vlad7504.12.2008 14:04
Daca nu te pricepi prea bine intr-un domeniu,nu inseamna a fi naiv.In fine...

Pentru ca suntem offtopic iti spun pt ultima data,

Nu am zis ignoranta ci naivitate. Sunt 2 lucruri total diferite!

Hai sa revenim la subiectul topicului. Bafta!

axl05.12.2008 06:43

JAWS, care e o capodopera. Cred ca e cel mai bine structurat film al lui Spielberg.

 

Harold. Timp pierdut pe care n-o sa-l recuperez niciodata. Nu stiu de ce se baga Cuba in prostioare din astea. Am zambit de 2 ori, si-o data amar.

razvan_stelist200705.12.2008 23:06

stie cineva sa-mi spuna si mie niste filme despre suporteri,inafara de green street hooligans care l-am vazut si vi-l recomand tuturor.

1on05.12.2008 23:32
JAWS, care e o capodopera. Cred ca e cel mai bine structurat film al lui Spielberg.

 

Pe ãsta l-am vãzut acum mulți ani, posibil nici sã nu fi fost la școalã pe atunci. Ca și Pãsãrile.

axl05.12.2008 23:54
Jaws e din '75. Pasarile e mult mai vechi.
axl06.12.2008 23:09
WALL-E, sau cum Pixar poate spune foarte multe in putine cuvinte. O animatie foarte reusita.
Azzido07.12.2008 10:59

The Untouchables

 

 

Primal Fear

 

 

ambele merita vazute

puyol07.12.2008 12:10

Pussy,pussy.**** the pussy.porn.pack.DvDRip.XviD-metalik

redondo07.12.2008 12:18

Shawshank Redemption - 1994 e foarte bun.

"Pasarile" e din 1963 si e regizat de Hitchcock

frunji07.12.2008 14:38
stie cineva sa-mi spuna si mie niste filme despre suporteri,inafara de green street hooligans care l-am vazut si vi-l recomand tuturor.

Football Factory ,Rise of footsoldier si in curand va aparea si Cass :steag_sah_mic:

vlad7507.12.2008 15:07

Shawshank Redemption - 1994 e foarte bun.

"Pasarile" e din 1963 si e regizat de Hitchcock

"Inchisoare ingerilor" -este un film extraordinar. Cred ca l-am vazut de zeci de ori si nu mai satur de acest film.

"Pasarile"- imi provoca frisoane acum 20 de ani. Prima oara l-am vazut la mare ,la gradina in Eforie Nord. Cat de speriat eram.

redondo07.12.2008 15:59

"Inchisoare ingerilor" -este un film extraordinar. Cred ca l-am vazut de zeci de ori si nu mai satur de acest film.

"Pasarile"- imi provoca frisoane acum 20 de ani. Prima oara l-am vazut la mare ,la gradina in Eforie Nord. Cat de speriat eram.

Acolo l-am vazut si eu prima data. Si tot acolo pe Rocky 2.

Asemanator cu "Jaws" si "The Birds" mai este "The Bees" - 1978.

trance_tactics07.12.2008 16:20

Aseara m-am uitat iar ( pentru a n-a oara ) la LONDON

Un film din 2005 care niciodata nu o sa fie un block buster pentru ca nu foloseste explozii and sh*t like that.

Merita vazut, distributie foarte buna si povestea reusita

axl07.12.2008 21:20

Tropic Thunder - o comedie destul de simpatica.

 

 

@trance, daca e vorba de This is London atunci da, e un film foarte, foarte bun.

trance_tactics07.12.2008 23:54
despre asta e vb, nush daca vb de aceasi treaba
vlad7508.12.2008 06:56

Am vazut aseara Frankestein.

Dar nu cel cu Robert de Niro ,ci cu Jason Stratham.

Lasand gluma la o parte,acest film se numeste Death Race si nu este pe gusturile mele.

Acest film este pentru cei pasonati de jocurile PC si filmele de duzina!

axl08.12.2008 08:56
despre asta e vb, nush daca vb de aceasi treaba

Da, e vorba de filme diferite. L-am vazut si pe asta, are dialoguri bune. De fapt uite tocmai acum mi-am dat seama, celalalt se numeste This is England.

 

@Vlad

Jason Statham se pare ca e noul Bruce Willis, numai ca noul Bruce Willis face numai filme de duzina. S-au dus vremurile "Lock, stock...", "Snatch", "The Transporter 1", ultimul fiind intradevar foarte bun pentru un film de actiune.

Are o poveste interesanta Statham, se pare ca Guy Richie l-a descoperit la un colt de strada din Londra, vanzand lucruri furate, si s-a hotarat sa-l distribuie in "Lock, stock...", care chiar asa incepe. Imi pare ca-i un actor talentat, sper sa-si faca monetarul cu filmele astea de actiune si-apoi sa revina la ceva mai serios.

Recoba08.12.2008 13:23

@axl

This is England e genial filmul l-am vazut de 2 ori , cat despre jason io zic ca in Crank si Snatch a fost de senzatie.

frunji13.12.2008 21:04

A aparut in sfarsit CASS (un nou film cu huligani ).Acest film este bazat pe o poveste reala! :steag_sah_mic:

Steaua&West Ham= fular-campionii

Catalyn0717.12.2008 22:14

7 Pounds.... este pur si simplu " speechless "

 

m-a marcat acest film...

inca o data nota 10 + pt Will

korynna17.12.2008 22:46

Am inteles ca a aparut CASS: "the best football hooligan movie for 20 years", "the football factory meets this is england"! Daca il gasiti pe torrents dati-mi si mie adresa.

Joga Bonito17.12.2008 22:51

Azi am vizionat Babylon A.D. Film vizionar si bine structurat cu efecte speciale omenesti.

 

LE: CASS exista pe torrente doar in variante filmate. Iti recomanda sa mai astepti 2 sapt sa apara si varianta DVD-Rip.

 

Din ce am citit eu pe imdb, nu m-a impresionat....

redondo17.12.2008 23:06

Astept sa apara "The Day The Earth Stood Still" in varianta dvd-rip.

Marius17.12.2008 23:10
Astept sa apara "The Day The Earth Stood Still" in varianta dvd-rip.

 

Panarama de film... pacat de actori...

«1151617181989»