FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«191011121389»
Azzido20.06.2008 14:23

am vazut aseara "In the Valley of Elah"

bun filmul.

merita vazut.

 

CLICK

frunji20.06.2008 22:49
The Bucket List, lista cu ''lucruri de facut'' de catre doi bolnavi de cancer in faza terminala. Mi-a placut.

 

Cloverfield, e un SF ciudatel filmat in intregime cu o camera digitala, pune accent pe reactiile personajelor si nu pe efecte speciale. Ce mi-a placut la el e ca nu-i cu happy-end :)

Am terminat de vazut acum cateva momente filmul The Bucket List... m-a impresionat nespus de mult ...La acest film am plans cum nu am mai plans niciodata privind la un film ... ce sa spun e genial mai ales finalul ....

Multumesc pt recomandare :kisstogether:

SSK21.06.2008 12:48

In aceeasi nota, daca tot vrei sa plangi, iti recomand My life without me.

AdiM22.06.2008 17:05

The Kite Runner - drama unui om nascut in Afghanistan.... nu mi s-a parut a fi o mare realizare cinematografica.

 

Unul din filmele mele favorite, Umberto D. E din 1952, asa ca amatorii de efecte speciale si-ar pierde timpu cu el. Daca vreti un rezumat... http://www.imdb.com/title/tt0045274/plotsummary

bubutza26.06.2008 10:17

Traveler , Journeyman , Heroes , Lost , Vestitul Prison Break, Kyle XY si ar mai fi cateva pentru pasionatii de seriale.

 

LE: Dexter .. f tare serialul

alexynho26.06.2008 12:55

@bubutza

 

Supernatural mi se pare cel mai tare serial... bn.. parere proprie si personala :blush:

bubutza26.06.2008 15:07

da ... il uitasem.... abia astept sera a 4-a .... ce replici are pe el Dean

alex_lef27.06.2008 20:47

ma bag si eu in seama :) am vazut recent This is England si American History X ambele avand cam acelasi subiect, oricum sunt excelente din punctul meu de vedere. Am luat si A Clockwork Orange (1971!) pare f interesant dar ma feresc sa il recomand :)

stelistu_629.06.2008 11:10

Street Kings - excelent filmul 10/10

Adi Tanas29.06.2008 18:17
Street Kings - excelent filmul 10/10

ai mare dreptate,deasemenea mi-au placut din filmele mai recente; Wanted,The Incredible Hulk,The Chronicles of Narnia: Prince Caspian & The Forbidden Kingdom.

Marius29.06.2008 18:23
Cruel Intentions 3 - super :)
elika29.06.2008 18:28

P.S.I.Love.You printre cele mai frumoase filme :kisstogether:

axl29.06.2008 18:52
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

L-am vazut eu aseara, mi s-a parut rahat. Parca primul a fost mult mai bun.

axl30.06.2008 00:05

CJ7 - O ora si ceva de care-mi pare rau. Puteam sa fac niste genoflexiuni sau niste sudoku in loc sa ma uit la filmul asta.

 

Piratii din Caraibe 3 - Nu la fel de bun ca primul, nici la fel de prost ca al doilea. Sper sa nu mai existe un al patrulea.

vlad7530.06.2008 04:10

Vantage point,The other boleyn girl si pentru iubitorii de parodii : Superhero movie,marca Leslie Nielsen

SSK30.06.2008 13:27
Cruel Intentions 3 - super :)

 

Marius, 3-ul a fost de departe cel mai prost. 1 a fost decent, pe 2 l-au salvat tipele. Da' 3-ul...

Joga Bonito30.06.2008 13:35
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

L-am vazut eu aseara, mi s-a parut rahat. Parca primul a fost mult mai bun.

 

asteapta varianta dvdrip-axxo. intotdeauna cand vezi filmele tip cam, ai o senzatie de rahat.

Marius30.06.2008 15:27
Cruel Intentions 3 - super :)

 

Marius, 3-ul a fost de departe cel mai prost. 1 a fost decent, pe 2 l-au salvat tipele. Da' 3-ul...

 

Si 3-ul tot tipele l-au salvat :)

 

era singurul care nu-l vazusem... si nu m-a dezamagit :)

axl01.07.2008 12:11
Minority Report - Unul dintre cele mai bune s.f.-uri pe care le-am vazut. Bine, revazut.
AdrianUltras2502.07.2008 06:05

Stark Raving Mad...ala o fost tare ma.

Unul dintre cele mai tari even!

axl03.07.2008 18:44
The Incredible Hulk - Nu stiu ce l-a apucat pe Edward Norton, de care-mi place mult ca actor, sa se bage in chestia asta. Filmul e de vara, simpaticut, efecte bunicele. La sfarsit se lasa impresia unei combinatii cu Iron Man(Anthony Stark), ceea ce ar fi chiar culmea. Ar insemna ca urmeaza The League of Extraordinary Gentlemen 2, cu The Hulk, Iron Man, Spider Man si cei 4 fantastici reloaded. A, si Indiana Jones la varsta de 150 de ani.
se7en08.07.2008 00:18

Hancock - pe alocuri destul de amuzant, dar scenariul nu e cine stie ce. Will Smith se ridica insa la asteptari, ca de obicei.

 

 

Azzido08.07.2008 05:47

La vita e bella (nu, nu este un film despre vite :laugh: )

http://www.youtube.com/watch?v=NBfjzzAVjWo

vlad7508.07.2008 06:53
La vita e bella (nu, nu este un film despre vite :laugh: )

http://www.youtube.com/watch?v=NBfjzzAVjWo

 

 

 

Misto joaca Roberto Benigni rolul vitelei frumoase!

cRiss4Steaua13.07.2008 21:36

ce spuneti de PRISON BREAK ? De 3 zile ma uit la el, e superb :yeahh:

«191011121389»