The Bucket List, lista cu ''lucruri de facut'' de catre doi bolnavi de cancer in faza terminala. Mi-a placut.
Cloverfield, e un SF ciudatel filmat in intregime cu o camera digitala, pune accent pe reactiile personajelor si nu pe efecte speciale. Ce mi-a placut la el e ca nu-i cu happy-end
Am terminat de vazut acum cateva momente filmul The Bucket List... m-a impresionat nespus de mult ...La acest film am plans cum nu am mai plans niciodata privind la un film ... ce sa spun e genial mai ales finalul ....
Multumesc pt recomandare ![]()
In aceeasi nota, daca tot vrei sa plangi, iti recomand My life without me.
The Kite Runner - drama unui om nascut in Afghanistan.... nu mi s-a parut a fi o mare realizare cinematografica.
Unul din filmele mele favorite, Umberto D. E din 1952, asa ca amatorii de efecte speciale si-ar pierde timpu cu el. Daca vreti un rezumat... http://www.imdb.com/title/tt0045274/plotsummary
Traveler , Journeyman , Heroes , Lost , Vestitul Prison Break, Kyle XY si ar mai fi cateva pentru pasionatii de seriale.
LE: Dexter .. f tare serialul
@bubutza
Supernatural mi se pare cel mai tare serial... bn.. parere proprie si personala ![]()
da ... il uitasem.... abia astept sera a 4-a .... ce replici are pe el Dean
ma bag si eu in seama
am vazut recent This is England si American History X ambele avand cam acelasi subiect, oricum sunt excelente din punctul meu de vedere. Am luat si A Clockwork Orange (1971!) pare f interesant dar ma feresc sa il recomand ![]()
Street Kings - excelent filmul 10/10
Street Kings - excelent filmul 10/10
ai mare dreptate,deasemenea mi-au placut din filmele mai recente; Wanted,The Incredible Hulk,The Chronicles of Narnia: Prince Caspian & The Forbidden Kingdom.
P.S.I.Love.You printre cele mai frumoase filme ![]()
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
L-am vazut eu aseara, mi s-a parut rahat. Parca primul a fost mult mai bun.
CJ7 - O ora si ceva de care-mi pare rau. Puteam sa fac niste genoflexiuni sau niste sudoku in loc sa ma uit la filmul asta.
Piratii din Caraibe 3 - Nu la fel de bun ca primul, nici la fel de prost ca al doilea. Sper sa nu mai existe un al patrulea.
Vantage point,The other boleyn girl si pentru iubitorii de parodii : Superhero movie,marca Leslie Nielsen
Cruel Intentions 3 - super![]()
Marius, 3-ul a fost de departe cel mai prost. 1 a fost decent, pe 2 l-au salvat tipele. Da' 3-ul...
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianL-am vazut eu aseara, mi s-a parut rahat. Parca primul a fost mult mai bun.
asteapta varianta dvdrip-axxo. intotdeauna cand vezi filmele tip cam, ai o senzatie de rahat.
Cruel Intentions 3 - super![]()
Marius, 3-ul a fost de departe cel mai prost. 1 a fost decent, pe 2 l-au salvat tipele. Da' 3-ul...
Si 3-ul tot tipele l-au salvat ![]()
era singurul care nu-l vazusem... si nu m-a dezamagit ![]()
Stark Raving Mad...ala o fost tare ma.
Unul dintre cele mai tari even!
Hancock - pe alocuri destul de amuzant, dar scenariul nu e cine stie ce. Will Smith se ridica insa la asteptari, ca de obicei.
La vita e bella (nu, nu este un film despre vite :laugh: )
La vita e bella (nu, nu este un film despre vite :laugh: )
Misto joaca Roberto Benigni rolul vitelei frumoase!
ce spuneti de PRISON BREAK ? De 3 zile ma uit la el, e superb ![]()