FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filme

«18910111289»
bodanelu22.04.2008 07:37

We own the night. Foarte bun filmul! il recomand.

bodanelu23.04.2008 12:27

o parodie foarte naspa: Meet the spartans.

c.ronaldo1702.05.2008 19:54

Click, o comedie de nota 10 cu Adam Sandler. De mult nu am mai ras cum am ras la filmul asta.

se7en03.05.2008 11:33

Street Kings, cu Keanu Reeves, Forest Whitaker si Chris Evans, tare de tot.

fadi-ViP03.05.2008 15:09

The godfather cel mai șmecher film !!

 

chiar e foarte tare filmul !!

Recoba06.05.2008 23:22

nu jtiu daca l a mai recomandat cineva...dar Last King Of Scotland este efectiv o bijuterie .Sta excelent la toate capitolele...poveste ...interpretare... decor...Forrest Whitaker face un rol mare de tot va recomand cu caldura filmul...sincer am ramas impresionat..si mai ales ca e facut dupa caz real

se7en24.05.2008 08:12

3500331354ac482eaaqq7.jpg

 

 

unul dintre cele mai bune seriale la momentul actual, iar lui Hugh Laurie i se potriveste ca o manusa rolul principal. mai este cineva care il urmareste? a ajuns la al 4-lea sezon.

 

il puteti vedea pe AXN lunea, miercurea si vinerea (+duminica in reluare toate 3 episoade) de la ora 21.

 

 

:beer2:

MoWeed24.05.2008 08:59

Eu unul ma uit.

Imi place cum se comporta personajul House cu pacientii :thumbup:

axl24.05.2008 10:40

Daca e vorba de Dr. House, imi pare ca-l dau si pe Romania1, se uita mimoza mea la el si-i place. Cred ca o sa vad si eu cateva episoade, poate ma prinde.

makaan24.05.2008 12:34

"Rise of the foot soldier" film englezesc despre gangsterii lor - mult sange,nu e pentru femei

 

Aaaa...si cel mai tare show de divertisment al tuturor timpurilor (parerea mea): Strutter :worthy: . A fost difuzat si pe MTV, nu stiu daca inca mai este.

Gasiti cele 2 sezoane pe torrente oricum,daca nu reusiti pe odc

AdiM24.05.2008 16:56

The Bank Job - un film relaxant, m-a tinut atent aproape doo ore.

 

 

Zwartboek (Black Book) - mi-a placut mult, chiar merita vazut.

SSK24.05.2008 17:10

DR House este un serial foarte, foarte tare. Evident, l-am reperat la TVR si l-am vazut pe tot pe net. Acum insa se pare ca va trebui sa astept pana in septembrie... Hugh Laurie joaca demential!

 

Doua filme foarte bune, vazute in ultimul timp pe care le recomand cu incredere:

 

The usual suspects - un clasic care nu trebuie ratat. Suspans pana in ultimul moment.

 

Deja Vu cu Denzel Washington, un SF ingenios pe o tema filozofica, cu potential, il strica anumite clisee si happy-end-ul, dar altfel merita.

SSK25.05.2008 02:39

Si de asemenea, The Straight story, pentru cine are rabdare sa urmareasca o calatorie de 100 de minute, plina de tâlc și semnificații.

Marius25.05.2008 02:54
It's All Gone Pete Tong - Un film excelent, cu cea mai buna definire a dependentei de droguri din toate timpurile!
c.ronaldo1725.05.2008 06:13
21, o drama excelenta cu un tanar matematician talentat.
AdiM25.05.2008 08:47

The Bucket List, lista cu ''lucruri de facut'' de catre doi bolnavi de cancer in faza terminala. Mi-a placut.

 

Cloverfield, e un SF ciudatel filmat in intregime cu o camera digitala, pune accent pe reactiile personajelor si nu pe efecte speciale. Ce mi-a placut la el e ca nu-i cu happy-end :)

axl05.06.2008 08:39

De 12 ore ma uit in continuu la Lost, seria 3. Va rog, opriti-ma.

vlad7505.06.2008 09:51
De 12 ore ma uit in continuu la Lost, seria 3. Va rog, opriti-ma.

Pune ma mana pe el!!!! l-a prins cineva?????Opriti-l pe Axl!!!!

puyol05.06.2008 10:35

am o rugaminte,nu o luati in nume de rau. Cei care faceti recomandari de filme sa ne spuneti si nou un mic rezumat asa,cateva cuvinte despre film,unu sau doua randuri..

 

asa.. recomand cu caldura knocked up (un pic insarcinata). Despre una care ramane insarcinata dupa o aventura de-o noapte,tipul e un canadian care traieste in casa cu alti nebuni, mai tot timpu umbla sparti.. un umor destul de junky ca sa spun asa,dar eu unul am ras cu lacrimi.

si tin minte o faza incredibil de tare: "pai eu m-am basit pe perna lui X,el s-a basit pe perna lui Y crezand ca e perna mea si uite asa am facut toti conjunctivita".. ceva de genu asta e umorul din film.. incredibil de tare :)

 

doar in deplasarile cu membrii de la peluze am mai ras asa :)))

SSK19.06.2008 16:59

Hard candy - un thriller psihologic foarte reusit.

 

Atonement nu mi s-a parut chiar tare, desi per total a fost bun. Un film cu mult potential, din care n-a iesit tot ce putea iesi. Merita totusi vazut, pentru a mai scapa de tiparul filmelor hollywoodiene.

 

It's all gone, Pete Tong merita vazut, in special de adeptii clubbingului :) Un film despre excese si despre puterea de a le depasi.

SSK19.06.2008 17:04

A, uitasem! Elephant, de Gus van Sant, un colaj interesant, pe tema masacrelor din liceele americane. O actiune obisnuita la care tocmai asta te va frapa: cu cata obsinuinta comit niste copii astfel de orori.

Recoba19.06.2008 17:29

am fost la procinema sa vad incredibilul hulk mai mult de curiozitatea de a-l vedea din nou pe Edward Norton , si ami ales sa vad daca poate tine rolul.Eh ca deobicei el impresioneaza, efectele speciale sunt de vis , una peste alta e un film bun care merita vazut .

Marius19.06.2008 22:07
It's all gone, Pete Tong merita vazut, in special de adeptii clubbingului :) Un film despre excese si despre puterea de a le depasi.

 

Asta e un film GENIAL!

 

unul din putinele filme despre care pot spune ca am invatat ceva din el.

frunji20.06.2008 12:43

Return.To.House.On.Haunted.Hil

Un film Bunicel :steag_sah_mic:

cristian01420.06.2008 12:54

Kung Fu Panda, un film dragut, pentru pasionatii de animatii 3d.

«18910111289»