FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Cupa Romaniei - editia 2006/2007

«1234569»
alex_Ra211.10.2006 15:28

meci greu... :lol:

Bogdan4Steaua30.10.2006 11:11

Optimile Cupei Romaniei:

 

Steaua - Apulum Alba Iulia

FC National - FC Caracal

Poli Iasi - Farul Constanta

Pandurii - Dinamo

Rapid - U Craiova

Poli Timisoara - CFR Cluj

U Urziceni - Otelul

UTA - FC Arges

Teoctist30.10.2006 11:19

Toate meciurile :

 

Steaua BUCUREªTI - FC APULUM Unirea ALBA IULIA

 

FC NAÞIONAL - FCM CARACAL

 

Poli IAªI - Farul CONSTANÞA

 

Pandurii TÎRGU-Jiu - FC Dinamo BUCUREªTI

 

RAPID BUCUREªTI - FC U Craiova

 

FC Politehnica TIMIªOARA - CFR Cluj

 

Unirea Urziceni - OÞELUL GALAÞI

 

UTA Arad - FC ARGEª

 

Jocurile sunt programate sã aibã loc în sistem eliminatoriu, într-o singurã mansã, pe teren neutru, în zilele de 7 si 8 noiembrie 2006, cu începere de la ora 13.00 (cu exceptia jocurilor care vor fi televizate). Programul jocurilor (data, ora, localitatea si stadionul) se stabileste de Comitetul de Urgentã al FRF în functie de calendarul competitional al Ligii I si se va comunica la data de 01.11.2006.

www.gsp.ro

gone30.10.2006 11:37

E bine. Trebuie sa trecem usor de astia.

Alessandro30.10.2006 12:03

Meci usor...Apulum sunt sub Forex! :)

michael30.10.2006 16:19

Dupa ce trecem de amaratii astia, sper sa picam cu Iasiul si sa-i batem in ambele manse sa le sune apa in cap. Ca prea mult bulan au avut cu noi in ultimii doi-trei ani. Si ca sa nu se mai ratoiasca oligofrenul de Popa la Steaua. Sa se ratoiasca la Dinamo, [................], ca acolo are sanse.

MadFroG30.10.2006 20:04
meci greu... :lol:

Intra-devar :lol: :lol: :lol:

_yang30.10.2006 20:37
Dupa ce trecem de amaratii astia, sper sa picam cu Iasiul si sa-i batem in ambele manse sa le sune apa in cap.

 

N-ar fi mai bine dinam0 si in semifinale Rapid ca in finala o sa jucam cu Timisoara (asta e sigur) si-o sa-i batem la ei acasa!

I.N.Money31.10.2006 14:57

Asta daca nu cumva ne arbitreaza Corpodean.. 8O

_yang07.11.2006 10:28

Si tare mi-e frica ca asa o sa fie...daca nu cerem arbitri straini.

Oricum mai e pana atunci.Intai sa trecem de Apulum.

^Cody15.12.2006 17:16

Na ca s-a dus si Dinamo la vale... acum sa vedem ca dreak facem noi in campionat, 0 - 0 cu oltenii, e nasol tare..

c.ronaldo1716.12.2006 15:56

Cand se fac alegerile pentru faza urmatoare din Cupa?

Ioana1918.12.2006 00:02
Toate meciurile :

 

Steaua BUCUREªTI - FC APULUM Unirea ALBA IULIA  

 

FC NAÞIONAL - FCM CARACAL  

 

............................................

 

Jocurile sunt prog..........................................

www.gsp.ro

 

 

si aici dau de tine ? sa nu zici ca nu esti tu "prietenul meu " de pe stelisti.ro :)))

Fane Berceni26.12.2006 18:01

Eu zic ca Steaua ar trebui sa mai castige si Cupa Romaniei fiindca nu a mai reusit acest obiectiv din sezonul 1998-1999.Acest trofeu ne-ar asigura,pe de o parte,calificarea in cupele europene,iar pe de alta parte ar mai ridica putin moralul suporterilor stelisti.In acest sezon cel mai frumos cadou ar fi sa castigam finala contra Rapidului,asa cum i-am invins si in Supercupa.

 

 

FORZA Steaua!!! MEREU VOM FI CEI MAI BUNI.

mlacatus26.12.2006 21:01

Da, ai dreptate! Parca o finala de cupa pasionanta m-ar tenta dupa atatia ani ! Acum ca si javrele au parasit competitia fara drept de apel Rapid sau Poli ne pot deveni eventuale contracandidate sau adversari in finala. Dar pentru mine si mai frumos ar fi o finala contra UTA-ei cu Laca :P

I.N.Money27.12.2006 11:51

UTA a parasit competitia ! :roll: (0-2 cu Arges-ul lui Dorinel)

mlacatus27.12.2006 12:26

Ops, ce greseala de incepator am facut :roll: . Ai dreptate ! M-am uitat doar mai sus la faza in care erau programate meciurile ultimului tur si nu m-am gandit ca UTA-FC Arges s-a jucat la Tg/Jiu pe 7 noembrie scor 0-2 prin golurile lui Chita si Bazzi. Hm...atunci va trebui sa creada Rapid intr-o noua deziluzie in finala :P

c.ronaldo1727.12.2006 13:06

cand se fac alegerile? pt faza urmatoare?

mlacatus27.12.2006 21:51

nici eu nu stiu , no idea :?: Probabil nu inainte de inceperea returului :!:

Bogdan4Steaua27.12.2006 22:10

Meciurile din sferturi au loc pe 27 respectiv 28 februarie 2007. Tragerea la sorti va avea loc cel mai probabil cu doua saptamani inainte.

mlacatus27.12.2006 22:28

tenx Bogdan :lol: , returul cand incepe exact se stie ?!

_yang29.12.2006 23:17

@mlacatus

 

Chiar daca e o data in acest moment, stai linistit ca n-o sa se respecte...

mlacatus30.12.2006 19:29

pai... si care-i pana la urma ?! :?:

forever_STEAUA09.01.2007 09:39
Cupa României Timişoreana programează pentru această primăvară fazele sferturilor de finală, 28 februarie, semifinalelor, 18 aprilie, şi finala de pe 23 mai.

 

sursa: gsp

Virgil09.01.2007 09:48

Pentru noi,jocul din 28 februarie va fi al treilea disputat in decurs de 6 zile.

 

22.o2 - retur Sevilla

24.02 - meci in campionat cu UTA in TFR

28.02 - meci in Cupa Romaniei

 

Sper ca meciul cu UTA sa se amane,pentru ca mi se pare exagerat sa nu ai decat o zi pauza(pe drumul de intoarcere de la Sevilla)si apoi sa vii sa joci un meci in campionat.

«1234569»