Respect Vali! Un motiv in plus sa-i strig numele pana imi ies plamanii...
Respect Vali! Un motiv in plus sa-i strig numele pana imi ies plamanii...
Vali chiar e stelist dintotdeauna, nu doar de cand a venit la Steaua.
Si e un tip foarte linistit, n-ar fi raspuns fara motiv.
Vali, tu fa-ti treaba la antrenamente, nu da atentie unor idioti.
Ma bucur enorm pentru golul reusit de Vali in aceasta seara. A executat cu sange rece penalty-ul si se vede ca are "stofa". Astept cu nerabdare sa inscrie in poarta spurcatilor.
Astept cu nerabdare sa inscrie in poarta spurcatilor.
Eventual tot din penalty, in minutul 90 la scor egal.
Era nevoie de revenirea lui Badea pentru revitalizarea atacului. Cred ca e solutia optima pentru ofensiva, il vad in tripleta cu Neaga si Zaharia la fiecare meci, la fel ca in cupa. Exclus V. Iacob, sa astepte sa-i vina randul... ![]()
"De ziua mea, îmi doresc ca Sevilla sã câștige a treia oarã consecutiv Cupa UEFA, Slavia Praga sã termine pe locul patru în grupa noastrã și Steaua sã se califice în primãvara europeanã, din Liga Campionilor?, a declarat Badea,
La multi ani, Vali!
Goluri multe si sanatate! ![]()
La multi ani! Multa sanatate, tot ce iti doresti si cat mai multe goluri in tricoul Stelei!
Frumoasa declaratia lui Badea... eu insa mi-as dori sa castigam noi UEFA... bineinteles ca nu se poate dar...
P.S.: chiar daca nu cred ca citeste ce postam noi, ii urez multa sanatate lui Vali Badea!
Badita, ce se intampla cu tine, mai baiatule? Nu mai stii cum sa lovesti mingea, alergi parca exact acolo unde nu e mingea, ce ne facem? Mai ales ca si ceilalti sunt varza si nu mai primesti o pasa ca lumea...
Cred ca te-a blestemat vreo piranda... de cand te-ai batut cu spurcatii de joci ca o cizma.
Badea joaca precum un copil care se teme de minge... parca fuge in directia opusa mingii... ceva se intampla la Steaua in rau si toate "meritele" sunt ale ciobanului!
Nu pot sa zic ca este decat un atacant destul de bun... si este foarte optimist...
FORZA Steaua pana la MOARTE! ![]()
![]()
Da, eu cred ca Vali Badea trebuie bagat pe teren in primul 11, pentru ca este un jucator tehnic si are valoare!
:steag_steaua_ro:
Badea de anul trecut... Badea de anul asta!
Valentin Badea... un jucator foarte bun pentru echipe de pe locurile 6-10 din campionatul Romaniei... idem Marius Croitoru... de data asta chiar stiu ce spun!
Valentin Badea...un jucator foarte bun pentru echipe de pe locurile 6-10 din campionatul Romaniei
Deci e numai bun pentru noi...
Vali Badea este aproape de a semna cu FC Vaslui... un imprumut pana in vara, cu optiune de prelungire pe inca un an!
Prosport.ro
Sper sa fie asa... oricum avem destui atacanti in lot... el chiar ar fi in plus...
Daca pleaca la Vaslui, nu sunt decat doua posibilitati:
- revine la forma care l-a consacrat si atunci va fii readus in lotul Stelei.
- nu-si mai revine si atunci se va pierde in anonimat asa cum a facut-o si Andrei Cristea.
Totul depinde numai de el, de ce caracter puternic este!
bine ca nu a plecat, trebuie s aramana si sa se lupte pentru un post de titular! mai devreme sau mai tarziu mai marii isi vor da seama ca pepe nu e chiar atat de bun, si ca Vali merita sa joace. golul de azi cu uta ii prinde foarte bine, sper sa redevina increzator in fortele proprii.
uite ca o data egoismul lui badita, pentru care recunosc ca l-am injurat de multe ori!, a dat rezultate pozitive: daca il lasa pe habibou azi, era ofsaid si adio golul victoriei!
Am impresia ca Habibou a vrut sa protejeze mingea pentru Badea, constient fiind ca se afla in offside.
Pai in cazul in care Habibou ar fi protejat intradevar mingea de vreun adversar atunci ar fi influentat faza si s-ar fi dat off-side. Am impresia ca francezul s-a napustit spre minge, a realizat sau n-a realizat ca e in off-side si l-a lasat pe Badea sa continue. Tocmai ratase inainte, Vali se afla intr-o pozitie mai buna asa ca a facut bine.
Ma bucur ca a reusit si Badea sa marcheze... Dar totusi, inca nu pot sa imi imaginez aceasta cadere... de la 17 goluri in sezonul trecut, doar 4 in acesta. Daca si-ar reveni, P.Moreno ar fi out.
@alexynho: pai e foarte usor de imaginat, din moment ce n-a prea intrat pe teren!
Sa plece.