FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Valentin Badea

«15678913»
c.ronaldo1728.04.2007 05:39
Mai vorbim noi si de Badea peste cateva etape. I-a cam trecut bulanu'.

Ramane sa vedem ce face pana la sfarsitul campionatului.

 

Fratioare, a trecut o etapa si nu a dat gol si gata e slab?! Nu vezi cate goluri da?

Wally29.04.2007 20:37

Vali a inscris din nou...si-a dat drumul, marcheaza foarte des...dar si rateaza destul de mult...ar trebui sa se concentreze mai mult in fata portii...

CebaLaur30.04.2007 08:53

E slab si cand da gol, dar are un bulan fantastic. Eu o sa termin cu acuzele, ca de omul chiar daca joaca prost da gol. Dar cand i se va termina bulanu' o sa incepeti sa-l criticati voi.

Eu nu il ma critic !

 

P.S.: oricum am inceput sa-l critic din cauza unora care nu vedeau cum joaca si ce fel de goluri da. Mie la inceput mi-a placut, in sensul ca promite, dar il faceti vedeta prea repede si a inceput sa se comporte ca atare, cel putin pe teren!

 

Am mai vazut o comparatie de genul -Vali Badea = Adrian Ilie-. La ce goluri da Badea ACUM = Cl.Raducanu! :roll:

Gata, la ultima nu m-am putut abtine!

c.ronaldo1701.05.2007 11:34

Vali a marcat din nou. De data aceasta el a inscris pentru selectionata Ligii 1, primul, si unicul gol al meciului.

se7en01.05.2007 12:21

Mai mult de 10 goluri in campionat la primul sezon pentru Steaua. Nu-i rau deloc :)

steaua_cris02.05.2007 13:37

Este un jucator foarte bun! Merita sa fie la Steaua! fularsteaua2

weeezer02.05.2007 18:45

Pacat totusi ca face multe gafe, multe greseli la faze destul de simple, preluari sau suturi complet ratate, lufturi... vorbesc la plural pentru ca nu s-a intamplat doar o data. Intr-adevar, a inceput sa-si dea drumul si sa marcheze, dar o face tocmai acum, cand n-avem atacanti... Cand Dica si Thereau sunt rupti, iar Iacob oricum e ca si cum n-ar fi. Toti mijlocasii il joaca pe el.

nskc03.05.2007 22:49

Ati vazut Sevilla - Osasuna... acolo ratari spectaculoase... cel putin in primele 30 minute... nu mai ziceti de atacantii nostri... iar golul lui Fabiano... cum a fost... asemanator cu al lui Badea din meciul cu Otelul... asa ca... nu mai criticati atat... se intampla si la case mai mari....

tudorloredana18.05.2007 01:02

Badea este cel mai bun... parerea mea... imi place cum joaca, si in ultimele meciuri a cam inscris mereu!

GiGiFasT19.05.2007 15:37

Vali Badea un bun exemplu pentru unii de la Steaua! steagsahmic

Prodigy_andrey22.05.2007 04:58

Mie unu mi se pare ca se pierde prea repede...

blindica03.06.2007 12:19

Un fel de Claudiu Raducanu, doar ca nu-mi aduc aminte de un gol din afara careului al acestuia.

Wally03.06.2007 12:56

A inscris din afara careului... cu Farul, cu Rapidul! :P

blindica03.06.2007 14:18

Ma refeream la block notes, cred ca are unul cu Craiova...

Wally03.06.2007 18:37

Nu-mi aduce aminte de golul cu Craiova de care zici...

c.ronaldo1704.06.2007 10:51

Badea nu a dat gol Craiovei. Marcatorii de la meciul Steaua 3-0 Craiova au fost Paraschiv, Oprita si Dica din penalty. In retur a fost 0-0.

Bogdan4Steaua04.06.2007 12:34

Era vorba de Claudiu Raducanu, desi in topic se vorbeste in mod normal despre Vali Badea.

ra2 for ever16.06.2007 14:13
Invata sa scrii. Moderatorii
MurySteaua20.06.2007 12:31

Vali Badea este inca un copil .. insa are calitati .. poate va fi un mare atacant pentru Steaua dar in viitor sa speram .. trebuie sa se mai maturizeze

fansteaua4623.06.2007 19:49

Badea s-a rãsturnat cu mașina lângã Alexandria

 

Atacantul stelist Vali Badea s-a rãsturnat, sâmbãtã, cu mașina pe care o conducea în apropiere de municipiul Alexandria, însã jucãtorul echipei Steaua București a scãpat nevãtãmat, a declarat, agenției MEDIAFAX, inspectorul principal Adrian Ilicea, purtãtorul de cuvânt al IJP Teleorman. Accidentul a avut loc în sâmbãtã dimineața, în jurul orei 10.50.

 

Potrivit inspectorului Adrian Ilicea, Vali Badea se îndrepta cãtre municipiul Alexandria la volanul mașinii sale - un Audi A6.

 

"Având alte preocupãri în timpul condusului, șoferul a pãrãsit partea carosabilã, a ieșit în decor și s-a rãsturnat în șanțul de pe marginea drumului", a precizat purtãtorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Teleorman.

 

Vali Badea a fost transportat la spitalul din Alexandria, însã a refuzat internarea. Potrivit medicilor, atacantul stelist nu a suferit vãtãmãri corporale.

 

Deși nu a fost rãnit, mașina lui Badea a fost distrusã aproape în totalitate. Potrivit Poliției, jucãtorul Stelei nu consumase bãuturi alcoolice, el fiind testat cu alcool-testul.

nucu24.06.2007 10:40

Jucatorul Valentin Badea a avut astazi, 23.06.2007, un accident de masina in judetul Teleorman. Starea sanatatii fotbalistului este buna, evenimentul neavand urmari care sa puna in pericol participarea lui la programul normal de pregatire al echipei. (sursa steauafc.ro)

c.ronaldo1724.06.2007 14:23

@nucu

 

Suntem in 24...

50 cent 105.07.2007 10:29

Nu stiu ce sa zic, dar cred ca Vali Badea este unul dintre cei mai buni jucatori din Romania si chiar si din straintate, dar i-ar fi mai bine daca si-ar gasi o echipa dintr-un campionat mai tare decat al nostru.

Asta este parerea mea... oricum ii urez bafta!

cris06.07.2007 14:24

Cand o sa revina? Este accidentat sau ce s-a intamplat, banuiesc ca toate se trag de la acel accident, nu?

Dragoshel06.07.2007 18:17

Da, are piciorul in ghips de la acel accident de masina.

vali_badea_ghips.JPG

«15678913»