FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Valentin Badea

«14567813»
c.ronaldo1705.04.2007 10:59

Cel mai in forma jucator din Liga 1 cu siguranta.

***alex***07.04.2007 19:25

Daca in alte meciuri ne-a salvat, acum a ratat incredibil.

c.ronaldo1707.04.2007 19:43

Nu numai el, ci toti au ratat in prostie.

catalina patty07.04.2007 22:07

Cel putin el a dat un gol...

 

A jucat bine azi ( ma fac ca uit faza in care a dat pe langa minge)

CebaLaur14.04.2007 15:28

Va rog sa-mi explicati si mie, astia care vedeti in el un mare jucator, ce a jucat azi vedeta asta de Badea?

A dat de 2 ori pe langa minge din cel mult 11 m!

c.ronaldo1714.04.2007 15:36

@CebaLaur

 

Pentru tine o sa facem tot posibilul sa-l transferam pe Van Basten la Steaua, ca sa nu rateze deloc.

***alex***14.04.2007 16:57

Ce ratangiu a devenit Badea de doua meciuri incoace.

ra2 for ever18.04.2007 13:08

Imi spuneti unde gasesc poze cu Vali (in afara de site-ul FC Steaua ).

 

FORZA Steaua! LUPTA DISEARA! STIM CA POTI! :eek:

 

 

 

 

steag2 spre cl steaua_ro forzateaua

CebaLaur18.04.2007 21:01
@CebaLaur

Pentru tine o sa facem tot posibilul sa-l transferam pe Van Basten la Steaua, ca sa nu rateze deloc.

Nu e vb sa nu rateze,macar sa atinga mingea cand trage ;)

Alt meci in care nu a facut NIMIC

forever_STEAUA19.04.2007 06:36

@CebaLaur

 

Fata de restul care si-au dat viata pe teren...

CebaLaur19.04.2007 09:00
@CebaLaur

 

Fata de restul care si-au dat viata pe teren...

Tocmai de aia il critic pt ca vad cum sariti in apararea lui cu toate ca nu a jucat nimic.

NIMENI nu a jucat nimic, dar de la Badea am pretentii ca e mare vedeta nu? "E cel mai in forma jucator din Liga 1".

c.ronaldo1719.04.2007 11:44
@CebaLaur

 

Fata de restul care si-au dat viata pe teren...

 

Ironie? Sau ma pacalesc?

 

 

@CebaLaur

 

Vali cel mai in forma, daca uitam ultimele 3 meciuri, nu? Steaua e cea mai buna daca excludem ultimele 10, 15 meciuri... Oli e cel mai tare daca nu punem la socoteala acest sezon...

ulivius22.04.2007 15:15

Omul asta a marcat in aproape toate meciurile din returul asta. El singur duce Steaua in spate.

 

Este acuzat de egoism, dar cui sa-i paseze? Lui Iacob, care nu mai e jucator de fotbal de vreun an ...

Lui Banel? Astia toti se impiedica in minge. Nu pot sa faca nici macar o simpla preluare. Imi pare rau ... steagcruce2

nskc22.04.2007 22:32
Este acuzat de egoism, dar cui sa-i paseze?

 

Normal ca e egoist..asa sunt atacantii veritabili ;) :wink:

CebaLaur23.04.2007 09:56

Deci cred ca voi de atata simpatie nu vedeti ce face pe teren.

Scapase Steaua pe contra-atac 4 contra 2, dar vedeta nu a dat pase si trage la poarta dintr-un unghi aporoape imposibil. De ce sa-i faci daca e atacant veritabil.

PS : chestiile astea duc la stricarea relatiilor de joc. Ca daca scapase un fundas sau un mijlocas la inchidere in contra-atac fuge 50 de m ca sa creeze superioritate. Daca fugi 50 de m si ala cu mingea nici macar nu are intentie sa dea pase nu iti da sangele pe nas ?

I.N.Money26.04.2007 15:42

Problema este ca "Vedeta" este printre putinii care chiar trag spre poarta, incearca chiar daca nu are mereu castig de cauza.

Asta toamna, la Târgu Jiu,Paraschiv ajunsese la vreo 20-25 de metri de poarta avand culoare perfect sa traga, dar paseaza in margine catre Banel si faza s-a stins.

Pana una alta Badea a inscris 6 din ultimele 13 goluri ale Stelei si e de departe cel mai in forma.

Wally26.04.2007 15:58

Vali e cel mai in forma atacant in momentul de fata...si asta e clar!!!

CebaLaur26.04.2007 22:24

Alt meci bun facut de Badea! N-a avut un sut pe poarta, asta e clar !

Bogdan4Steaua26.04.2007 22:39

Atata timp cat Oli se incapataneaza sa il tina in banda, Badea nu va face meciuri mari. El trebuie sa joace in zona centrala.

TezKhat26.04.2007 22:54

Badea este un jucator excelent, nu prea este servit in situatii clare de multe ori este nevoit sa se intoarca sa ia mingile...si un mare plus pentru el este faptul ca se bate cu apararea adversa la toate mingile, pana in ultimul minut...ca nu a dat goluri in ultimele meciuri este pentru ca nu a prea primit pase de gol...vezi meciul cu Iasi...a primit o pasa buna si a dat gol....ia sa primeasca vreo 3-4 de astea pe meci sa vedem atunci cate da...

CebaLaur27.04.2007 09:44

Am auzit-o si pe asta :"..si un mare plus pentru el este faptul ca se bate cu apararea adversa la toate mingile, pana in ultimul minut..." zici ca l-a luat Steaua pe Wayne Rooney.

Badea NU ALEARGA DUPA MINGE DECAT DACA ARE SANSE MARI SA O AJUNGA,am vazut o asemenea faza in meciul cu CFR asa ca nu mai ma luati ca fuge dupa orice minge.

A mai avut o faza in meciu cu CFR,cand a facut preluare cu picioru la o minge inalta in careu si in stanga avea om liber insa el prefera sa traga cu toate ca avea o pozitie f nasoala,dovada ca a si tras 3 m peste poarta.

EU NU-L SUPORT PENTRU EGOISMUL ASTA !!!

Daca era asa de excelent avea 1 sut pe poarta macar ca a jucat 90 de minute,pana si Iacob a dat un sut pe poarta chiar daca a fost cu noroc.

pentru voi un atacant excelent are 0 SUTURI PE POARTA in 90 de min

Bogdan4Steaua27.04.2007 19:26

Repet: Badea nu joaca pe pozitia care ii convine cel mai mult. Este ca si cum ar juca Goian fundas sau mijlocas lateral.

c.ronaldo1727.04.2007 19:33

MINI-OFF:@Bogdan4Steaua

 

Asa am putea spune si despre Gigel Coman, Lovin sau Baciu. Nu joaca unde trebuie, dar la ei e echipa, nu pozitia.

 

ON: Vali e unul din cei mai buni atacanti din Liga 1 si nu inteleg de ce Oli nu-l foloseste acolo in fata. In comparatie cu alti jucatori, Badea joaca chiar foarte bine in acest retur.

CebaLaur27.04.2007 22:41

Mai vorbim noi si de Badea peste cateva etape. I-a cam trecut bulanu'.

Ramane sa vedem ce face pana la sfarsitul campionatului.

Bogdan4Steaua28.04.2007 01:03
MINI-OFF:@Bogdan4Steaua

 

Asa am putea spune si despre Gigel Coman, Lovin sau Baciu. Nu joaca unde trebuie, dar la ei e echipa, nu pozitia.

 

ON: Vali e unul din cei mai buni atacanti din Liga 1 si nu inteleg de ce Oli nu-l foloseste acolo in fata. In comparatie cu alti jucatori, Badea joaca chiar foarte bine in acest retur.

 

Nu poti face analogia pentru ca atunci cand a jucat central, Badea si-a demonstrat valoarea(atat la Steaua cat si la Vaslui). Atat Coman, cat si Baciu au jucat pe 2-3 posturi si nu au confirmat(Coman a jucat fundas lateral, mijlocas lateral si central), iar Baciu a jucat atat in centrul defensivei cat si mijlocas la inchidere(fortat de imprejurari). Lovin a primit in unele meciuri sarcini defensive, iar in alte meciuri a fost, conform spuselor lui Oli, jucatorul de creatie. Cei trei nu au dat satisfactie pe nici un post.

«14567813»