FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Valentin Badea

«12313»
Bogdan4Steaua13.06.2006 22:27

105597.jpg

 

Data nasterii: 23.10.1982

Locul nasterii: Alexandria

Inaltime: 1.82 m

Greutate: 77 Kg

Post: atacant

Numar pe tricou : 9

 

Debut in Liga 1: 06.08.2005 (FC Vaslui - Rapid)

Ultimul club la care a evoluat: FC Vaslui

A mai evoluat la: Jiul Petrosani, FC Vaslui

Meciuri/Goluri in Liga 1: 24/5

Ayrton13.06.2006 22:34

Un atacant care promite!

E, totusi, destul de greu sa se impuna de la primele meciuri. Cred ca va avea nevoie de cateva luni de acomodare.

Mult succes, Vali!

papillon14.06.2006 02:06

un comentariu pe gsp despre cum va evolua Steaua cu Vali Badea in echipa - Dica playmaker, Iacob/Badea varfuri

 

http://www.gsp.ro/index.php?a=46936&shift=1

 

De abia astept sa-l vedem la lucru :wink:

spre_2414.06.2006 07:47

sa vedem ce face la Steaua..:) io cred ca o sa fie destul de bun

axl2314.06.2006 07:50

aveam nevoie de un atacant, sper sa corespunda cerintelor. mult succes la Steaua!

skorpio1514.06.2006 14:19

Vali Badea mi se pare cel mai reusit transfer de pana acum.

DTP-Ludacris14.06.2006 15:18

Nush ce sa zic...Mult Succes in CL ..sper sa ne arate ca este un atacant mare !

cmt-steaua14.06.2006 15:37

Noroc Badea ...

I.N.Money14.06.2006 17:05

Momentan e cel mai bun transfer,sper sa confirme evolutia buna de la Vaslui.

Teoctist14.06.2006 18:45

De cand am vazut golul pe care i l-a marcat lui Dinamo in retur,mi-am zis : "asta al nostru trebuie sa fie !".

In afara de gol a mai participat la cateva faze de atac pe care le-a finalizat cu suturi periculoase pentru poarta lui Cristi Munteanu.

weeezer_2014.06.2006 21:01

o sa vedeti voi ca daca o sa vina si Cocis, cel care o sa confirme va fi mai degraba Badea... am mare incredere in baiatul asta, si chiar cred ca Steaua avea nevoie de un jucator de profilul lui.

Succes!

max_imus14.06.2006 23:51

Foarte bine imi pare pentru toti trei! Steaua are intradevar nevoie de un lot mai numeros si, nu avem niciodata de unde sa stim de unde va rasari urmatoarea mare vedeta a Stelei. Mai tineti minte cum radea toata lumea de Banel si de numele lui?...Acum este unul dintre idolii tribunelor, un jucator cu care ne mandrim. Pana la venirea la Steaua Banel jucase numai o jumatate de an in prima divizie... Radoi inainte de a fi cumparat a trebuit sa dea probe impreuna cu fratele sau... asemenea expemple sunt nenumarate. Haideti sa avem incredere si haideti sa-i primim asa cum stim noi mai bine!

rareeslh27.06.2006 23:42
De cand am vazut golul pe care i l-a marcat lui Dinamo in retur,mi-am zis : "asta al nostru trebuie sa fie !".

In afara de gol a mai participat la cateva faze de atac pe care le-a finalizat cu suturi periculoase pentru poarta lui Cristi Munteanu.

 

MAAAARE DREPTATE AI teoctist....si io m-am gandit la exact acelasi lucru....mare jucator Badea asta...ii urez MULT noroc la Steaua si mai ales....MULTE GOLURI

darkmenx01.07.2006 12:19

Badea asta o sa ajunga mare atacant la Steaua.o achizitie buna.bafta in Liga Campionilor

DTP-Ludacris01.07.2006 18:00

Abia astept sa il vad in actiune ..si mie mi-a placut in meciul cu Dinamo...imi pare bine ca a ajuns la Steaua !

 

BAFTA SI MULTE GOLURI !!

gloribyh04.07.2006 13:01

Cred ca va fi un jucator util....la fel ca Panait.Drida nu va ramane la noi...Mult succes Badea

se7en11.08.2006 08:41

A jucat destul de bine in primele lui meciuri la Steaua, nu stiu de ce mi se pare mie ca seamana ca stil de joc cu Inzaghi sau Gilardino, cautand fiecare culoar liber printre aparatorii adversi.

cristian01411.08.2006 09:06

Mi-a placut de el in meciul cu Craiova cand a obtinut si acel penalty. La Liege mi s-a parut mai sters, a avut o sansa mare de a inscrie dar n-a facut-o, iar prin min. 4 l-a incurcat pe Dica suflandu-i mingea.Anul trecut, cel putin la meciul din Ghencea am ramas impresionat de tehnica si de curajul lui, ne-a facut apararea pur si simplu knock-out la golul 2.

Multa bafta in continuare si sper sa se repete istoria de anul trecut si sa marchezi impotriva javrelor si ciorilor. :twisted:

Sonic11.08.2006 13:15

Se zbate mult pe teren si se vede ca joaca cu sufletul, cred ca marcarea primului gol pentru Steaua l-ar descatusa.

mihaisupersteaua15.08.2006 15:24

Transfer reusit.In timp vom vedea ca este un jucator mare.BAFTA Vali fular-campionii

gloribyh20.08.2006 20:02

Felicitari 8)

se7en20.08.2006 21:52

Bravo, chiar merita sa dea un gol dupa cat efort a depus in toate meciurile.

alex4steaua21.08.2006 09:32

Un gol destul de frumos , langa bara sa speram ca va marca si cu Standard . Bafta in continuare

ktalyn21.08.2006 12:12

ma bucur pt el k a marcat primu' gol, s'o tina tot asa! :wink:

DTP-Ludacris23.08.2006 23:52

Multumim Valentin ,sper sa ne faci fericiti in grupe :wink: .

«12313»