FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Valentin Badea

«18910111213»
mountytoma08.05.2008 12:09

in meciul cu buzaul badita a avut norocul sa iasa pepe, c altfel iar juca extrema si il injurau toti. asa, ca varf, a mai aratat ceva, participand la doua goluri.

cred ca e bine sa ramana, caci mai are de invatat si poate ajunge un mare fotbalist

DelPiero1008.05.2008 14:48

Are deja 26 de ani,mi se pare!Nu mai are ce sa invete,cum sa creasca ca jucator!Asta e nivelul lui!Unul sub-mediocru,sa recunoastem...

puyol08.05.2008 14:57

cred ca pana si Iacob la un astfel de blat ordinar ar fi reusit cel putin un sut la mai putin de 15 metri de poarta,asa ca evolutuile juctorilor in astfel de meciuri... :)

mountytoma08.05.2008 15:21
cred ca pana si Iacob la un astfel de blat ordinar ar fi reusit cel putin un sut la mai putin de 15 metri de poarta,asa ca evolutuile juctorilor in astfel de meciuri... :)

 

Iacob era mai bun ca pepe moreno, parerea mea... el nu a avut sansele lui pepe, si a scos mai mult din mai putin

 

iar Vali Badea are nevoie de pase in careu, nu sa ia mingea de la mijlocul terenului si sa incerce sa intre cu ea in poarta. voi mai tineti cum le-a dat el gol cainilor in groapa, cu vasluiul, inainte de a veni la noi? eu nu voi uita golul ala cat voi trai. javre umilite in halul ala nu mai vezi!

cristian01408.05.2008 18:16

Nu cred ca Iacob a fost sau e mai bun decat Pepe Moreno. Iacob a avut o sansa mare, ca de altfel toti jucatorii Stelei, sa fie condus de 2 antrenori buni, Zenga si in special Protasov. Cea mai buna perioada a multora dintre actualii componenti ai lotului s-a desfasurat in era ucraineanului. Apoi a urmat Olaroiu, iar Victoras a evoluat relativ bine pana la accidentarea cumplita care l-a distrus dpdv fotbalistic. Pe langa asta, in acea 'perioada de glorie', mai toata lumea juca excelent, chiar si renegatul Nicolita, iar despre Lovin, chiar acceptabil. Momentan echipa e cu moralul la pamant, probabil si cu pregatirea fizica si tactica. Nu poti sa-i ceri lui Pepe sa zburde pe teren cand ceilalti dorm. La asta bineinteles se adauga un antrenor profesionist si cu capul pe umeri care sa nu dea ascultare indemnurilor din loja si sa faca un prim 11 competitiv.

 

Iar despre Badea, sa nu fiu offtopic de tot, sper sa-l ia parintele lui spiritual, Sdrobis, la Jiul sau pe unde antreneaza.

Joga Bonito24.05.2008 22:44

Casa de piatra Vali Badea! Sanatate!

mountytoma26.07.2008 22:22

in meciul cu roma parca si Vali Badea si-a amintit cum se joaca fotbal! pasa pentru rica Neaga a fost superba, pacat ca nu primeste si el astfel de pase... poate de acum incolo, daca echipa va continua sa joace asa combinativ!

Wally03.08.2008 22:08

Am avut mare incredere in Vali mereu, dar dupa ce am vazut in seara asta incep sa-mi pierd increderea...

MoWeed03.08.2008 22:23

Badea, iti multumim pentru golurile cu Standard dar cred ca a venit vremea sa te duci la o echipa mai de nivelul tau.

M-am saturat de preluari cu spatele la poarta si individualismul lui....

se7en03.08.2008 22:50

mereu cand intra pe teren ne reaminteste de ce nu ar trebui barbatii lasati la solar.

 

sincer ma mir cum a inscris asa de multe goluri in primul lui sezon. asta ori regreseaza cu fiecare meci jucat ori a avut bulan.

mountytoma04.08.2008 07:13

Badea nu este jucat varf, ci cu totul altceva, cred ca nimeni nu stie ce anume. asa ca atunci cand are mingea normal ca vrea sa o bage in poarta. el nu primeste nici o pasa, si in conditiile astea nu prea are ce face! sunt convins ca daca ar fi jucat varf ar face cel putin cat arthuro, care mie personal deocamdata mi se pare stangaci in executii si firav. vom vedea ce va fi cu ei, sper ca Stelei sa ii fie bine!

Fc Alin06.08.2008 14:41

un jucator foarte bun !!! :clap:

b0RMA06.08.2008 22:03

Din pacate Vali Badea nu mai tine pasul cu colegii lui.Nu se poate ridica la nivelul lor.Dar macar am ramas cu amintiri frumoase din partea lui cum ar fi : Golurile impotriva lui Standard Liege , Golul care pe mine m-a surprins foarte tare (Cel de la Kiev) etc.

Badea in acest moment trebuie sa isi gaseasca o echipa de nivelul lui.

Fc Alin07.08.2008 12:20

Vali Badea este un jucator bun, un jucator doar de 19-20 ani care are un numar pa tricou foarte valoros (9) in ultimul meci nu a jucat ff bine a gresit 2 pase dar asta nu conteaza el e un jucator foarte bun ii urez succes in continuare :steag_cruce_invers:

vlad7507.08.2008 12:30

Vali Badea daca mai baga capul in borcanul cu gel,inaintea unui meci,risca sa ramana chel pe la "fo" 40 de ani!

Mai bine baga capul sau latul la o minge!

MoWeed07.08.2008 12:35
Vali Badea este un jucator bun, un jucator doar de 19-20 ani care are un numar pa tricou foarte valoros (9) in ultimul meci nu a jucat ff bine a gresit 2 pase dar asta nu conteaza el e un jucator foarte bun ii urez succes in continuare :steag_cruce_invers:

Data nasterii: 23.10.1982

 

Deci nu are 19-20 de ani, ci aproape 26

DelPiero1007.08.2008 12:46

Am impresia ca unii n-au capul la ei...gandesc cu picoarele,probabil!

se7en07.08.2008 14:39
Vali Badea este un jucator bun, un jucator doar de 19-20 ani

bine ai venit in 2002, Vali Badea face 26 acusi.

 

edit: scuze, abia acum am vazut posturile precedente, n-am vazut ca mai e o pagina din thread.

danimarcu31.08.2008 17:59
"Atacantul Stelei, Valentin Badea, a fost imprumutat la gruparea elena de prima divizie Panserraikos pentru sezonul 2008-2009. Acesta va parasi Romania luni si spera sa revina la Steaua in sezonul viitor pentru a se lupta pentru un post de titular in atacul echipei".-anunta site-ul oficial
Robinson Rufay Zapata06.10.2008 17:31

cine stie care ii este viata lui Vali in grecia , adica daca joaca bine , daca is face meseria ?

diamantis07.10.2008 13:59

panseraikos e pe locul 9 in clasament dupa 5 etape Badea nu a jucat din cauza ca abia saptamana trecuta a ajuns cartea lui la federatia elena

Robinson Rufay Zapata07.10.2008 15:15
panseraikos e pe locul 9 in clasament dupa 5 etape Badea nu a jucat din cauza ca abia saptamana trecuta a ajuns cartea lui la federatia elena

 

deci nu numai bolivienii intarzie cu carte verde , acelasi lucru vad ca il facem si noi

razvan_stelist200722.10.2008 18:48

cine stie cate meciuri si cate goluri a dat Badea?

abia astept sa vina inapoi la Steaua , e peste arthuro sau alte imitatii de fotbalisti

steaua_gloria22.10.2008 19:55

Mi-e dor de el , dar cine stie cand revine...

razvan_stelist200723.10.2008 13:42

LA MULTI ANI!!!

AZI ESTE ZIUA LUI Vali Badea , ATACANTUL MULT ASTEPTAT :clap:

«18910111213»