FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, editia 2006/2007

«1151617181920»
s3byy_steaua13.09.2006 07:25

azi e meciul cel mare ... sper intr-o victorie a echipei noastre favorite si o prestatie cat mai buna in chempions ligue ... Forzza Steaua ....

BandiT13.09.2006 07:56

la mine optimismul inseamna x2....

repet: x2 cu Kiev , batem batmanii , x2 cu latratorii in groapa...ar fi super , si nu cer prea mult!

luptam!

alinush8913.09.2006 08:28

Diseara la ora 21:45 puteti urmarii echipa FC Rapid Bucuresti evoluand in grupele Champions League pe programul Cartoon Network. Ei vor juca impotriva echipei Liga Dreptatii. Se anunta un meci greu pt Rapid, Batman si Omul Lanterna fiind anuntati titulari !

fotbalistu13.09.2006 12:31

steagcruce2 steagcruce2 Forza Steaua steagcruce2 steagcruce2

RobYnho13.09.2006 12:39
Diseara la ora 21:45 puteti urmarii echipa FC Rapid Bucuresti evoluand in grupele Champions League pe programul Cartoon Network. Ei vor juca impotriva echipei Liga Dreptatii. Se anunta un meci greu pt Rapid, Batman si Omul Lanterna fiind anuntati titulari !

 

Parca era o versiune cu Dinamo si 2STUPID DOGS :P

niokutz13.09.2006 12:48
fular-campionii steagcruce2 fular-campionii steagcruce2
manu7113.09.2006 14:14

bafta Stelei.....sper ca vor face o figura frumoasa.......si oricare ar fi rezultatul ,exista circumstante atenuante pt ca L.C. nu se poate compara cu nimic,si noi suntem la inceput de drum......forzza Steaua..... :twisted: :twisted: ....totdeauna Steaua

Rossoblu13.09.2006 14:17

steauvsbarcahd9.png

 

se va reedita finala din 86

 

:twisted: :twisted: :twisted:

Virgil13.09.2006 14:21

Si Dinamo se pregateste pentru C.L.

 

http://img246.imageshack.us/img246/39/2sdcg4.jpg

alex_Ra213.09.2006 16:00

Mare meci mare dieseara :D:D:D .Sa speram ca Steaua va scoate un rezultat bun.

 

Vad ca au aparut si pozele stelistilor pe situl UEFA, date si decrierea fiecarui jucator in parte . Din cate imi dau seama pozele lui Mirel si a lui Victoras sun modificate :( .Poate ca au fost la Bologna cand au venit cei de la UEFA sa faca pozele :( .

http://www.UEFA.com/footballEurope/Club=50...on=1/index.html

 

FORZA Steaua Bucuresti ! Mandria Romaniei

Virgil14.09.2006 16:10

Prima runda a saisprezecimilor,12-13 septembrie 2006.

 

A Chelsea 2-0 Bremen

A Barcelona 5-0 Levski

B Sporting 1-0 Internazionale

B Bayern 4-0 Spartak Moskva

C Galatasaray 0-0 Bordeaux

C PSV 0-0 Liverpool

D Olympiacos 2-4 Valencia

D Roma 4-0 Shakhtar

 

E Dynamo Kyiv 1-4 Steaua

E Lyon 2-0 Real Madrid

F Man. United 3-2 Celtic

F caøbenhavn 0-0 Benfica

G Porto 0-0 CSKA Moskva

G Hamburg 1-2 Arsenal

H Anderlecht 1-1 Lille

H Milan 3-0 AEK

 

Clasamente :

 

Group A Pld Pts

BAR 1 3

CHL 1 3

BRM 1 0

LEV 1 0

Group C Pld Pts

BDX 1 1

PSV 1 1

GAL 1 1

LIV 1 1

Group E Pld Pts

STE 1 3

LYO 1 3

RM 1 0

DYN 1 0

Group G Pld Pts

ARS 1 3

CSK 1 1

POR 1 1

HSV 1 0

Group B Pld Pts

BAY 1 3

SCP 1 3

INT 1 0

SPK 1 0

Group D Pld Pts

ROM 1 3

VAL 1 3

OLY 1 0

SHK 1 0

Group F Pld Pts

MU 1 3

BEN 1 1

FCK 1 1

CEL 1 0

Group H Pld Pts

MIL 1 3

LIL 1 1

AND 1 1

AEK 1 0

c.ronaldo1715.09.2006 04:19

Sa moara Borcea in avion, ca Steaua bate pe Olempyque Lyon... Sa moara si Copos de la c.Rapid, ca Steaua bate si pe Real Madrid.... :D

MadFroG15.09.2006 20:24

Trebuie sa imi fac poza cu clasamentul grupei noastre.

Suntem pe primul loc!!!

Sper sa ne mentinem si dupa jocul cu Lyon de pe teren propriu.

Stryker16.09.2006 12:32

Eu asa cred ca o sa se intample:

 

Steaua - OL X

Real - D.Kiev 1

Steaua - Real X

D.Kiev - OL 2

Real - Steaua 1

OL- D.Kiev 1

Steaua - D.Kiev 1

Real - OL X

OL - Steaua 1

D.Kiev - Real X

 

1.OL 13

2.Real 9

3.Steaua 8

4.D.Kiev 1

 

Ne vom califica in Cupa UEFA unde vom ajunge cel putin la fel de departe ca in anul trecut. 8)

blue_technik16.09.2006 14:27

steauanj4.jpg

 

8) 8)

Hiram20.09.2006 12:51

Am inteles ca la meciul cu Lyon ar putea veni si presedintele Frantei Jacques Chiraq si printul Albert de Monaco. Ce masuri de securitate vor fi!!!

arkes27.09.2006 01:19

Steaua 0-3 Lyon.. da dar..

 

c se intampla cu Dinamo Kiev :lol: ?? 1-4 cu Steaua 5-1 cu real...

matzare27.09.2006 04:26

Si acu sa speram ca bate pe Real aksa la noi

 

E bine ca putem visa :lol: :lol: steag2 steagsimplu fularultrasfularsteaua2 steagcruce2

bodanelu27.09.2006 07:31
Steaua 0-3 Lyon.. da dar..

 

c se intampla cu Dinamo Kiev :lol: ?? 1-4 cu Steaua 5-1 cu real...

 

acest lucru nu poate decat sa ne bucure. oarecum avem asigurat locul III

Virgil28.09.2006 17:15

16-imi,etapa a 2-a/26-27 septembrie 2006 :

 

E Steaua 0-3 Lyon

E Real Madrid 5-1 Dynamo Kyiv

F Benfica 0-1 Man. United

F Celtic 1-0 caøbenhavn

G CSKA Moskva 1-0 Hamburg

G Arsenal 2-0 Porto

H AEK 1-1 Anderlecht

H Lille 0-0 Milan

A Bremen 1-1 Barcelona

A Levski 1-3 Chelsea

B Spartak Moskva 1-1 Sporting

B Internazionale 0-2 Bayern

C Liverpool 3-2 Galatasaray

C Bordeaux 0-1 PSV

D Shakhtar 2-2 Olympiakos

D Valencia 2-1 Roma

Gaby28.09.2006 19:28
oarecum avem asigurat locul III

Mai e MUUUUULT pana acolo ...

bodanelu29.09.2006 04:26

cam 70% e asigurat...

_yang29.09.2006 11:58

Daca si echipa gandeste la fel ca e asigurat 70% atunci e grava treaba...

Bogdan4Steaua29.09.2006 12:18

Lucrurile se complica serios daca Dinamo Kiev scoate vreun punct din dubla cu Lyon sau acasa cu Real Madrid. In acest caz, avem nevoie de egal sau victorie acasa. Nu spun ca nu este posibil, dar procentul nu ar mai fi atat de mare pentru ca nici un meci nu seamana cu altul. Sigur, acesta este cel mai sumbru scenariu, in cazul in care noi nu mai scoatem nici un punct din meciurile cu Lyon si Real. Sa speram ca nu va fi cazul.

laura_81cca29.09.2006 14:27

Intrebare:mai sunt bilete pt meciul cu real?Sunt din Timisoara si imi trebuie 5.Va rog mult daca ma poate ajuta cineva macar cu o informatier..daca mai sunt de unde se cumpara samd.Mersi mult

«1151617181920»