FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, editia 2006/2007

«11617181920»
bodanelu29.09.2006 16:13

din ce stiu eu si ce se scria prin presa nu mai sunt bilete pt meciul cu real

_yang29.09.2006 16:23
din ce stiu eu si ce se scria prin presa nu mai sunt bilete pt meciul cu real

 

Imposibil ca mai sunt vreo 4000 care trebuie sa fie comercializate cu cateva zile inainte de meci...

***alex***29.09.2006 16:26
"Pentru meciul cu Real Madrid nu mai sînt bilete la case. Clubul din Madrid are alocate 2200 de tichete, iar în cazul în care renunțã la o parte din ele, atunci mai putem scoate la vînzare. Dacã ei le vor lua pe toate, atunci nu mai putem vinde deloc", a declarat directorul executiv al roș-albaștrilor, Valeriu Argãsealã. Acesta a mai spus cã sãptãmîna viitoare se va decide și cîte bilete va aloca clubul madrilen suporterilor români. "Noi am cerut 10.000 de bilete, dar nu știu cîte ne vor repartiza", a încheiat Argãsealã.

 

stelisti.ro

michael29.09.2006 17:22

S-au jucat prea putine jocuri ca sa ne dam seama care va fi clasamentul final. O sa fim mult mai clarificati abia dupa meciul viitor. Daca Lyon va bate pe Kiev (destul de probabil), atunci Kievul cam iese din ecuatie. Daca Realul ne bate, atunci ei devin favoritii la locul 2. Chiar si cu un egal raman favoritii la locul 2 fiindca ei au forta sa ne bata la noi acasa. Avem sanse reale la locul 2 numai daca batem pe Bernabeu. Fiindca daca scoatem 3 pe Bernabeu si 3 cu Kievul facem 9 puncte. Daca batem pe Bernabeu, madrilenii o sa ne manance de vii cand vin pe Ghencea (asta daca nu prinde Carlos o zi miraculoasa si facem o remiza alba - putin probabil). Si or sa bata si la Kiev. Deci conform scenariului acestuia si Steaua si Realul ar avea 9 puncte, inafara meciurilor cu Lyon (acasa pentru Real, in deplasare pentru noi).

 

Aici s-ar decide practic locul 2. Daca Lyon va juca fair-play, nu le va da jocul madrilenilor. Cumva am fi avantajati fiindca Real joaca returul cu Lyon inainte ca noi sa jucam cu Lyon in deplasare. Lyon nu si-ar permite sa lase meciul madrilenilor pentru ca ar risca sa ramana pe dinafara (daca ar pierde cu noi in ultima etapa).

 

Bineinteles, am presupus caci Kievul pierde in toate meciurile. Ar fi excelent daca ar face macar un egal cu Madridul la ei acasa. Dar nici prea multe puncte ca apoi ne ameninta pe noi. Numai Lyon cred ca isi permite luxul sa se creada deja cu desagii in caruta.

 

IDEA DE BAZA ESTE CA DACA VREM SA SPERAM LA LOCUL 2, BAIETII NOSTRI TREBUIE SA INVINGA PE BERNABEU!

Bogdan4Steaua29.09.2006 17:34

Atentie michael, prima data jucam acasa cu Real si abia apoi pe Bernabeu.

razU29.09.2006 20:03

as vrea sa cumpar si eu 5 bilete pentru meciul de la madrid ... stiti cumva unde as putea gasi ???

michael30.09.2006 01:52

Mersi pentru observatie, Bogdan. Sper ca madrilenii sa ne creada prosti bata si sa-si traga cea mai mare teapa din istoria lor moderna :wink:

 

Taci ca poate batem si pe Ghencea si pe Bernabeu si ne batem la locul intai :lol:

 

Revenind la lucruri mai serioase...Lyon joaca acasa la ucrainieni sau ba?

 

Razu, sunt sigur ca vei gasi in ziua meciului niste comercianti generosi :x Vai de mama ei de law-enforcement, ca jigodiile de gabori exceleaza doar la disciplinarea suporterilor, dar cand e vorba de arestarea borfasilor (o chestie care nu necesita deloc complicatii), nu fac nimic. Cine era asociat cu ministerul de interne? :evil:

Virgil30.09.2006 03:04
Revenind la lucruri mai serioase...Lyon joaca acasa la ucrainieni sau ba ?

 

17 octombrie 2006

Steaua - Real

Dinamo Kiev - Lyon

_yang30.09.2006 08:36

Bai michel tu cand ai aflat ca Steaua joaca in Champions League !!! :?: :?: :?:

razU30.09.2006 12:57

mersi de informatzie michael dar mie imi trebuie pentru meciul de pe Bernabeu...eu sunt la Roma si vreau sa merg in Spania...

Virgil09.10.2006 11:25

Manchester United s-a plans la UEFA.

Benfica,anchetata pentru rasism.

SCANDAL. Consiliul de Administratie al UEFA a anuntat ca va deschide o ancheta, dupa ce Manchester United a depus o plangere in legatura cu scandarile rasiste ale suporterilor Benficai la meciul direct din Liga Campionilor.

www.averea.ro

mahay11.10.2006 19:16

au zis ca se vor mai pune in vanzare aproximativ 2000 de bilete refuzate de spanioli...dak nu ma inshel toate la tribuna I...dar vreau sa shtiu cand or sa fie puse in vanzare ...ma ajuta careva ? :D pls

Teoctist17.10.2006 08:41

Inca o etapa in UCL :

 

Matchday 3 - 18 october 2006

A Bremen 2-0 Levski

A Chelsea 1-0 Barcelona

B Internazionale 2-1 Spartak Moskva

B Sporting 0-1 Bayern

C Bordeaux 0-1 Liverpool

C Galatasaray 1-2 PSV

D Valencia 2-0 Shakhtar

D Olympiacos 0-1 Roma

 

Matchday 3 - 17 October 2006

Group Home Away

E Steaua 1-4 Real Madrid

E Dynamo Kyiv 0-3 Lyon

F Celtic 3-0 Benfica

F Man. United 3-0 Copenhaga

G CSKA Moskva 1-0 Arsenal

G Porto 4-1 Hamburg

H Lille 3-1 AEK

H Anderlecht 0-1 Milan

steauaWoluweStLambert17.10.2006 14:10

bai baieti, vedeti ca pe gsp iar abereaza aia si il transfera pe Radoi !!! de data asta la Real Madrid! Ala nu e jurnal sportiv, ci Barfa Satului srl !!!

Raluca-t14.11.2006 09:02

Forza Steaua!

Adi Tanas14.11.2006 11:32

:( 2006/2007=1/8 CL

:( 2007/2008=1/4 CL

:( 2008/2009=1/2CL

:D 2009/2010=FINALA(Bucuresti)

TROFEUL E AL NOSTU

 

IN RETUR CATELUSII SE VOR POTOLI.75% SUNT SIGUR CA VOR PIERDE CAMPPIONATUL.

SA-I VEDEM IN Ghencea,SI IN 9 JUCATORI VOM CISTIGA.

 

IN CUPA SPER SA CADEM CU Timisoara ,CA IN SFIRSIT IANCUUUU SA SE LASE DE FOTBAL

 

Nu posta mesaje consecutive.

Pentru a adauga ceva unui post dupa

care nu a postat altcineva,foloseste

butonul EDIT si continua sa scrii în

acelasi post.

Nu scrie cu caps lock.

Moderatorii

Bogdan4Steaua14.11.2006 14:30

In acest sezon(2006/2007) nu mai avem cum sa ajungem in optimi. ;)

galacticulstelist17.11.2006 04:10

E bine si in UEFA!

IONUTZ-CIPRIAN17.11.2006 15:26

:evil: >>>E bine si un UEFA,decat sa stam si sa ne uitam la altii,si cred ca vom face si anul asta o figura frumoasa,si de ce nu poate ajungem si in finala!!>>> :twisted:

cristifrumo20.11.2006 14:25

HAI Steaua

E CEA MAI TARE ECHIPA

8)

 

CEA MAI TARE ECHIPA Steaua E CU EA NE MANDRIM NU CU RAPID NU CU Dinamo

steagcruce2

 

Steaua Steaua daca Banel nu era acum galactici eram la bernabeu

cisco20.11.2006 14:38

...de unde veniti ma ? :| :roll:

stefanel200627.11.2006 14:55

auziti!!!Toma este un nou portar la Steaua

Phire27.11.2006 16:05

Toma, portar nou? :lol: :lol: Ia mai gandeste-te putin :lol:

sorin_77707.12.2006 05:54

IMPORTANTA Ligii Campionilor la anul

 

Anul acesta Steaua a ajuns in grupele CL dupa 10 ani. Cu un coeficient de 46.381 Steaua a fost repartizata la tragerea la sorti in a 3 urna valorica. Totusi am avut parte de o grupa dificila plus un adversar pentru locul 3 destul de puternic si cu experienta CL mai apropiata decat a noastra.

 

Intre timp Steaua a mai acumulat puncte la coeficient, acum avand 55.255. Vreau sa remarc faptul ca in a doua urna valorica la tragerea la sorti din acest an a grupelor CL s-au aflat echipe cu coeficient situat intre 89.757 (Lyon) si 54.757(Lille)... Sunt astfel sanse mari, daca vom avea si un parcusr bun in UEFA, ca Steaua sa prinda urna 2 valorica la tragerea la sorti in eventualitatea calificarii pentru grupele CL si la anul. Asta ne-ar spori simtitor sansele pentru accederea in optimi in primavara 2008. Nu visez... doar constat in mod placut.

 

Si ca o paranteza:

 

Stelisti tineti cu AC Milan in acest an de Liga Campionilor. Satisfactia noastra va fi fara limite daca AC Milan va castiga trofeul... :lol: :lol: :lol:

I.N.Money07.12.2006 09:45

Azi dimineata baietii de la TV Sport spuneau ca si castigarea trofeului de catre Valencia sau Arsenal,ii scoate pe dinamovisti din acea nemeritata participare directa in Liga.

«11617181920»