FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, editia 2006/2007

«117181920»
Bogdan4Steaua07.12.2006 12:50

Din pacate nici Milan, nici Valencia si nici Arsenal nu par sa fie capabile sa castige trofeul(anul acesta).

 

Tot ce imi doresc este ca dinamovistii sa treaca printr-un tur preliminar, pentru a nu primi totul de-a gata. Daca vor trece, bravo lor. Daca nu.....ghinion. ;)

c.ronaldo1707.12.2006 16:10

Stelisti tineti cu AC Milan in acest an de Liga Campionilor. Satisfactia noastra va fi fara limite daca AC Milan va castiga trofeul...  :lol:  :lol:  :lol:

 

asta nu inseamna ca locul 2 va merge doar in Cupa UEFA?

Bogdan4Steaua07.12.2006 16:30

Nu. Ar insemna ca locul 1 are acces in turul 3 preliminar al UCL iar locul 2 are acces in turul 2 preliminar al aceleiasi competitii.

Fane Berceni29.12.2006 10:39

Nici eu nu doresc ca Dinamo sa participe la finalul campionatului direct in grupele UCL,ci sa se mai chinuiasca si ei vreo 2 tururi preliminare asa cum a facut-o si Steaua.Dar,daca nu va fi posibil acest lucru,atunci sa fie sanatosi.Oricum Steaua este pana in prezent singura formatie din Romania care a participat de 4 ori in grupele UCL,in sezoanele:1994-1995,1995-1996,1996-1997 si 2006-2007.Pe langa toate acestea,Steaua este,dupa cum bine stim,detinatoarea Cupei Campionilor Europeni in 1986 si a Supercupei Europei in 1987,performante pe care Dinamo sau Rapid,nu se stie daca le vor atinge vreodata.

 

 

 

FORZA Steaua!!! MEREU VOM FI CEI MAI BUNI.

c.ronaldo1704.01.2007 08:00

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/lig...iciale-UEFA.htm

 

Dica mai bun ca D.Villa sau F.Totti.... :D

mlacatus06.01.2007 22:53

Acum stim pe cine pierdem :wink: :cry: . Nu cred ca Dica e peste Totti, peste Villa mai degraba. Oricum este o prezenta remarcabila a acestor grupe din aceasta toamna in CL!

bebytzu17.01.2007 21:53

steagsahmic steagsahmic steagsahmic FORZA Steaua steagsahmic steagsahmic steagsahmic

c.ronaldo1704.04.2007 18:19
7 Kaká Milan

6 Ruud Van Nistelrooy Real Madrid

5 Didier Drogba Chelsea

5 Fernando Morientes Valencia

5 Raúl González Real Madrid

5 Peter Crouch Liverpool

4 Nicolae Dica Steaua

4 Claudio Pizarro Bayern

 

 

Va place?

danielcristian10.04.2007 17:27

Valencia-Chelsea 2-1

Manchester-Roma 3-2 :wink:

korynna10.04.2007 20:34

Frateee 7-1 :(

 

PS: Nu vreau sa para ca o aluzie, dar la 5-0 se auzea galeria Romei pe Old Trafford.

danielcristian10.04.2007 20:48

Astia au alte mentalitati! Tu nu ai vazut ca ei se bat inainte de meci, dar pe stadion isi vede fiecare de a-si incuraja echipa! Nu te saturi sa te uiti la meciuri de-astea! :D

mesteaua10.04.2007 21:03
Frateee 7-1! :(

 

PS: Nu vreau sa Para ca o aluzie, dar la 5-0 se auzea galeria Romei pe Old Trafford.

 

O galerie adevarata... ca si a Stelei! :D

predatorpulse710.04.2007 21:50

Din ce vad eu acum Manchester e favorita, Chelsea a fost incalecata prima repriza la Valencia, si cu norocul specific + aportul lui Canizares s-a calificat in ultimul minut. Daca intra bara lui Morientes si incursiunea lui Silva era 3-0 la pauza. Un luru de care putem fi mandri: in timpuri in care Oli "doboara" recorduri stabilite de 18 ani, respectiv 32 ani (stiti la ce ma refer), FC Steaua inca detine recordul de suporteri oaspeti pe Mestalla, fiind atunci 6000 de romani in tribune.

 

Cat despre Roma, a cam patit in primele 20 min ce am patit noi prima repriza cu spurcatii: 3 faze, 3 goluri dar pentru Roma ce a urmat a fost ceva nepermis pentru acest nivel, sa iei 7 goluri in sferturi nu stiu cand s-a mai intamplat si arata ca Roma nu are experienta Milanului, Juventus sau Inter in CL. Apropo, superba reactia galeriei Romei si la 7-1. Noi stelistii trebuie sa speram ca Milan reuseste un miracol la Munchen pentru ca doar printr-o minune se vor califica italienii.

 

Deci momentan au mai ramas Manchester, Chelsea, Liverpool si Bayern/Milan. Daca nu ma insel Liverpool si Bayern/Milan vor fi grupate impreuna si astfel o sa fie o echipa "stelista" in finala.

danielcristian10.04.2007 23:34

Liverpool-Chelsea

 

Manchester-Bayern/Milan

Dani200511.04.2007 07:20

Se pare ca anul acesta toti stelistii vor tine cu Liverpool si poate cu putin noroc si cu Milan :D , asta daca reuseste sa bata Bayern. Desi la forma in care e Man Utd e greu de crezut ca o va opri cineva! :(

danielcristian11.04.2007 07:43

N-o sa mai prinda Manchester un meci ca si cel de aseara! 8O

Rossoblu11.04.2007 08:08

Cel mai bun lucru care s-ar putea intampla Stelei ar fi Dinamo sa se califice in grupe... va spun si de ce: astfel, am mai scapa de taranii si toti analfabetii care tin cu Steaua doar ca-i cea mai buna echipa si ca a jucat in CL :wink: .

Bogdan4Steaua11.04.2007 09:52

Din pacate i-am indeparta doar pentru un an. Anul viitor ar urma sa schimbe din nou culorile.

costinsteaua11.04.2007 10:56

Sferturi de finala

 

 

Manchester UNITED - AS Roma 7-1 (1-2)

Valencia - Chelsea 1-2 (1-1)

 

Bayern Munchen - AC Milan - (2-2)

Liverpool - PSV Einhoven - (3-0)

 

Liverpol sigur va ajunge in semifinala unde o va intalni pe Chelsea si Manchester United va juca cu castigatoarea dintre Bayern si Milan care vor juca azi pe Pro TV iar Liverpool - Eindhoven se va juca pe TV Sport.Program semifinale:tur 24/25 aprilie si retur 1/2 mai.

Rossoblu11.04.2007 13:19
Din pacate i-am indeparta doar pentru un an. Anul viitor ar urma sa schimbe din nou culorile.

 

La fel cum erau aia cu Barca anul trecut, iar acum s-au dat cu Manchester...penibil :x

cRiss4Steaua11.04.2007 13:25

[...]

 

Trimite-i un PM. E mult mai simplu. Moderatorii

costinsteaua12.04.2007 13:12

Manchester UNITED - AS Roma 7-1 (1-2)

Valencia - Chelsea 1-2 (1-1)

 

Bayern Munchen - AC Milan 2-0 (2-2)

Liverpool - PSV Einhoven 1-0 (3-0)

 

 

In semifinale joaca:

 

AC Milan - Manchester United

Chelsea - Liverpool

mircea_zion12.04.2007 15:18
In semifinale joaca:

 

AC Milan - Manchester United

Chelsea - Liverpool

Pacat... doream un Chelsea - AC Milan sau Manchester Utd.

cris30.05.2007 05:34

Vreau sa zic din start ca nu vreau raul echipei dar cred ca doar printr-un esec in CL sau in preliminarii putem sa scapam de Oli si de implicarile lui Becali la echipa si poate asa o sa vina un antrenor care o sa puna piciorul in prag si nu o sa lase pe nimeni sa se implice in alcatuirea echipei.

Danny03.06.2007 16:54

Da, ar fi posibil sa plece Oli la un esec al Stelei, dar Becali nu pleaca, si daca o sa vina un alt antrenor care nu lasa patronul sa se implice in echipa, atunci o sa il dea pe ala afara, ca Gigi e obisnuit asa ca la oi, sa indrume el toate oile in prapastie, pacat ca nu sare el primul...

«117181920»