In acest topic vom vorbi despre perioada de pregatire a Stelei si despre comportarea ei in editia 2006/2007 a Ligii Campionilor.
Un pic de sansa ne-a privat de accederea in C.L. inca din sezonul trecut.Anul acesta suntem indiscutabil mai puternici si cu mai multa experienta.
Pe langa cunostintele dobandite 2 ani consecutiv in Cupa UEFA de Steaua,se pare ca de aceasta data Gigi Becali a inteles ca lotul este slab numeric si va face 4-5 transferuri.
Probabil ca primele 2 transferuri (Drida si V.Badea) nu prea spun multe,dar evolutia jucatorilor in timp poate ca va spune altceva.
Din momentul terminarii campionatului,pana pe 23 iunie jucatorii sunt in vacanta.Pe 27 iunie vor pleca intr-un stagiu de pregatire la Kaprun in Austria,unde vor fi prezenti pana pe 6 iulie.Dupa aceasta data pregatirile vor continua in Olanda unde vor sustine mai multe jocuri de pregatire.
Saptamana viitoare la Nyon,va avea loc tragerea la sorti pentru stabilirea cuplurilor care vor juca in turul 2 preliminar.Steaua este cap de serie si in mod cat se poate de sigur,va juca impotriva unei echipe inferioara valoric.
Startul competitiei pentru Steaua va fi 25 iulie.
Ii dorim o comportare cat mai buna si un lung traseu in Champions League !
FORZA



