FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, editia 2006/2007

«1131415161720»
Papp30.08.2006 06:09

UNDE?

Eu locuiesc in Guadalajara foarte aproape de Madrid, si am sa-m cumpar un bilet la Real Madrid - FC Steaua, bineinteles. As vrea sa stiu cam in ce zona o sa stea fanii Stelei, ca sa nu stau langa spanioli, ca o sa-i batem si dupa aia ma omoara:D.

Dac stiti trimitetimi un mesaj privat. Mersi!

 

SCZ. E CAM VECHE SEMNATURA, da o schimb io...

stelista_pe_viata30.08.2006 06:24

Waoo...ce grupa!!!?Nu o sa fie deloc usor,Real si Lyon..sunt cele mai bune din grupa..si nu stiu cum o sa trecem de ele..sau macar de una:)oricum,yo raman optimista:)si ma gandesc deja k primavara ne prinde in CL:)BTW Ora exacta se da din Ghencea(sper)BAFTA baietzi

steaua_730.08.2006 08:53

Steaua se califica ca nu are cum sa nu se califice ca pe Dinamo i bate sigur si pe Lyon ...i bate i pe Real Madrid nu cred ca puate sai bata dar cred ca puate sa scuata un egal de la ei.. steagcruce2 steagcruce2 steagsimplu 713565920_440275_MEDIUMSQUARE.jpg

SSK30.08.2006 10:23

Ca fapt divers, la Pariloto avem cea mai mica cota la castigarea UCL 1:200, alaturi de Levski, Copenhaga si Anderlecht.

 

Prin comparatie, Real Madrid 1:7,5 - Olympique Lyon 1:15, Dinamo Kiev - 1:100.

ktalyn30.08.2006 14:25

e clar k nimeni nu prea ne da nicio sansa , da stim cu totii k de multe ori calculu' hartiei a fost dat peste cap, eu sunt sigur k vom face meciuri bune.....

abea ashtept sa vada si fraerii astia de ce sntem in stare!

 

fularsteau2 forzateaua

Reptile1930.08.2006 16:50

Parerea mea e ca unii sunteti mult prea optimisti cu privire la sansele noastre de calificare clasamentul grupei cred ca va fi urmatorul:

1.Real Madrid

2.Lyon

3.Dynamo Kiev or Steaua

Daca ne-am clasa pe locul 3 cred ar fi extraordinar. Nu spun ca nu avem sanse sa ne calificam, avem dar sunt destul de mici dupa parerea mea datorita faptului ca n-am mai jucat in UCL de 10 ani! forzateaua sprecl2 forzateaua

Dawson30.08.2006 18:09

Luam ori primul loc ori ultimul!

Noi suntem Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!

fular-campioniifular-campioniifular-campionii

Stryker30.08.2006 18:52

O vestea oarecum buna:

"S-a rupt Cacapa!

Căpitanul lui Olympique Lyon, Claudio Cacapa, nu va veni la Bucureşti pe 26 septembrie, în etapa a doua a Ligii Campionilor. Fundaşul central brazilian, în vîrstă de 30 de ani, a suferit o ruptură musculară pe partea anterioară a coapsei drepte şi va fi indisponibil între 4 şi 6 săptămîni. Cacapa s-a accidentat la sfîrşitul antrenamentului de ieri dimineaţă, în timp ce exersa executarea loviturilor libere"

http://www.gsp.ro/index.php?a=54201&shift=1

Oricum cu el sau fara e, OL ramane o echipa puternica si o sa avem doua meciuri grele cu ei, totusi cred ca avem sanse sa obtinem niste puncte :twisted: .

steaua*forever31.08.2006 04:16

Nu conteaza ca suntem subestimati si nimeni nu ne da nici o sansa. Pe teren se pot intampla multe surprize, dupa cum am vazut de atatea ori. Vom vedea... S-ar putea sa se intample ceva neasteptat...

 

FORZA Steaua!

Dan_BKL31.08.2006 07:17
Ca fapt divers, la Pariloto avem cea mai mica cota la castigarea UCL 1:200, alaturi de Levski, Copenhaga si Anderlecht.

 

Prin comparatie, Real Madrid 1:7,5 - Olympique Lyon 1:15, Dinamo Kiev - 1:100.

 

avem o cota foarte mare.

anul trecut la inceputul cupei UEFA aveam cota 40 pentru castigarea competitiei si am fost aproape sa le iau 40milioane.acum s-a vedem cred ca voi pune 500mii merita-castig 100milioane.mingia e rotunda.

forever_STEAUA31.08.2006 08:16
Ronaldo la Inter Milano, Adriano şi Reyes la Real Madrid

 

Cluburile de fotbal Real Madrid şi Inter Milano au ajuns la un acord de principiu pentru transferul atacantului brazilian Ronaldo la gruparea italiană, în schimbul cedării compatriotului său Adriano la Madrid, a anunţat miercuri seara postul de radio Cadena Ser.

 

       În acelaşi timp, Real Madrid, adversara formaţiei Steaua Bucureşti în grupele Ligii Campionilor, este pe punctul de a obţine transferul mijlocaşului spaniol Jose Antonio Reyes, de la Arsenal Londra, englezii urmând să primească trei milioane euro şi pe brazilianul Baptista, afirmă la rândul său Radio Marca.

 

sursa: http://www.prosport.ro/index.php?section=a...n=index&id=4298

Cooper31.08.2006 10:50

Se pare ca , in proportie de 90 %, jucatorul Sportului o sa fie achizitionat de Steaua.

Nero31.08.2006 11:07

In urma ultimelor transferuri, parca incep sa devin ceva mai optimist :D De ce n-am vedea si niste surprize in grupe? :P Oricum, daca nu in UCL, macar in UEFA si tot vedem in primavara Steaua, in meciuri internationale.

 

forzateaua

steaua*forever01.09.2006 05:09

Deocamdata, ne concentram pe UCL. :)

 

FORZA Steaua!

forever_STEAUA01.09.2006 10:04
Lotul lui Real Madrid pentru sezonul 2006/2007

Gruparea Real Madrid a definitivat lotul pentru sezonul 2006/2007, trimitind la UEFA lista cu jucatorii pentru grupele Ligii Campionilor, in care va intilni si campioana Romaniei, Steaua Bucuresti.

Antrenorul Fabio Capello va avea la dispozitie urmatorii jucatori:

 

1. Iker Casillas, 13. Diego Lopez, 28. Antonio Adan - portari  

2. Michel Salgado, 3. Roberto Carlos, 4. Sergio Ramos, 5. Fabio Cannavaro, 6. Mahamadou Diarra, 7. Raul Gonzalez, 8. Emerson Ferreira, 9. Ronaldo Luiz Nazario, 10. Robson da Sousa Robinho, 11.Cizero Joao Cicinho, 13. Diego Lopez, 14. Jose Maria Gutierrez Guti, 15. Raul Bravo Sanfelix, 17. Ruud Van Nistelrooy, 18. Antonio Cassano, 19. Jose Antonio Reyes, 21. Ivan Helguera, 22. Francisco Pavon, 23. David Beckham, 24. Alvaro Mejia, 26. Francisco Javier Garcia, 27. Ruben de la Red, 29. Francisco Casilla - jucatori de cimp.

 

 

Lotul lui Olympique Lyon pentru sezonul 2006/2007

Gruparea Olympique Lyon, adversara Stelei in grupa E a Ligii Campionilor, a stabilit lotul pentru sezonul 2006/2007, trimitind si lista de jucatori la UEFA pentru cupele europene.

Antrenorul Gerard Houllier va avea la dispozitie urmatorul lot:

 

1. Gregory Coupet, 25. Joan Hartock, 30. Remy Vercoutre - portari  

2. Francois Clerc, 3. Cristiano Marques Cris, 4. Patrick Muller, 5. Claudio Roberto Cacapa, 12. Anthony Reveillere, 20. Eric Abidal, 23. Jeremy Berthod, 29. Sebastien Squillaci, 38. Mourad Benhamida - fundasi  

6. Kim Kallstrom, 8. Juninho Pernambucano, 10. Florent Malouda, 15. Alou Diarra, 21. Tiago Mendes, 26. Benoit Pedretti, 28. Jeremy Toulalan, 36. Sylvain Idangar, 31. Yacine Hima - mijlocasi  

9. John Carew, 11. Frederico Chaves Fred, 14. Sidney Govou, 18. Hatem Ben Arfa, 19. Karim Benzema, 22. Sylvain Wiltord, 39. Gregory Bettiol - atacanti.

 

sursa: spt

Virgil01.09.2006 10:13

Lotul echipei Steaua Bucuresti pentru sezonul in curs:

Portari : 12. Cornel Cernea, 13. Carlos Alberto Fernandes, 31. Marius Toma

Fundasi : 3. Dorin Goian, 4. Vasile Bogdan Panait, 5. Daniel Balan, 6. Mirel Radoi, 15. Mihai Nesu, 17. Eugen Baciu, 18. Petre Marin, 23. Klemi Saban, 24. Sorin Ghionea,27.Stelian Stancu

Mijlocasi : 8.Ovidiu Petre,10. Nicolae Dica, 11. Gabriel Bostina, 14. Vasilica Cristocea, 16. Banel Nicolita, 20. Florin Lovin, 22. Sorin Paraschiv, 28. Gigel Coman, 30. Iulian Ochirosii

Atacanti : 7. Daniel Oprita, 9. Valentin Badea, 19. Victoras Iacob,21.Cyril Thereau

 

Citat din memorie.

El Nino_901.09.2006 10:18

@virgil

Radoi ar trebui trecut mijlocas

Dica ................. atacant

:)

c.ronaldo1705.09.2006 03:32

care stie un site unde as putea discuta cu fanii Dinamo Kiev, Lyon sau Real Madrid....? :)

Virgil05.09.2006 05:02
c.ronaldo1705.09.2006 05:06

ms Virgil

Dan_BKL05.09.2006 18:08

pariuri:

 

Chelsea FC - SV Werder Bremen 12/09/06 20:45 1,55 3,70 6,00

FC Barcelona - Levski Sofia 12/09/06 20:45 1,10 7,20 21,00

FC Bayern München - Spartak Moscow 12/09/06 20:45 1,40 4,20 7,80

Sporting Lissabon - Inter Milan 12/09/06 20:45 3,55 3,20 2,05

Galatasaray - Girondins Bordeaux 12/09/06 20:45 2,10 3,10 3,50

PSV Eindhoven - Liverpool FC 12/09/06 20:45 2,50 3,10 2,80

AS Roma - Shakhtar Donetsk 12/09/06 20:45 1,40 4,20 7,60

Olympiakos Pireus - CF Valencia 12/09/06 20:45 2,50 3,20 2,70

AC Milan - AEK Athen 13/09/06 20:45 1,15 6,50 17,00

RSC Anderlecht - OSC Lille 13/09/06 20:45 2,35 3,20 2,90

FC Kopenhagen - Benfica Lisboa 13/09/06 20:45 2,50 3,20 2,70

Manchester United - Celtic Glasgow 13/09/06 20:45 1,40 4,20 7,50

Dynamo Kiev - Ste Bucuresti 13/09/06 20:45 1,75 3,35 4,70

Olympique Lyonnais - Real Madrid 13/09/06 20:45 2,40 3,10 2,90

FC Porto - CSKA Moscow 13/09/06 20:45 1,80 3,20 4,70

Hamburger SV - Arsenal FC 13/09/06 20:45 2,50 3,15 2,75

 

cum vi se pare cota Stelei?

Alex1405.09.2006 18:12

Exceptionala! Creste castigul... 2 solist :D

Dan_BKL05.09.2006 18:17
http://www.fcdynamo.Kiev.ua/

 

http://www.olweb.fr/

http://www.realmadrid.com/portada_eng.htm

 

Dinamo Kiev nu are vreun site in engleza ca de acolo nu inteleg nici daca ma chinui. :lol:

steaua_707.09.2006 15:05

dap yo cred ca cu real nu vom avea probleme vom avea probleme cu Dinamo ca sunt galagiosi rau .. :wink:

Bogdan4Steaua07.09.2006 15:43

Invitat la emisiunea Fanatik Show, Valeriu Argaseala a declarat ca a solicitat oficialilor clubului Real Madrid 10.000 de locuri pentru meciul de pe Bernabeu. Ramane de vazut daca spaniolii vor accepta.

«1131415161720»