FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, editia 2006/2007

«1121314151620»
alexfilip26.08.2006 03:36

Sa fim serioshi...

Cand sa mai facem transferuri? La noi totul se face cu lentoare si lene... Ar fi mare lucru daca vin totzi trei de la Shahtior. Eu cred ca va vani unul, maxim 2. si nici un altul - nu mai e timp! si Oli e un tip foarte precaut, trebuie sa vada un jucator nu shtiu timp ca sa il aduca... recunosc ca afacerea Badea a fost beton, dar de ce nu l-a adus pe Mazilu?

Eu cred ca intram in Cl cu lotul actual...si de ce nu, avem lot bun...(Cat mai dureaza accidentarea lui Mirel si Victorash?)

 

-2 portari (E adevarat, mediocri)

-3 fundasi centrali buni, + 3 de banda + Panait=7

Banel, Cristocea, Mirel, Lovin, Gigel, Sorin, Gabi=7 Mijlocashi

-Oprita, Victorash,Dica, Badea =4

 

Poate ma inshel, dar mie imi suna a ot destul de puternic...7+7+4+2 = 20. Inca 2 jucatatori si avem toate posturile dublate. ce, voi le vretzi triplate?

bodanelu26.08.2006 04:15

nu.. le vrem dublate, ca sa nu`l mai vad pe oprita atacant! de exemplu in meciul de asta seara, daca doamne fereste se accidenteaza oprita, cine trece atacant? nimeni.. ca nu mai avem unul..

rareeslh26.08.2006 06:31

@alexfilip

 

Cum am mai spus pe topicul "Transferuri 2006-2007", avem, intr-adevar, fiecare post dublat. Problema e ca rezervele nu se ridica la nivelul "titularilor", astfel ca o accidentare/suspendare apar mari probleme. Singurele rezerve care se ridica la nivelul titularilor sunt Baciu, Bostina/Cristocea, Badea si uneori Lovin. O sa aliniez inca o data cele 2 echipe pentu a putea observa mai bine diferentele(imagineaza-ti cum ar juca Steaua un meci in CL cu echipa de rezerve):

 

Titularii:

 

----------------------Carlos-------------------------

 

-----Saban-----Ghionea-----Goian-----P.Marin---------

 

-----Nicolita-----Radoi-----Paraschiv-----Cristocea--

 

---------------Dica----------Iacob-------------------

 

Rezervele:

 

----------------------Cernea-------------------------

 

-------Balan-------Baciu-------Panait-------NESU-----

 

-----Bostina------Lovin-----G.Coman-----Ochirosii----

 

-----------------OPRITA--------Badea-----------------

Cooper26.08.2006 07:17

Claudio Caçapa, fundasul brazilian de la Lyon, a marturisit ca nu are nicio informatie despre români.Cred ca este o grupa accesibila. Stiu putine lucruri despre Dinamo Kiev si nimic despre Steaua. Daca suntem favoriti alaturi de Real? Nu-mi place termenul, dar cred ca avem mijloacele de a ne califica. Sursa : Prosport . Intrebare : Asta unde naiba traieste ? Sa zicem ca nu a aflat de performantele noastre din ultimii 2 ani, dar faptul ca, in toamna trecuta am spulberat pe Lens ??? Toata presa franceza a vuit despre meciul ala. Asta mi se pare ori o ingamfare peste margini ori o prostie fara seama. Ma mira doar faptul ca o spune un jucator brazilian. Daca era francez nu era nimic nou, se stie ca ne urasc foarte tare , dar....

bodanelu26.08.2006 07:30

@Cooper lasa`i sa fie asa, sa ne trateze de sus.. noi avem de castigat din asta! presimt meci mare cu Lyon-ul acasa, cand ei or sa ne trateze ca o echipa de mana a 3-a :)

Motanu D26.08.2006 08:40

Caçapa nu e nici arogant si nici nu are ceva cu noi precum francezii. Pur si simplu este un ignorant de proportii... Nu e exclus sa aiba si vreun IQ demn de Claudiu Raducanu insa nu am informatii...

Nu e primul jucator din campionatul francez care da dovada de ignoranta crasa. Si Ribery a zis ca Scolari a fost un mare jucator. :roll: :twisted:

MachedonuRAPID26.08.2006 08:58

Dar ce ai vrea sa va cunoasca in amanunt ca sunteti voi Steaua ? Ar trebui sa realizezi ca atat Steaua cat si celelalte echipe de top din Romania sunt mult mai mici decat credem noi chiar daca voi sunteti "Barcelona estului".

 

Oricum Cacapa a spus ca nu are prea multe informatii ceea ce inseamna ca nu cunoaste primul 11 ,tactica etc , sau tu pui tara echipei ci culorile la informatii ?

 

PS: Eu cred ca tu nu ai prea multe informatii despre Sturm Graz desi astia jucau in CL acum cativa ani ...

I.N.Money26.08.2006 09:05

In primul rand nu poti compara Sturm Graz cu Steaua,spre deosebire de astia,cat si de Lyon,Steaua a insemnat ceva in trecut in Cupa Campionilor.

Pana una alta suntem printre putinele echipe care se afla in acest an in grupele Ligii care au in vitrina acest trofeu.

waste26.08.2006 09:34

Mai sunt cateva: Real Madrid, Barcelona, Milan, Inter, Manchester United, Liverpool, Bayern Munchen, Hamburg, Porto. :) Zece cu tot cu Steaua, deci o treime din total.

 

Lyon astia sunt o echipa africana cu multi brazilieni. Un fel de Lens mai buni. Lens au venit incarcati de aroganta si au primit 4. De ce n-ar fi si Steaua - Lyon 2-1 ?

laca_726.08.2006 10:19

in primul rand Lyon ar trebui sa taca ei pana acum 5 ani nu insemnau nimic in fotbalul mare :evil: :evil: :evil:

Motanu D26.08.2006 10:38
De ce n-ar fi si Steaua - Lyon 2-1 ?

 

Eu sper la un 7-3 !!! :twisted: :lol:

alexfilip26.08.2006 11:16

 

Cum am mai spus pe topicul "Transferuri 2006-2007", avem, intr-adevar, fiecare post dublat. Problema e ca rezervele nu se ridica la nivelul "titularilor", astfel ca o accidentare/suspendare apar mari probleme. Singurele rezerve care se ridica la nivelul titularilor sunt Baciu, Bostina/Cristocea, Badea si uneori Lovin.

 

Perfect de acord cu tine.

Dar niciunde in lume o echipa (sau foarte rar) rezervele sunt de aceeashi valoare cu titularii (ca altfel nu ar fi rezerve). Daca aduci jucatori de valoare prea multzi, ajungi in situatzia in care nu ai cum sa ii rulezi pe totzi... apoi urmeaza conflicte in vrestiar, atmosfera urata, etc (uite la Dinamo - aia au 3 atacantzi de aceeashi valoare). Mult mai important pentru reushita este dupa parerea mea "good dressing room atmosphere" (cum zice pe manager :wink: ) decat multzi de valoare dar care ishi poarta ranchiuna - Real si Inter nu au facut nimic cu super loturile lor! In schimb Barca si Arsenal - cu ATATEA probleme de lot au factu performantza. Sunt de parere ca lotul actual e exact asa cum trebuie sa fie, ca rezervele ar trebui totdeauna sa fie cu juma de clasa sub titulari, ca sa nu ishi ia nasul la purtare.

mihaisupersteaua26.08.2006 13:07

Sper sa castigam la Kiev in primul meci sa incepem cu dreptul.Si pe Lyon o putem bate daca ai nostri vor fi intr-o forma buna.Lyon poate fi batuta ,mai ales Kiev steagcruce2 steaua_ro fularsteaua2 fularsteau2

rareeslh27.08.2006 17:25
Perfect de acord cu tine.

Dar niciunde in lume o echipa (sau foarte rar) rezervele sunt de aceeashi valoare cu titularii (ca altfel nu ar fi rezerve). Daca aduci jucatori de valoare prea multzi, ajungi in situatzia in care nu ai cum sa ii rulezi pe totzi... apoi urmeaza conflicte in vrestiar, atmosfera urata, etc (uite la Dinamo - aia au 3 atacantzi de aceeashi valoare). Mult mai important pentru reushita este dupa parerea mea "good dressing room atmosphere" (cum zice pe manager :wink: ) decat multzi de valoare dar care ishi poarta ranchiuna - Real si Inter nu au facut nimic cu super loturile lor! In schimb Barca si Arsenal - cu ATATEA probleme de lot au factu performantza. Sunt de parere ca lotul actual e exact asa cum trebuie sa fie, ca rezervele ar trebui totdeauna sa fie cu juma de clasa sub titulari, ca sa nu ishi ia nasul la purtare.

 

nu zic ca ar trebui cumparati jucatori cu "personalitate", gen Ganea, care sa faca scandal ca nu ii bagat in teren, sau sa dam multi bani pe un jucator si sa il tinem pe banca. Totusi, n-ar trebui rezervele sa aiba aceeasi valoare ca si titularii, dar ar trebui ca o rezerva sa poata inlocui cu brio un titular. Arsenal si Barca au avut rezerve f puternice. Arsenal l-a avut pe Van Persie, pe Bergkamp, pe Reyes, si alti jucatori f valorosi. Barca a avut un mijloc solid si un lot destul de mare, astfel ca accidentarile nu au pus f mari probleme, avand inlocuitori pe masura. Sistemul de rotatie pe care l-a impus Olaroiu este unul foarte bun, insa nu cred ca vom putea face fata la 2 saptamani cu 4 meciuri f importante: "dubla" cu real si meciurile cu rapid/Dinamo. De exemplu, cu Farul n-am avut jucatori de profil ofensiv pe banca in afara lui Coman si a tanarului Ochirosii. ar trebui adusi jucatori tineri, care sa aiba sansa sa se afirme in campionat, in timp ce Steaua sa poata alinia in CL un prim 11 predominant experimentat si mai ales odihnit. In rest, sunt de acord cu tine, insa nu cu mai mult de jumatate de clasa sub titulari, nu ca si Cernea(care ii jos de tot fata de Carlos). Sper ca transferurile vor fi facute cu cap si ca vom avea fffffffff multe bucurii de pe urma lor :wink:

steaua*forever28.08.2006 06:03

Daca Steaua va adopta o mentalitate de invingator cu marile echipe din grupa E, daca nu se vor speria ca ii au in fata pe cei de la Real Madrid, sau Lyon, vom putea iesi cu capul sus dupa cele 90 de minute de meci. Daca am ajuns sa jucam cu Real Madrid, de ce sa nu-i batem? :wink: De ce sa nu credem cu adevarat in sansele noastre si in echipa? 8)

alex_ultrassteaua28.08.2006 09:44

eu cred ca avem sanse sa ne calificam daca nu vom prinde Cupa UEFA in cel mai rau caz. STELIST PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA !!!!!!!!!!!!!!!!!

FORZA Steaua

DTP-Ludacris28.08.2006 10:31

Ma tem ca multi vor veni la stadion sa vada realul in loc sa sustina Steaua ! :evil:

steaua*forever28.08.2006 11:32

Iar aceia nu pot fi numiti suporteri ai Stelei!

gabi_maris28.08.2006 11:35

Nu ar putea cineva sa puna pe site rezumatul meciului cu Standard cu comentariul de la TV? Ar fi frumos sa semene cu ce s-a facut dupa Steaua-Valencia...

giuliano_10128.08.2006 12:32

in Champions League nu sunt grupe usoare si de aceea cred ca e bine ca am cazut cu echipe cu firma deoarece aceste meciuri ne vor aduce onoare prin simpla participare, glorie in caz de victorii si oricum bani din drepturile de imagine.

cel mai greu adversar mi se pare Lyon-ul pentru ca e o masinarie bine unsa care merge in plin de la sine. francezii s-au pornit acum vreo 5-6 campionate si de atunci parca nu se mai pot opri. dezavantajul lor e ca anul acesta e un alt fel de presiune pe ei pentru ca dupa atatea sezoane excelente isi propun marele pot: cupa. e de vazut daca au mentalitatea necesara pentru a nu se lasa daramati de un asemenea obiectiv. cred ca ii putem pune in dificultate prin inteligenta si daca facem rezultate bune cu ei, Oli va avea un rol determinant in asta.

Real Madrid e un colos cu picioare de lut, mai mult nume decat jucatori. marea lor forta e firma care in multe meciuri parca joca singura. un alt il reprezinta sunt individualitatile care oricand pot scoate din "joben" cate o executie galactica la care nu ai raspuns. prin venirea lui capello au castigat in disciplina si seriozitate dar nu cred ca italianul va reusi sa schimbe intr-un timp atat de scurt o mentalitate se staruri instalata ca un cancer pe bernabeu de cativa ani. arma Stelei in aceste meciuri: tupeul. cred ca daca le aratam ca nu ne e frica vraja se rupe si realul va deveni in fata noastra o echipa de fotbal si nimic mai mult.

in fine, cu Dinamo Kiev cred ca vor fi meciurile cele mai disputate. echipe de valori relativ egale, cu un plus de valoare pentru Steaua dar cu un plus de experienta in Liga pentru ucrainieni. acolo avem avantajul ca fiind primul meci vom evolua cu multa ambitie si foame de performanta si asta s-ar putea sa-i surprinda pe cernat & co. iar acasa... n-avem voie sa nu castigam meciul acela.

cred ca ne avantajeaza si programul... primul meci, cea mai abordabila deplasare apoi doua meciuri in iadul propriu de pe Ghencea... daca iesim in cartile calificarii dupa aceste 3 meciuri nu se stie ce se va intampla.

in concluzie, cred ca Steaua trebuie sa joace fara trac, generos si cu zambetul pe buze pentru ca are totul de castigat si nimic de pierdut. mai ales ca dupa cate am intuit eu acest sezon se vrea o repetitie, un prilej de a acumula experienta pentru ca in anul viitor sa ne propunem cu adevarat o tinta mai inalta.

steaua_729.08.2006 13:38

steagsimplu steagsimplu [/img]

saint29.08.2006 14:57

deci pana la urma, care vor fi in total ultimele transferuri???

steaua_730.08.2006 02:07

O sa trecem de grupe sigur... steagsahmic steag1 steag2 steag2

patronu_1930.08.2006 04:43

steagcruce2

Forza Steaua!!!!!!

Vom fi stelele Europei ! steagcruce2

steaua*forever30.08.2006 05:51

Sa te auda Dumnezeu! Si sa mai ia si altii din optimismul tau, ca avem nevoie!

 

FORZA Steaua si DINCOLO DE GRUPELE UCL!

«1121314151620»