FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, editia 2006/2007

«191011121320»
Cooper07.08.2006 15:38

Sorin se referea la castigarea UCL, a campionatului si a cupei (UEFA) :lol: :lol: :lol:

radical08.08.2006 21:09

Rezultate de azi:

 

Austria Vienna (Aus) 1 - 1 Benfica (Por)

 

Dinamo Zagreb (Cro) 0 - 3 Arsenal (Eng)

Dan_BKL08.08.2006 23:44

rezultate firesti.

 

Arsenal deja s-a calificat iar Benfica are 85%sanse s-a elimine pe austrieci.

 

maine se joaca restu:

Hamburg - Osasuna

Milan - Crvena Zvezda

Salzburg - Valencia

Lille - Rabotnicki

København - Ajax

CSKA Moskva - Ru¾omberok

Shakhtar - Legia

Liverpool - M. Haifa

Standard - Ste

Liberec - Spartak Moskva

Hearts - AEK

Levski - Chievo

Dynamo Kyiv - Fenerbahçe

Galatasaray - Mladá Boleslav

 

dupa parerea mea mai departe vor merge:Hamburg,Milan,Valencia,Lille,Ajax,Cska Moskova,Shaktar,Liverpool,Steaua,Spartak Moskova,Hearts,Fenerbahçe,Galatasaray,Levski

 

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl spre cl

Rossoblu08.08.2006 23:53
Inteleg ca sunteti toti suporteri ai echipei Steaua dar aveti prea mult optimism. Pe Gigi nu il intereseaza cupa Romaniei, deci Steaua nu o va castiga (si asa va avea meci din 3 in 3 zile). Cred ca va castiga campionatul, iar in Liga Campionilor vad Steaua trecuta de grupe (de pe locul 2), mai castiga un meci si se opreste in SFERTURILE Champions League. ... ajunge pentru primul an :D
Sorin se referea la castigarea UCL, a campionatului si a cupei (UEFA) :lol: :lol: :lol:

 

 

cum sa castigi frate si UCL si Cupa UEFA in acelasi sezon :?: :D

Motanu D09.08.2006 05:33

@Rossoblu:

 

Am putea folosi Steaua 2 pentru Cupa UEFA.

radical09.08.2006 17:52

Dynamo Kyiv (Ukr) 3 - 1 Fenerbahce (Tur)

 

Mai un minut de jucat

stelista_pe_viata09.08.2006 21:50

fratilor...hai sa vedem mai inti meci cu meci...k sa fim seriosi la ce echipe ne asteapta in grupe....sper sa iesim teferi...acu' chiar daca a jucat bine cu Standard mai sunt multe meciuri pana ajungem noi unde ne dorim...fara sa ne suparam dar sa nu comparam CL cu UEFA...oricum yo am incredere in Steaua mea,dar raman realista si constienta ca deabia acum incep adevaratele meciuri.bafta baietzi :!: :!: :!:

weeezer_2009.08.2006 22:55

Ce chestie... Anderlecht care a castigat campionatul, e in URNA D, a patra valorica, pt grupe, in timp ce ocupanta locului 2 in Belgia, Standard, in cazul DOAR ipotetic in care s-ar califica in grupe, ar fii in a treia urna valorica...

Ayrton09.08.2006 23:41

@ weeezer_20

 

Aici n-ai dreptate! Ar putea fi doar in a 4-a urna valorica, pentru ca componenta grupelor se decide dupa returul turului 3 de calificare.

Stryker09.08.2006 23:53

Eu as vrea,in fericitul caz in care ne calificam si in mod normal asa ar trebui sa se intample, sa facem parte dintr-o grupa cu Valencia, Ajax si Levski...asa am putea prinde un loc 3 de UEFA daca nu chiar mai mult 8) ...

Dan_BKL09.08.2006 23:54

CSKA Moscow 3 - 0 Ruzomberok

Dynamo Kyiv 3 - 1 Fenerbahce

Lille 3 - 0 Rabotnicki

Shakhtar Donetsk 1 - 0 Legia Warsaw

Galatasaray 5 - 2 Mlada Boleslav

Levski Sofia 2 - 0 Chievo

Liberec 0 - 0 Spartak Moskova

FC Copenh'gen 1 - 2 Ajax

Hamburger SV 0 - 0 Osasuna

Standard Liege 2 - 2 Steaua

AC Milan 1 - 0 Red Star Belg

Hearts 1 - 2 AEK Athens

SV Salzburg 1 - 0 Valencia

Liverpool 2 - 1 Maccabi Haifa

din toate rezultatele din prima mansa a turului III preliminar al Champions League marea surpriza este Salzburg 1-0 Valencia.

Valencia care daca s-ar califica in grupe ar fi in prima urna valorica.

va fi interesant returul de pe Mestallia oricum nu cred ca Salzburg poate merge mai departe dupa 1-0 acasa.ar fi cea mai mare surpriza din turul III.

Steaua nu are voie s-a piarda calificarea dupa 2-2 la liege.

weeezer_2010.08.2006 00:01
@ weeezer_20

 

Aici n-ai dreptate! Ar putea fi doar in a 4-a urna valorica, pentru ca componenta grupelor se decide dupa returul turului 3 de calificare.

 

tabel1533120539c9358f40a96660190dh7.th.j

Ayrton10.08.2006 00:05

Nu-mi spune! Imaginea este de pe gsp...

Nu trebuie sa crezi tot ce scrie la gazeta. :wink:

Dan_BKL10.08.2006 00:08

astia de la gsp sunt bolnavi.

daca de exemplu salzburg elimina pe valencia va fi plasat in urna a 4-a nu 1 deorece la intrarea in grupe fiecare echipa isi pastreaza coeficientul actual si nu intra in locul formatiei eliminate la tragerea la sorti.

gsp sunt terminati.

Rossoblu10.08.2006 00:15

corect, noi daca trecem de standard suntem in urna 3

***alex***10.08.2006 06:55

Cat ghinion pe Hearts astia si m-au scos si de la 1 bulion! :D Au luat gol in min 89 si apoi in 90 si-au dat autogol! :evil:

SebaS10.08.2006 13:31

Mda...urna a 3-a la mijloc chiar...100%

VladM10.08.2006 14:27

Cat ghinion pe Hearts astia si m-au scos si de la 1 bulion! :D Au luat gol in min 89 si apoi in 90 si-au dat autogol! :evil:

 

cine :?: :?: :D

Cooper10.08.2006 14:52
Cat ghinion pe Hearts astia si m-au scos si de la 1 bulion!  :D Au luat gol in min 89 si apoi in 90 si-au dat autogol!  :evil:
Am vazut meciul si pot sa=ti spun ca, scotienii au avut un ghinion extraordinar , daca ar fi fost 4-0 pentru ei nu s-ar fi mirat nimeni (3 bare printre altele). Mi-am adus aminte, din pacate de meciul nostru de anul trecut cu Rosenborg (de acasa) :cry: :cry:
weeezer_2010.08.2006 16:05

mda... 9 meciuri jucate, 8 prinse, si se trezesc scotieni sa-si dea cu stangu-n dreptul in ultimele minute....

MAMA LOR :evil:

Stryker10.08.2006 16:24

lasa frate, ca eu am avut un bilet cu 9 meciuri in care imi puteau iesi 6 milioane jumate cu doar 100.000 de mii, am nimerit rezultate ca egalul dintre slovan si spartak si victoria lui Ajax dar m-au scos valencia cu salzburg ca bagasem x2...mai rar vezi asa ghinion...

***alex***10.08.2006 18:31

@Cooper

 

Nu trebuia sa mai zici si de cele 3 bare ca ma oftic mai rau!

puyol16.08.2006 15:19

aseara am visat ca la meciul cu standard a dat Lovin golul calificarii . DOAMNE cat de real parea... sa speram ca visul se va materializa fularsteaua2 spre cl

Red Dogs Forever16.08.2006 15:30

Bafta multa saptamana viitoare fratilor...Banel va duce in Liga...Steaua e cu mult mai buna ca Standard...Si la anul sper sa mergem impreuna in CL...

forever_STEAUA16.08.2006 15:48

@Red Dog Forever

 

 

De ce? Crezi ca ati putea sa treceti de tururile preliminare ? :twisted: :twisted:

«191011121320»