FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sportul Studentesc - Steaua 1-2

«1345678»
DTP-Ludacris21.05.2006 15:56

Important este ca am castigat cele 3 pct...

 

Forza Steaua

mariuss_d21.05.2006 15:57

Dica a jucat azi bine ca pasator.. multe faze au pornit de la el...

DTP-Ludacris21.05.2006 15:57

Da..a si marcat :lol: ..pacat ca la noi in poarta :P

sorin_77721.05.2006 15:57

Dica, inger si demon...

 

Totusi eu cred ca a fost cel mai bun de pe teren alaturi de Radoi... Chiar si asa Dica a fost decisiv, sclipitor in pase, de nota 10!!!

 

Avem 58 de puncte si doua meciuri considerate mai usoare... Trebuie sa luam acest titlu pentru ca am dovedit ca meritam...

 

Sportul nu merita acel loc 2, a aratat ca e depasita de situatiile grele... Nu va fi greu pentru rapid in meciul cu ei... Mai ales ca e posibil sa joace si fara Mazilu asa cum s-a intamplat cu noi...

Blue_mika21.05.2006 15:58

Frate voi ati vazut in ce hal au luat goluri nenorocitii aia de la Cluj?????? Sa le fie rusine ... Numa faptul ca a aparat Turcas si nu Tudor spune tot...se pare ca nu vorbea aiurea MM.

Motanu D21.05.2006 15:58
Important este ca am castigat cele 3 pct...

 

Forza Steaua

 

Asa e !

A vazut cineva meciul ciorilor de la Dej ? am auzit ca a fost cam dubios !

sorin_77721.05.2006 16:00

nu m-am uitat dar tare mult as vrea sa il vad...

 

Rusine lui Dorinel ca nu l-a folosit pe Tudor...

vlad7521.05.2006 16:02
Important este ca am castigat cele 3 pct...

 

Forza Steaua

 

Asa e !

A vazut cineva meciul ciorilor de la Dej ? am auzit ca a fost cam dubios !

Am mai butonat eu din cand in cand.

Jula a fost penibil....degeaba are 100 de ani ca nu stie sa mascheze o mascarada ca cea de la Cluj

Pana si suporterii Clujului au sesizat jocul de rahat al Clujului!

Se vede din satelit cum jula s-a dat la o parte la cele 3 goluri ale Rapidului

Blue_mika21.05.2006 16:02

Se pare ca asa se fac blaturile mai nou..da adversaru un gol ca sa nu miroasa nimic urat si apoi ne dam la o parte..la golul doi turcas si-a ferit mainile de minge iar la al treilea rapidistul ala era singur in mijlocul careului la faza fixa!!!!!! si mai comenteaza la noi!!!!

DTP-Ludacris21.05.2006 16:04

Primul gool al rapidului a fost ca cel al lui...July dak nu ma insel..(Barca-Arsenal)..gol de portar :roll:

 

Oricum...mai avem 2 meciuri usoare pe care CRED ca le vom castiga fara probleme...

sorin_77721.05.2006 16:04

Presimt aceeasi manevra si la meciul cu Sportu, doar sunt vecini de cartier nu... :lol:

vlad7521.05.2006 16:04

sorin_777...Martin Tudor s-a dat faultat la incalzire ca sa nu participe la mascarada aia de joc.Acum am inteles de ca striga Muresan asa de tare dupa meciul cu Steaua.Era si Horoba in tribune.Ardealul trage cu porumbeii anul acesta.In trecut trageau cu cainii.

Melku21.05.2006 16:05

Victorie mai mult decat meritata dupa un joc foarte bun in ciuda unor ratari imense.In legatura cu meciul CFR - Pasari zburatoare negre, primul gol primit de clujeni a fost dupa ce portarul practic a bagat mingea in poarta dintr-un sut cu un unghi foarte mic, ceva gen golul primit de Nae dar primit de pe partea stanga din unghi mic.

vlad7521.05.2006 16:05
Primul gool al rapidului a fost ca cel al lui...July daca nu ma insel..(Barca-Arsenal)..gol de portar :roll:  

 

Oricum...mai avem 2 meciuri usoare pe care CRED  ca le vom castiga fara probleme...

si al 2-lea tot al lui Jula a fost!

al 3-lea n-a fost al nici unui clujean.De fapt nu era nici unul in careu la gol

sorin_77721.05.2006 16:05

atunci tot respectul pentru Tudor... MM nu a vorbit aiurea... ce urat ca vb despre mascarada rapidului in topicul meciului nostru cu Sportu...

 

Rapidul niste hoti... huooooo!!!! Clujule rusine!!!!!

 

Oare va fi la fel de suparat Dorinel la aceasta infrangere asa cum a aratat-o dupa meciul cu noi? 8O 8O 8O

Melku21.05.2006 16:06

Victorie mai mult decat meritata dupa un joc foarte bun in ciuda unor ratari imense.In legatura cu meciul CFR - Pasari zburatoare negre, primul gol primit de clujeni a fost dupa ce portarul practic a bagat mingea in poarta dintr-un sut cu un unghi foarte mic, ceva gen golul primit de Nae dar primit de pe partea stanga din unghi mic.Nici nu conteaza, important e sa ne impunem si in celalalte doua partide.

alex_Ra221.05.2006 16:06

da, la dej a fost aranjament.mai devereme a dat MM o declaratie in care a spus ca un jucator de la CFR i-a zis ca o sa fie meciu trucat...se stie acuma de ce nu a jucat Martin Tudor, cei de la CFR au zis ca e 'accidentat'.oricum sper sa retrogradeze cfru, dupa cat scandal au facut cu noi si la Rapid le-a dat meciul...rusine, gunaiele naibii! sa vdm acuma ce o sa fie cu Tudor

 

cat despre meciu cu Sportul ma bucur ca am castigat si cred ca pe langa Radoi si Dica, Ogararu a jucat excelent, cred ca a fost cel mai bun de pe teren, chiar m-am uitat si nu a avut decat 2 greseli in tot jocul si ratarea aia....SPRE 23

vlad7521.05.2006 16:07

Daca aveti posibilitatea sa revedeti jocul Rapidului va recomande 3 jucatori de la Cluj...

Vasile Jula,Anca si Florin Dan(care a transformat toate loviturile libere ca la rugby)

Melku21.05.2006 16:07

scuze pentru dubla postare a mesajului :oops:

DTP-Ludacris21.05.2006 16:08

..Spre 24 ca 23 este deja al nostru !! :twisted:

sorin_77721.05.2006 16:08
al 3-lea n-a fost al nici unui clujean.De fapt nu era nici unul in careu la gol

 

Pai daca nu era nici unul in careu inseamna ca e o "greseala" colectiva nu?

cristian01421.05.2006 16:09

Desi a condus cu 1-0, CFR a jucat penibil.Spre finalul jocului suporterii clujeni au scandat : rusine sa va fie ! Cred ca asta spune multe despre joc.

De apreciat sunt si uralele acelorasi suporteri clujeni la golurile Stelei. :wink:

Cele mai frumoase cadre surprinse de televizune, cele cu Dinu Vama si Il Muce Jr. dupa golul de 1-2 in Regie. :twisted:

 

In legatura cu jocul Stelei, apreciez efortul tuturor.Nu cred ca a dat Dica autogol, si imi pare rau ca nu a reusit sa marcheze la acea ocazie incredibila.Asta este Nicolae Dica, inscrie goluri fantastice precum acela cu Boro de la Bucuresti si rateaza cand nici nu te astepti.

Cel mai bun de pe teren a fost Banel, a dat gol si a scos penalty-ul din care am preluat conducerea.

Mai avem 2 etape, cu 2 echipe din subsol si nu cred ca ne mai pot pune probleme.Totusi trebuie sa fim foarte precauti.

De asemenea sunt curios sa vad Sportul in Giulesti.

 

Spre 23 !

Motanu D21.05.2006 16:09
Primul gool al rapidului a fost ca cel al lui...July daca nu ma insel..(Barca-Arsenal)..gol de portar :roll:  

 

Eto'o ! Iar pe francez il cheama Giuly !

DTP-Ludacris21.05.2006 16:11

@Motanu D Ms...nu prea sunt un mare admirator al lui :lol:

Blue_mika21.05.2006 16:12

probabil ca jucatorul la care se referea MM e chiar Tudor...PENIBIL!!!! tin minte cum era presa si mai ales cioroii aia nenorociti la meciul nostru cu Bacaul..sa aiba ei grija sa stie toata tara ca mergem la plimbare in Bacau ca Steaua fura ca ciorile sunt cele mai oneste creaturi de pe Pamant..mi-e scarba....Razvan e o panarama daca a ajuns sa apeleze la metode din astea..la fel si tacsu

«1345678»