oricum rezultatul scos de poli2 este unul mai bun decat cel pe care l-ar fi scos ceilalti.Dinamo a avut impresia ca ii bate de o sa le sune apa-n cap si nu s-au asteptat sa opuna prea multa rezistenta.se pare k s-au inselat
oricum rezultatul scos de poli2 este unul mai bun decat cel pe care l-ar fi scos ceilalti.Dinamo a avut impresia ca ii bate de o sa le sune apa-n cap si nu s-au asteptat sa opuna prea multa rezistenta.se pare k s-au inselat
Meciul s-a terminat la egalitate. Sincere felicitari jucatorilor de echipa a doua a timisorenilor.
Pacat ca noi in loc sa profitam marim distanta.
Noi vrem sa mergem din nou in Champions League si ne bate Vaslui, dar ganditi-va la Dinamo care merge sigur in Liga si face egal cu juniorii Timisoarei :lol:
Cat a fost scorul? :evil:
1-1,le-a dat clasa Bragadiru :twisted:
Rezultatul asta ar trebui sa fie receptionat ca o palma zdravana pe obraz de vedetele noastre dragi. Presupunand ca au asa ceva.
I-ati urmarit cum alergau, cum se bateau pentru minge ? Toti. NU doar unul sa alerge iar restul sa se uite calmi, de parca si ei ar fi tot spectatori.
Bravo Timisoara !! Bravo baieti !
FC Rapid a primit avertisment și o amendã de 3.500 de lei, dupã ce fundașul Daniel Bãlan, de la FC Argeș a fost lovit în cap cu o brichetã aruncatã din tribunã, în minutul 47 al meciului disputat de cele douã formații în sferturile Cupei României, și dupã ce în minutul 102 al aceleiași întâlniri pe teren a fost aruncatã o torțã. Ambele obiecte au fost aruncate din sectorul unde se afla galeria echipei Rapid.
Decizia a fost luata astazi de catre Comisia de Disciplina a FRF.
prosport.ro
Este incredibil cum aceeasi comisie analizeaza cazuri asemanatoare, dar verdictele sunt total diferite.
Rapid risca sã fie exclusã din campionat dacã nu plãtește 189.500 de dolari lui Poli Iasi în termen de 30 de zile. Curtea de Arbitraj pentru Fotbal le-a dat dreptate iesenilor în litigiul cu Rapid, în care moldovenii solicitau o parte din banii pe transferul lui Pancu la Cesena. "Sanctiunile pot merge pânã la dezafilierea Rapidului de la FRF", a declarat pentru NewsIn avocatul ªtefan Damian.
Sursa : Gazeta Sporturilor
da da... la fel s-a zis si cu FC Arges, cu datoria fata de Craiova (pe aia chiar nu`i programasera). au platit, si joaca ![]()
Chestii de genul acesta, cu echipe care risca neprogramarea in campionat am vazut de n ori. Foc de paie mereu.
Comisia asta de disciplina este alcatuita numai din dusmani ai Stelei, cum naiba este posibil sa-l suspende pe Thereau 2 etape cand se vede clar ca omul este nevinovat, iar pe jigodia ala de Ganea, care intradevar a lovit, sa-l scoata basma curata??
Echipa noastra a ajuns sa fie lovita din toate partile, se vrea sa nu terminam pe locul 2 si se apeleaza la orice mijloace in acest sens.
Patronul arãdenilor, Nicolae Bara, a declarat pentru NewsIn : "Când UTA avea echipã mare, Rapidul nici nu știa unde-i Giuleștiul." :lol:
CFR, nu este o candidata la titlu , pentru ca nici noi nu mai avem sanse, dar este o candidata la locul 2. CFR a batut pe Pandurii in acesta seara. Daca ros-albastrii nu vor castiga la Farul, Clujenii se vor distanta la 3 puncte in fata. :roll:
Rapid i-a spulberat pe aradeni cu 4-0. CFR-ul a castigat cu Pandurii si iata-ne pe locul 4. Abia acum incep meciurile grele. Vreau sa aud glasul optimistilor...
P.S.: Am schimbat numele topic-ului in "Cu un ochi in curtea contracanditatelor la locul 2" din motive evidente. Problema este ca s-ar putea sa schimbam din nou titlul peste 2-3 etape, iar in loc de 2 sa punem 3 sau 4.
Cu tiganii ne vom bate la locul 2. Clujul nu joaca mare lucru. Locul lor este unul mincinos. In ultimele 2 jocuri au jucat CLAR mai slab decat noi, si totusi au obtinut 6 puncte. C-asa e uneori conjunctura...
Locul 2 e posibil sa se joace in dubla cu tiganii si cainii (plus, eventual, deplasarea de la Bistrita, imediat urmatoare).
Incercand sa evit aceasta lupta pentru locul 2,nu pot sa nu remarc cum a transformat Fane Stoica echipa Craiovei.
Au avut 7 ocazii mari de tot in seara aceasta in meciul cu Dinamo.
Revenind la situatia noastra,spre deosebire de noi banuiesc ca Rapidul va avea o misiune usoara la Bistrita.
Din pacate avem meciurile cu contracandidatele la locul 2,in deplasare si pe langa asta s-ar putea sa avem si nenumarate jocuri de culise.
In momentul de fata, putine echipe din Liga 1 joaca mai prost decat noi. O spun cu parere de rau.
Avem 2 puncte in spatele CFR-ului si meci direct la Cluj. Daca pierdem, cred ca nu ii mai ajungem pe feroviari.
ce a facut Dinamo ? 8O
Egal. Dar ce mai conteaza? Ei sunt penibili dar noi suntem si mai penibili.
Vreau sa aud glasul optimistilor...
Si uite ca il auzi.. etapa viitoare Rapid nu castiga la Vaslui, CFR are cu Jiul in deplasare, dar la cum joaca CFR cred ca va fi egal.. Bergodi joaca la ciupeala.. ambele victorii cu 1-0.
Presupunand ca Rapid si CFR se impiedica(desi sunt gata sa mizez o suma mare pe victoria celor de la Rapid in meciul cu FC Vaslui), esti sigur ca noi ii batem pe cei de la FC Arges?
Da!
@Bogdan4Steaua eu nu sunt sigur ca ros-albastrii isi vor reveni, dupa atatea esecuri, poate doar Elton si Croitoru sa fie introdusi in primul 11.
Mizez f mult pe Croitoru este un fotbalist bun , dar Oli nu ii da o sansa...in baga doar in ultimele 5-10 minute ale meciului...![]()
@Dragoshel
Da' ce vrei sa faca? Sa renunte la unul din cei doi inchizatori mai devreme de minutul 85?
Nu asta am vrut sa spun, sa il bage pe Croitoru in locul lui Badea poftim... :wink: