Rapid - Gloria Bistrita,vineri 12 mai,ora 20.
Fragment dintr-un interviu acordat de Jean Padureanu :
Reporter : A venit si meciul cu Rapid.
Jean P.Da. Din pacate avem mai multi indisponibili, dar ma bucur ca baietii sunt motivati. Sper sa reusim sa facem un joc bun si cu Rapid.
R.Un rezultat de egalitate v-ar multumi?
J.P. Farul a izbutit 0-0 in Giulesti. Noi de ce n-am scoate minim un egal? Dar, tinand cont de absentele noastre si de valoarea Rapidului, va fi greu sa iesim onorabil din meciul cu Rapidul.
R. Si totusi, Gigi Becali a promis bani jucatorilor dumneavoastra pentru a incurca Rapidul.
J.P. Nu ne intereseaza banii domnului Becali. De cativa ani, am renuntat la astfel de practici.
______________
Cred ca se poate deduce lesne din declaratia lui J.P. ca Gloria vine sa piarda la Bucuresti.
Sursa :
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fot...&viewItem=10664
