Da, atitudinea fanilor nu este una prea grozava. Asta ne deosebeste pe noi de ei.
Totusi, sa nu uitam ca si Alexa i-a injurat pe fani dupa ce a inscris golul de la Vaslui....isi merita huiduielile. Insa de aici pana la amenintari cu moartea este cale lunga.
Una peste alta....ma bucur nespus de mult ca nu a venit la Steaua.
Apropo de portarul celor de la Gloria(Albut). Atunci cand Jean Padureanu dorea sa aranjeze un meci, il avea drept aliat de nadejde pe Campeanu(Burebista). Asta m-a facut sa fiu foarte atent la portarul Albut in meciul cu Rapid. Pe langa acea gluma de interventie de la golul lui Pancu, am mai observat ceva: la o lansare in adancime pentru Buga, Albut a iesit si a prins mingea undeva la marginea careului mare. Buga s-a uitat spre el, iar in acel moment pe buzele lui Albut s-a citit foarte clar: " Nu puteam sa ti-o dau asa!". Se referea la minge...Buga a avut pretentia ca Albut sa ii lase mingea, insa portarul a fost suficient de smecher sa isi dea seama ca era o exagerare prea mare care ar fi atras atentia presei si nu numai. Daca a inregistrat cineva meciul il rog sa caute respectiva faza.
Pe scurt...echipa a jucat cinstit, dar au avut cel putin un tradator printre ei...portarul Albut.
